Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek egy magyar Eszterg...

Szerintetek egy magyar Esztergályosnak, vagy karosszérialakatosnak lesz esélye 10 év múlva, hogy elhelyezkedjen az USA-ban? (persze érettségivel, és teknikummal)

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
10 ev mulva azt sem tudjuk, hogy mi lesz. Elore nem lehet semmit mondani. Nyilvan a szemelyen mulik a legtobb.
2011. márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy 10 év múlva már nem akarsz oda menni,mert olyan rossz lesz az usában a helyzet.Elárulom hogy most sem olyan jó már ott az élet mint ahogy azt sokan gondolják,pláne nem egy külföldinek.Nekem több ismerősöm is kinnt van már régóta és általában nagyon sok idő kell ahhoz hogy eltudjál helyezkedni a szakmádban,akár több évet is igénybe vehet,addig meg kénytelen leszel kuli munkát végezni,mosogatás,takarittás, és ilyesmi munkák,amire ott vannak viszont a mexikoiak,akik megcsinálják fele annyiért amennyiért te szeretnéd.Úgy hogy nem olyan könnyü ahogy azt sokan elképzelik,már nem olyan mint a 90-es években,mert akkor volt az igazi amerika,már sokan mondják hogy már nem olyan mint régen!Persze jöjjön össze neked a számittásod azt kivánom,de azért vigyázz nehogy pofára essél,mert már sokan jöttek vissza csalodóttan és megtörve,mert túl nagy álmokat kergettek,ezt csak azért mondom,mert nekem tényleg volt jópár ismerősöm,akik nagy álmokkal tervekkel indultak neki és sokan haza is jöttek!Valakinek sikerül,de az hatalmas nagy kitartás hogy végig csináld,meg hát a vízum se könnyü eset,bár addig sokat változhat a dolog!De lehet hogy 10 év múlva már megondolod magad és az is lehet hogy az usa arra már darabjaira hullik,ahogy azt sokan mondogatják!Minden esetre ha kimész,akkor sok sikert!
2011. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20:58-nak nagyon igaza van. En itt elek es ugy gondolom, hogy par evtizeddel ezelott sokkal konnyebb volt itt valakinek megcsinalnia a szerencsejet es tenyleg hatalmas kulonbseg volt az amerikai es USA-n kivuli eletszinvonal kozott. Mara ez mar teljesen megvaltozott foleg a globalizacio miatt.
2011. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem hogy szerintetek miként fogok gondolkozni 10 év múlva, hanem higy "

Szerintetek egy magyar Esztergályosnak, vagy karosszérialakatosnak lesz esélye 10 év múlva, hogy elhelyezkedjen az USA-ban? (persze érettségivel, és teknikummal)""

Kérem a jövőben válaszokat, és ne megjegyzéseket írjatok ide.

2011. márc. 11. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra valaszoltunk, amit kerdeztel. Ki tudja, hogy milyen lesz a bevandorlas 10 ev mulva? Biztos, hogy meg szigorubb, mint ma. Mit lehetne meg irni? Ez a "van eselyem" jellegu kerdes nem tul hasznos, hisz rajtad mulik, hogy lesz-e eselyed.
2011. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

03-09 20:58-as vagyok!


Szerintem is leírtunk mindent,de mivel nem vagyunk jövendő mondók és nem ismerem a képességeidet és kitartásodat nem tudom hogy mi lesz!

Én úgy gondolom hogy minden rajtad múllik,hiszen nincs lehetetlen!De hogy ott mennyire jönnek be a számíttásaid azt meg főleg nem tudjuk,azt meg pláne nem hogy mi lesz 10 év múlva!Én amit ismerősök meséltek és tapasztaltak az alapján írtam azt hogy ne kergess hiú ábrándokat!Az érettségid ott kinnt nem ér semmit,ha nem a szakmádban helyezkedsz el!Az a másik dolog,hogy nem tudom mennyire hiány szakma ott kinnt az esztergályos,mert általában ott kint azok tudnak szakmájukkal elhelyezkedni akiknek hiány szakmájuk van!Most lehet hogy éppen hiány szakma,de lehet hogy 10 év múlva nem lesz az,vagy éppen forditva!

A vizumról meg ne is beszéljünk,mert azt a legnezebb megkapni!

Azt vagy úgy kapod meg hogy nyersz a vízum lottón,azt már

viszont most is elkezdhetnéd,mert évente sorsolják!


[link]

/diversity_visa_hu.html


Vagy pedig elveszel egy amerikai álampolgárt,amire elég kevés az esély,mert általában az amerikai csajok amerikait választanak.Ha nő lennél akkor könyebb lenne,mert az amrikaiak szeretik a külföldi nőket,de forditva ez már nem nagyon igaz!Sajnos!Volt ilyen is,de elég elenyésző,mert az amerikai csajok eléggé anyagiassak és nyilván nem egy frissen bevándorlót fog választani,hanem egy olyat akinek már valamennyire megvan alapozva a jövője!



[link] /visa_requirements_hu.html


A másik a munkavállalási vízum,amit a munkáltató kérvényezhet neked és ez nem állandóra szól,hanem egyfolytában hosszabitgatni kell,azt hiszem évente és ilyenkor csak egy vendégmunkás vagy és akármikor vissza dophatják a vízumodat,tehát lehet hogy megkapod mondjuk 2 évig,de mondjuk a 3.évet nem hosszabitják meg,mert mondjuk olyan kedve van az irodai dolgozónak,aztán jöhetsz haza!Megint csak ott van az hogy inkább felvesz egy helyit,mert annak nem kell ennyit sza.rozni a papírjával,persze lehet szerencséd és valaki azt mondja hogy ok,akkor te leszel az!


Van még egy út,az illegális ott lét,amit viszont nem ajánlok,meg szerintem nem sokan válalják be!

Ennél a verziónál kiutazol turista vizummal,amit 3 hónapra kapsz és utánna nem jössz haza!Magyarul feketén fogsz dolgozni,ha fogsz egyeltalán találni munkát,mert erre a munkára ott vannak a mekák(mexikóiak) és hugyér sz.arért megcsinálják és te nem is biztos hogy ezért meg csinálnád!Tehát ennél a verziónál nem tudsz nagyon a szakmádban elhelyezkedni!Még valami,ha illegális leszel,akkor se ki se be,nincs az országból!Mert ha úgy döntesz 3 hónap után hogy amikor már lejárt a vízumod hogy még maradsz,akkor már illegáis vagy és ha vissza jössz utánna,akkor akár egy életre kitilthatnak!


Azokat amiket belinkeltem ott tudsz nézelődni!

De hogy mi lesz 10 év múlva azt nem tudhatjuk,akkor már lehet hogy vízum sem kell!De lehet hogy még nehezebb lesz,tehát a kérdésed még kicsit korai volt szerintem!

2011. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!