Angliába szeretnénk menni dolgozni. Mivel kezdjük?
A jogsival sztem nem kell csinálni semmit, de ahhoz nem értek.
Felhívod a lakáshirdetést, és megmondod hogy ki akarod venni. Szóval ugyanúgy működik kint is, mint itthon.
Persze valszeg ez így nem fog menni.
Kimész, hostelben laksz egy hétig. Abban a hétben kibérelsz egy szobát. Elintézed a bankszámládat, és az NI numbert. Veszel egy telefont. Aztán pályázol állásokra. Ha már itthon pályázol, akkor nem kell címet megadni az önéletrajzra. Ennyi az egész.
Nos:
Jogosítvány:
A jogosítványodat ha kint élsz tartósan akkor érdemes angolra váltani. AZ ehhez tartozó formanyomtatványt bármelyik postai hivatalban megszerzed. Kitöltöd, és követed az utasításokat. A jogsidat természetesen beküldöd. Pár napon belül meg is érkezik az angol jogsid. De ha nem akarod, akkor nem cseréled le angolra, de angol jogsival jobban jársz, mert nem kell X évente hazamenned, megújítanod.
Szállás:
A legkönnyebb megoldás az lenne ha volna kint valakid( rokon, barát, ismerős) aki pár napra tud szállást adni nektek. Ha nincs akkor esetleg kereshetsz olyan kint élő magyarokat akik adnak ki szobát pár napra (én adtam ki rövid távra)
Vagy érdemes szállásügyben a facebookon is érdeklődni a kint élő magyar csoportoktól.
Ha egyik sem válik be, akkor nem marad más mint amit előttem is írtak. Kijöttök, és elmentek pár napra egy hostelba. (bed and breakfast ) Ez nem lesz olcsó, de lesz pár napotok, hogy szobát találjatok.
Munka:
Munkát ha otthonról nem tudsz intézni akkor itt kint kell.
Kezdésnek amikor kijössz rögtön intézkedsz, és kérsz időpontot N.I number interjúra. Ha az interjú megvan, kapni fogsz egy papírt ami igazolja, hogy folyamatban van az ügyed. Majd szállást keresel, Utána mész a bankba és nyitsz egy számlát. Érdemes útlevéllel menni, könnyebb az ügyintézés. Lakcímnek már adhatod is meg a szállásod címét. (a tulaj, vagy ügynökség igazolja papírral , hogy ott laktok, vagy viszel be olyan levelet ami a ti nevetekre ment) Bankokkal kicsit gondban lesztek, mert mostanában a legtöbb bank nem ad számlát amíg nincs munkahelyed. Talán a lloyds bank vagy a barclays bank amelyik még engedékenyebb)
Utána irány a munkakeresés. Szinte egymás szájában vannak a munkaközvetítő irodák, ahová bementek, leadjátok a CV-t , vagy ha van hirdetve nektek megfelelő állás, arra jelentkeztek. Közben járjátok a várost, és mindenhová ahol munka lehetőség van, bementek, leadjátok a CV-t. Sokszor látom, hogy az üzletek kirakatában van csak kitéve az álláshirdetés. Ha érdekel a meló, akkor bementek, és érdeklődtök.
Bár én nem Londonban élek, de gondolom ha egy vidéki városban van álláslehetőség akkor Londonban is, szóval a LIDL keres folyamatosan embereket. Vagy most van lehetőség étteremben dolgozni.. Mindig akad valami munka, de ezeket jobban eléritek ha kint vagytok.
Amit az első írt: Tényleg vegyetek angol sim kártyát mert munkakeresésnél fontos az angol telefonszám.
Ha van még kérdésed írj nyugodtan, ha tudok válaszolok rá.
sok sikert
ma 16.19-es vagyok
Otthoni teendőid is lesznek ha nem akarsz később gondokat magadnak. Az otthoni végzettségedről szóló bizonyítványokat mindenképpen angol nyelvre kell fordíttatni. Kint vagy egy cég akik ezzel foglalkoznak, és azt elfogadják. Most nem találom de ha meglesz, elküldöm neked. Én nem fordíttattam le a szakmai bizonyítványomat, mert nem kérték.
Az NI után bankszámlát is kell majd nyitnod.
A Facebookon sok magyar hirdet szobát, én is ott találtam, drágák, de legalább tiszta volt, meg normális emberekkel laktam.
Kiadó Szobák Házak UK-ban Keres-kinál
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!