Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Másik élet egy másik országban...

Másik élet egy másik országban, más nyelven gondolkodni. Hogyan mehetne? Úgy érzem nem tudok elmenni

Figyelt kérdés

Szoval nyilvan ez tavlati de az egyetemi szakom elvegzese utan nem valami fenyesek a kilatasok ami a fizetesem illeti (pedagogia) Magyarorszagon

Szeretem a magyar nyelvet, es megiscsak ez az otthonom. Nagy kalandor vagyok, sokat utazok ket nyelven beszelek, most kezdek masik harom nyelvbe


De mindig mikor belegondolok hogy mas nyelven kell TELJESEN gondolkodnon es megszoknom azt hogy nem magyarul beszelek nagyon megijeszt...sajnos latom a korulmenyeket es elkell menjek ha boldog szeretnek lenni jo fizetessel...de mivan ha nem tudom majd ugy kifejezni magam ? Nem olyan mint az anyanyelvem..meglehet ezt szokni? Aki kulfoldon el nem erez hianyt vagy ilyesmi?


Mesteren mar kimennek...egyre jobban erzem, a nyelv egyebkent a mindennapos angol, de megis tokre felek tole...ha lennek eleg bator mar alapbol kulfoldre mentem volna de meg nem allok ra keszen



2020. febr. 16. 22:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Menj ki valahova egy kis időre. 1 hét vagy 1 hónap ahogy jön. Párommal mielőtt elköltöztünk volna Németországba, semmi pénzért nem mentem volna ki, de ott volt jó lehetősége, kimentünk hát egy kis időre. Megszoktam úgy gondoltam nem is rossz. Ki kell próbálni, ha nem tetszik vissza jössz.
2020. febr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sokat utazok, voltam kinn egy honapig (SK) szerettem
2020. febr. 16. 23:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet szokni. Kicsit magyarul, kicsit angolul gondolkozol, kicsit a helyi nyelven stb. Az elet megy tovabb, nem otthon kell elned s halnod feltetlenul.

Viszont, hogy jol elj, piackepes tudasra es nyelvekre van szukseg. Angolt mindenkeppen es a celorszag nyelvet is jo ha beszeled (foleg, ha pedagogiai palyara keszulsz, akkor kotelezo). Sok szerencset, barhova is sodor az elet

2020. febr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak megszokás kérdése, ha ott anyanyalvi emberek közt vagy nagyrészt, akkor megtanulsz átváltani az adott nyelvre. Ha meg magyarokkal beszélsz, akkor visszakapcsolsz.
2020. febr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyentöl én is féltem, mielött ideköltöztem, de sokkal egyzserübb, mint ahogy elképzeltem.

Most semmivel nem nehezebb ezen a nyelven fejezni ki magam, ugyanolyan folyamsatosan meg, mint a magyar.

Ami vicces tud lenni, ha akét emberrel beszél a két nyelven és egyszerre mindenkivel a rossz nyelvet használod, mert neked nem jelent különbséget, ök meg nem értenek semmit.

2020. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

?En 19 évesen szinte iszonyat kevés angol nyelvtudással indultam amerikába 1 évre. Ott azért erösödött az angolom. Ezek után voltam angliába is mentem pár hónapra. Ès Mo-n késöbb olyan munkát kaptam ahol angolul kellett csak beszélni.

Aztán megismerkedtem férjemmel aki német, és habár nulla nyelvtudással németországba költöztem hozzá. 2 évig csak angolul beszéltünk itthon, pedig intenzív nyelvkurzusra jártam. Most 10 év után szuperül beszélek németül, vannak kisebb nyelvatni problémáim, de tényleg, minden megértek telejsen és folyékonyan beszélek. De mikor veszekszem a férjemmel néha elöfordul, hogy nem tudom kifejezni magamat teljesen, és ez mindig felmérgesít.

2020. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg lehet szokni, ha sokáig vagy az adott nyelvű környezetben.
2020. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Siman meg lehet szolni, sot egy ido utan nem az, hogy kopik a magyar, de gyakran cserelek fel szorendeket vagy rossz helyre rakom az igekotot a mondatban, vagy a helyi nyelven valaszolok, ilyen gyorsabb, 'reflexszeru' kerdesekre (tudom, tudom a szomszed nagynenjenek a Pali bacsija, aki 56-ban elmenekült, meg ma is hibatlanul szavalja a Jozsef Attilat es soha nem ejtett meg nyelvtani hibat az elmult 50 evben - a valosag meg az, hogy nem mindenkinek mukodik ugyanugy az agya). Teljesen meg lehet szokni, egy ido utan nem is tudnal magyarul gondolkodni, mert feleslegesen faraszto lenne csak.
2020. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elözö írta, ha adott nyelvi környezetben vagy, akkor átállsz arra a nyelvre, a magyar háttérbe szorul.

Elvileg pár nap alatt visszajön, ha MO-on vagy, de kezdetben a reflexszerü reakciók az idegen nyelven jönnek elö: pl, ha valakivel összeütközöl véletlen, akkor a külföldi nyelven kérsz elnézést, vagy azon a nyelven köszönöd meg, ha valaki udvarias veled, stb.

2020. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én újságíró (is) voltam, márpedig az mégiscsak a nyelv használatából él. Kanadában kötöttem ki 2008-ban, semmi gond nem volt, angol, magyar megy mindkettő jól. Ha van ismerős, barát, akivel beszélgetsz kicsit, csak írásban, Skype-on vagy hasonlóan, nem fogod elfelejteni a nyelvet. Ezenkívül a kedvenc zeneszámaid sem fognak hirtelen eltűnni, sőt. Ugyanúgy hallgatok Corvinát vagy éppen Fókatelepet itt is, pedig az utóbbi már az után adta ki a csodálatos zenéket, miután én eljöttem, na és? Kicsi a világ és nagy az Internet :)
2020. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!