Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egy két hetes amerikai nyaralá...

Egy két hetes amerikai nyaralás nagyságrendileg mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta vágyam, hogy eljussak legalább egyszer Amerikába. Most már Európán belül sokfelé voltam és kitekintenék kicsit távolabb is. Úgy gondolom egy olyan messze lévő helyre nem éri meg két hétnél rövidebb időre menni, és mivel ott nem igazán van tömegközlekedés, autót kell bérelni és azzal bejárni, amit lehet.

Elsőre a keleti partra gondoltam, az mégis viszonylag közelebb van, New York és Florida közt, de igazából csak az északkeleti részén is el lennék. Akik voltak nem olyan rég, milyen nagyságú költségek merültek fel? Egy 2 ezer dollárba beleférne fejenként? Persze nem luxus szállodákra gondoltam, hanem airbnb-re, meg kajálni sem menő éttermekbe, hanem olcsóbb burger, pizza, gyros, ilyenekre.



júl. 5. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
457 milliárd
júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
6,52 millió
júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

New Yorkban nem kell autót bérelni én meg egy hetett simán elvoltam ott, van annyi minden, hogy nehéz unatkozni. Oda elég egy metro card.


Az egy hetem New Yorkban kb 800 dollár volt. A szállás 105 dollár volt / éjszaka két főre, kaja 15-30 dollár / alkalom, de spóroltunk azzal, hogy a reggeliket a szálláson ettük (vettünk müzlit meg tejet és az elég volt egy hétig).


Most fogok menni egy hétre Miami-ba és a tervezett összeg oda már van sajnos 1000 dollár egy hétre, már csak a kocsi bérlés miatt is. Vannak olcsón kocsik, de nem biztos, hogy az ember azokat akarja, akkor már egy fokkal jobbat, legalábbis mi így voltunk/vagyunk vele.


Szerintem 2000 dollárba az egész, a repjegy nélkül, bele tud férni. Nem mondom, hogy a legkényelmesebben, kell egy-két megkötés, de megoldható.

júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha képtelen vag yegy vacak repjegy, és adott időszakra szóló szállás, és a saját igényeidnek megfelelő kaja árát összeadni, mit keresel itt?
júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

2 éve voltunk 16 napot. New York-ba érkeztünk, ott autóbérlés és irány nyugat. Végigmentünk az egész országon, Los Angelesből jöttünk haza. Mindennel együtt 4 millió fölött volt egy kicsivel. De pont akkor volt a legmagasabb a dollár árfolyam.

Tavaly szintén 16 nap, akkor a nyugati parton és középen mentünk egy nagy kört, az kb 3 és fél millió volt.

júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem 2 hétre nem reális a 2000 dollár autoberlessel. Mi nagyon olcsó repjegyet fogtunk ki, 400 dollár volt (bár persze erre rájön a bőrönd +150 körül, de nézzük az alapárat). Ha csak New Yorkról lenne szó akkor meg lehet úszni olcsó szállással, gyors kaján élve.

Nekem karácsonykor két hétre repjegy, szállás, helyi közlekedés plusz a belépők pár felhőkarcolóba volt 2100$ és akkor a reggelin kívül még mást nem ettem, szerintem a vége simán a duplája lett.

júl. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szeptemberre vannak az Air France-nak promóciós jegyei New Yorkba 89 ezer forintért.
júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Én itt nézelődnék. Rajtuk keresztül utazunk Ázsiába, profi szervezéssel, jó áron.

júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!