Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen papírok, és milyen...

Milyen papírok, és milyen előkészületek kellenek ahhoz hogy kint élhessek Amerikában? (CA) Mennyi tőke kell? És 19 évesen (önszántamból, ismerősnél) meddig tudnék kint lenni?

Figyelt kérdés
Gondolok pl.: a zöldkártyára, vízumra (és hogy melyik mit jelent...Nagyjából tudom, de biztos van aki nálam azért nagyobb szakértő :) )
2011. jan. 3. 19:41
 1/5 A kérdező kommentje:

Előző:

hmm ha jóllátom 4 lehetőségem van:


Vízumkategóriák


Az Egyesült Államok törvénye négy általános kategóriában teszi lehetővé bevándorló vízum kiadását:


1. Közvetlen hozzátartozók

* Amerikai állampolgár külföldi házastársa és kiskorú gyermeke

* Ki jogosult a K3-as (nem-bevándorló) vízumra?

* Amerikai állampolgár menyasszonya/vőlegénye (K1)

* Amerikai állampolgár szülője


2. Rokoni kapcsolat alapján bevándorlók


3. Munkavállalás alapján bevándorlók


4. Diversity bevándorlók (Diversity Immigrant Visa Program, mely úgy is ismert mint vízumlottó vagy zöld kártya lottó).


Akkor ebből nekem csak a 4. jöhet össze ha minden igaz...

Ez a prgram csak évente van? és jól hallottam hogy több ezer jelentkező közül csak párzázan kapnak vízumot?


és ha megkaptam a vízumot mi a teendő? mit kell még kiváltanom, meddig élhetek ott?

2011. jan. 3. 19:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a prgram csak évente van? és jól hallottam hogy több ezer jelentkező közül csak párzázan kapnak vízumot?


és ha megkaptam a vízumot mi a teendő? mit kell még kiváltanom, meddig élhetek ott?"


1. Igen évente van

2. Magyarok közül évente, elmúlt években 200 körül szoktak nyerni. Idén pl 15 ezer magyar jelentkezett!

3. Ha nyersz, akkor:

- interjú, ahol be kell bizonyítanod, hogy nem leszel közteher. Ezt lehet: megtakarítással, ingatlannal, amerikai szponzor által


Ez egy teljes értékű zöldkártya!


Idén az egész világon majdnem 20 millióan jelentkeztek (19,6 igazából). Ebből 100 000-t választanak ki, mert van aki meggondolja magát, hazudott, nincs pénze. 50 000 vízumot adnak csak ki.. Az elmúlt években ez sosem telt be, mindig ilyen 40-49 ezer már pár éve.

2011. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia utlosó hozzászóló te honnan szerzed ezeket az infókat?
2011. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Hivatalos USA bevándorlási oldal, nagyon jó, ha tudsz angolul.


Felhasználóbarát, nem úgy mint a magyar hivatalok, minisztériumok, közintézmények rendszere.


Minden amit mondtam ott fenn van pontosan és még más is ;)

2011. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb és biztosabb, ha egyetemen szerzel magas szintű végzettséget és mindezt az USA-ban keresett szakmában. Akkor megpályázhatod a H-1B vízumot is.

Kanadába könnyebb a bevándorlás.

2012. jan. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!