Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Másik élet egy másik országban...

Másik élet egy másik országban, más nyelven gondolkodni. Hogyan mehetne? Úgy érzem nem tudok elmenni

Figyelt kérdés

Szoval nyilvan ez tavlati de az egyetemi szakom elvegzese utan nem valami fenyesek a kilatasok ami a fizetesem illeti (pedagogia) Magyarorszagon

Szeretem a magyar nyelvet, es megiscsak ez az otthonom. Nagy kalandor vagyok, sokat utazok ket nyelven beszelek, most kezdek masik harom nyelvbe


De mindig mikor belegondolok hogy mas nyelven kell TELJESEN gondolkodnon es megszoknom azt hogy nem magyarul beszelek nagyon megijeszt...sajnos latom a korulmenyeket es elkell menjek ha boldog szeretnek lenni jo fizetessel...de mivan ha nem tudom majd ugy kifejezni magam ? Nem olyan mint az anyanyelvem..meglehet ezt szokni? Aki kulfoldon el nem erez hianyt vagy ilyesmi?


Mesteren mar kimennek...egyre jobban erzem, a nyelv egyebkent a mindennapos angol, de megis tokre felek tole...ha lennek eleg bator mar alapbol kulfoldre mentem volna de meg nem allok ra keszen



2020. febr. 16. 22:51
1 2
 11/12 anonim válasza:
0%
"Szivet cseréljen aki hazát cserél."
2020. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

En sosem akartam kimenni, de angol pasival jottem ossze, es ot kovettem.

Teljesen mas dolgok hianyoznak, a nyelv az, ami egyaltalan nem. Csak angolokat ismerek. Mar az anyanyelvit megkozelito szinten beszelek, amihez nem volt eleg a nyelvi kornyezet, szotarazas, forditasok segitettek. De az elejen, mikor mindent ki tudtam fejezni, de nem mindent ertettem, akkor sem volt gond. Magatol ertetodonek tunik.

Otthon szegyelltem magyarok elott angolul beszelni, de amint a masik nem magyar, eszembe sem jutott kivulrol figyelni.

Magyarul olvasok, gondolkodom, de keverek-nyelv is elofordul.

Az anyanyelvem sosem felejtem el. De mikor hazalatogatok, muszaj angol hirmusort hallgatnom, hogy otthonos legyen.

2021. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!