Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti is nehezen találtok ismerős...

Ti is nehezen találtok ismerőst aki szeret utazni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek utazni de egyedül nem igazán.


A mai világban ahol Európában nincsenek határok, az airbnb magas színvonalú szállásokat kínál, fapados repülő legtobb helyre elvisz, ha autoval megyek a szabad helyeket telekocsival feltöltve szinte ingyen van az ut. Egy 3-6 napos utat sok helyre ki lehet hozni 100.000 forintból de egy hosszu hetvege sok helyem fele ennyiből kijön. Segítségnek ott egy halom internetes oldal, tripadvisor stb.


Mégis minden ismerősöm dolgozik látástól vakulásig es max egzotikus úti célokra villan fel a szeme de arra meg nincs penz, nekem se.


Napokban lementem volna Isztambulba, nagyon stílusos szállások vannak szinte fillérekért vadonatúj megalomán komplexumokban medence szauna teniszpálya stb. Engem lenyűgöz az a rendszertelen káosz es dinamizmus ahogyan az isztambuliak élnek. Rengeteg kulturális es szórakozási, vásárlási lehetoseg. Mégis mindenki csak meglepődik hogy minek akarok oda menni.


De ha Horvátország, vagy London peldaul, azt mindenki kötelezően meg akarja látogatni.


Ti is szembesültetek ezzel? Nem akarok senkit sem leszolni hiszen az utazás pont a szabadságról es saját tervekről szól, de kicsit el vagyok keseredve hogy a tömegturista helyeken kívül sehova nem szeretne jönni senki.


Vannak olyan oldalak?, hallottam ilyen travel matet lehet keresni, van ennek értelme?


Peldaul ez az isztambuli nagyjabol egy het, utazási költség es szállás airbnb mindjárt 60.000bol kijön ketten per fő. Egyedül ennyiert lemennék csak ugye a szállás éjszakánkénti árban van ahogy az útiköltség is amennyiben nem repülővel megyek, így mindjárt 120.000 es nem csináltam még semmit.


2019. márc. 8. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a baráti társaságomban 2 olyan ember van, aki nem nagyon szeret utazni, a többiek nagyon is szeretik. Nekem mindig lenne útitársam, ha szeretném, de sokszor szívesebben megyek valahová egyedül, teljesen más élmény. Én sokkal jobban szeretem a kevésbé felkapott úticélokat és mindig lenne az ismerőseim között, akit érdekelne. Ha nem találsz útitársat megteheted azt is, hogy Couchsurfingen helyben szervezel programot ott élőkkel vagy ott egyedül utazókkal. Ehhez nem kell senkit szállásolnod és nincs jobb annál, amikor egy helyi vezet körbe a kedvenc helyein, messze a turistáktól.
2019. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is imádunk utazni, és van amikor csak úgy 1 hétre "elugrunk" egy városba. Isztambul a listán van, oda még nem jutottunk el, de számtalan városban eljutottunk. Most nyáron pl: kocsival elmegyünk Pompeii-be, és Herculaneum-ba. Most ez érdekel minket. Bevallom mi szeretünk olyan helyekre menni ami nem kimondottan turista hely.

Tavaly voltunk Mongóliában. Nagyobb utazási tervek is vannak, jelen esetben két ország között agyalunk. Tibet vagy India. Ezek hosszabb előkészületeket igényelnek. De európai városokban tényleg csak egy ötlet, és menjünk. (mert oda mindig kocsival megyünk)

Mi még nem kerestünk útitársakat, mert ketten vagyunk, de szerintem elég nehéz lehet idegenekkel együtt utazni, mert mások az igények, mások az érdeklődés is. Lehet ahová mi mennék szállodába az másnak sokba kerül vagy amit ő választ, az meg nekünk nem jön be. Lehet mi elmennénk megnézni valamit, de a másikat nem érdekli. Sok akadály van amit idegenekkel akaratlanul összejön. Talán ezért nehéz idegen útitársakat keresni nyaraláshoz.

2019. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
2.-s, Tibet nem ország és csak szervezett úttal lehet menni.
2019. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Írországban élek, ők híresek arról, hogy szeretnek utazni, bár a legtöbben nem értik, hogy én miért február közepén utazom Európán belül, és miért nem csak tengerpartra, mert nekik a legfontosabb, hogy strandoljanak. Persze ez is érthető az átlagos ír időjárás miatt, de engem is idegesít.
2019. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 Én is Írországban élek és hasonlóak a tapasztalataim :) Azon is csodálkoznak, hogy mennyi helyen voltam országon belül, nincs olyan ír ismerősöm aki annyira bejárta volna a szigetet, mint én.

Kérdező, szerintem keress rá útitárskereső oldalakra és Couchsurfing fórumokon is érdemes körbenézni. Minden városnak megvan a maga fóruma, érdemes oda írni.

2019. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Èn szinte csak olyanokat ismerek, akik egyfolytàban utaznak (magamat is beleértve). Màr pont arra gondoltam, hogy manapsàg már mindenki nagy utazó lett? De valószìnű ilyen körökben mozogtam az elmúlt èvekben, csak azèrt làtom ezt.

Èn most szeretnèk kevesebbet utazni ès többet fèlrerakni. Eddig minden pènzemet elutaztam és irigylem azt, akinek van megtakarìtàsa.

2019. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 16:23-nek.


Köszönöm, igazad van. Tibet nem ország (tudtam, csak hosszabb lett volna leírni, hogy India és Kínai Népköztársaság részére, a Tibeti Autonóm Területre mennénk..)

Azt nem tudom, hogy szervezett úttal lehet menni, mert mi egy jó baráthoz mennénk aki Lhászában él. Angliában évekig dolgoztunk együtt, többször vendégeskedett Magyarországon, megmutattuk neki mindent ami szép (imádja Magyarországot) 3 éve hazaköltözött Lhászába, és azóta hív minket, hogy menjünk el. De India is régóta a listán van, csak most ugye csak helyre mehetünk..Még nem döntöttünk, van időnk, mert csak jövő nyári terv lenne. Az idei nyári nyaralás már megvan.

2019. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hasonloak a problemaim. Bar europai utakra meg csak akadnak jelentkezők, de en most pont hogy vmi tavolabbi orszagba szeretnek menni, na oda nincs. Nincs penz, szabi, stb..

Isztambul amugy szinten eleg turistas hely szerintem.

2019. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is küzdök hasonló gondokkal. Párom nem igazán szeret utazni, én folyamatosan mennék. Akit még érdekelne, annak jellemzően nincs rá pénze:D

Nekem az is nehezíti a dolgot, hogy nem vezetek. Bár van jogsim, autót is tudok szerezni, nem érzem biztonságosnak a dolgot, nincs rutinom. Szóval olyan embert, akinek van kedve, van pénze, és lehetőleg még autója is, na olyat pláne nehéz találni:D

Én emiatt most pl. egy Békatutajos túrára megyek, az meg van szervezve helyettem és van társaság is. De persze drágább, mintha az ember maga szervezi meg.

2019. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!