A világ körbe utazása így?
Én Buenos Airesben laktam és pl a lakhatás vmi brutális volt
Vagy egy halom pénzbe kerül vagy nyomortelep
Köszönöm az eddigi építő jellegű kommenteket. Csak azt nem értem miért kell ítélkezni, ez különösen neked szól #3-as:) Nem látsz bele az életembe, fogalmad sincs honnan lenne 5 millió forintom.
Egyébként Olaszország,spanyolország,Törökország,Egyiptom,Marokkó, szerepel a bakancslistámon elsőként. A szállást illetően csak az lenne a lényeg, hogy aludni lehessen, semmi luxus szállodára nem gondoltam:) Igen azon is elgondolkodtam, hogy közben itt ott válalnék alkalmi munkát, pl: köztéren rajzolás, vagy kerámiák gyártása és eladása esetleg ilyesmik.. majd később tovább állni.
Szerintem simán kivitelezhető bár nem voltam mindenhol
Ebből az 5 országból 1-ben éltem és 1-ben voltam
Spanyolországban tavalyig éltem,az árak összességében drágábbak egy kicsit de össze-vissza van
Az elektronikai dolgok ott sokkal drágábbak,a kaja egy kicsit drágább,kemping viszont olcsóbb
Egyiptomban kb fele annyiba kerültek a dolgok mint Budapesten viszont ott 2014 nyarán voltam
Kerdező az altalad vázolt "köztéri munkával" az az aprocska probléma hogy a világ civilizáltabb felén ez mindenhol engedely köteles,raadasul kerámia gyartashoz honnan akarod majd előhúzni az ahhoz kellő alapanyagot felszereléseket.
A masik meg szerintem el kell dönteni,hogy az ember világot akar látni vagy dolgozni szeretne.....mert a kettő együtt,hogy vagyok valahol es egy kicsit alkalmi melozok is altalaban a legritkább esetben jön össze
Ennyi pénzből én egész Európát elfelejteném, ha hosszabb távú utakról van szó. Rómát meg Nápolyt 50 évesen is meg tudod nézni egy 2 órás repülőút után.
5 millió forint Ázsiában elég nagyjából 10 hónap nagyon kényelmes utazásra, amibe belefér ez például:
Augusztus-szeptember Közép-Ázsia. Kazahsztánba repülsz, megy Wizz Air, olcsó is. Lemész dél-keletre, ott pár túra, aztán Észak-Kirigizsztán, Üzbegisztán csak Szamarkandig.
Onnan októberben Indonézia éppen nem esős részei, lehet kezdeni a nagyon lájtos és turistás Balival, hogy megszokd. Aztán november végéig Szumátra és Jáva, ha közben úgy érzenéd, hogy nagyon belejöttél, akkor lehet menni keletebbre.
December-január-február: Vietnám, Kambodzsa, Laosz, Thaiföld klasszikus backpacker helyek, Thaiföld kihagyható, de akár Laosz is, ha a másik két országban több idő töltenél.
Március: Mianmar, 28 nap a vízum, ennyi időbe belefér az összes nagyobb város 3x3 nap túrázás, akár egy hét pihi Ngapaliban
Április: Dél-India, Kerala főleg, de ha épp olyanod van, akkor áprilisban még nem annyira pusztulat Goa sem, át lehet menni meginni jó sok olcsó sört.
Május: Nepál, anyagiaktól függően vagy csak a teljesen tipikus dolgok vagy akár egy Miunt Everest alaptábor.
Kathmandu-Milánó az egyik legolcsóbb útvonal Európába a környékről, szóval a végére még be tudsz szúrni egy kis Olaszországot, ha marad lóvé.
Ez így belefér 5 millióba, ha olcsó szállásokon nyomod meg nem tartasz kokózós szilvesztert Bangkokban. Viszont. Nem túl kemény helyek ezek, de azért ne is ilyen hüttés síelésre számíts, alkatfüggő, hogy ki mennyire bírja a fejlődő országokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!