Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikai jogositvanyom van....

Amerikai jogositvanyom van. Vezethetek ezzel itthon?

Figyelt kérdés
Vagy itthon is le kell vizsgaznom, es csak magyar jogositvannyal vezethetek itthon es az EU-ban?
2010. nov. 7. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Hülyeség lenne, ha nem vezethetnél. Ilyen alapon egy buszvezetőnek, aki Spanyolországba megy, rendelkeznie kéne magyar, osztrák, olasz, francia meg spanyol jogsival :P
2010. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elmeletileg nem, mert ahogy hallottam, a magyar jogositvanyt az egesz EU-ban elfogadjak. Igaz meg nem lattam csak hallottam. Az USA beli az mar mas helyzet szerintem.
2010. nov. 7. 13:16
 3/15 anonim ***** válasza:
If you can get such licence as "international", then you can drive anywhere. In AU we can still get it. We have to buy it (no test required) before we leave AU.
2010. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Mivel automata váltóson tanultál - lefogadom - azzal nem vezethetsz manuálisat.
2010. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként google a barátod, de nesze:


[link]

2010. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia! Aki automata valtoson tanult, annak nem lehet csak ugy elkezdenie manualison vezetni. Erre van szabalyozas. Egyebkent a ferjemmel, aki amerikai eltunk Nemetorszagban, ahol kellett neki vizsgat tennie (csak KRESZ-t, de amugy automatan vezetett, nem tudom, hogy kellett-e volna manualishoz kulon teszt, viszont azt nem is tud vezetni a mai napig).


Amugy nemzetkozi jogsival tenyleg lehet vezetni, csakhogy az egy ideiglenes dolog. En amikor az USA-ba koltoztem, le kellett, hogy vizsgazzak ujra, a magyart nem fogadtak el. Gondolom, hogy ez forditva is igaz, sot valoszinubb a valto miatt...egyebkent ezt meg tudjak neked mondani, ha Magyarorszagon vagy. Pl. okmanyirodaban erdeklodj. En azt gondolom, hogyha te Magyarorszagon akarsz elni hosszu tavon, mindenkeppen le kell majd vizsgaznod. Ha csak kis idore mesz, az mas. Minden orszagnak van egy limitje, hogy mennyi ideig lehet kulfoldi jogsival vagy nemzetkozivel vezetni.

2010. nov. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ausztraliabol M.O.-ra nemzetkozi jogsi 1 evre ervenyes. De ugy tudom, ha Au-ban kivaltva. Egyszer voltam ugy, mentkozben a repterre valtottam ki. Nem kellett semmi test, papir, fenykepeztek, 20 perc alatt meg volt. Lehet hogy azota valtozott. Amugy forditva, a magyart itt nem fogadjak el, vizsgazni kell.
2010. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Minden orszag mas, Magyarorszagon meg tudjak neki mondani. Szerintem ezt kar talalgatni. Egyebkent ott nalatok, Aussielanden is automatavaltosak a kocsik?
2010. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
aki automatán tanult, az csak automatát vezethet, manuálisra nem terjed ki a jogsi!!!
2010. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Aussielandben midketto van, automata es manualis. En mindkettot vezetem.
2010. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!