Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A szállásra felhívhatok...

A szállásra felhívhatok magamhoz ismerőst?

Figyelt kérdés

Ha lefoglalok magamnak egy szobát egy éjszakára, nappal feljöhet hozzám az ismerősöm?

Mintha meglátogatna.

Vagy ilyen lehetőség nincs a hotelokban, panziókban?


2012. jan. 24. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nagyon figyelnek,mert a szállodákban,hotelekben személyre adják ki a szobát,és sokan eljátszanának azzal hogy csak vendég menne fel,csak hajnalig maradna,de csak 1 személyre fizetne szobát--


Amikor a párom egy hotelben szobát bérelt,én nem mehettem fel.A hallban kellett várnom rá,azt mondták,hogy a szállodának van kávézója,étterme,hallja, minden olyan helye ahol lehet találkozni.Ha szobába akarok menni,vegyek ki én egy szobát,vagy a párom szobáját törlik és vegyünk ki kétszemélyes szobát..(ezt tettük végül)

2012. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát igen figyelnek erre. A barátnőm 1 hétre utazott el a fővárosba végül is 2 ágyas szobát bérelt. 1 főre, amikor én mentem akkor nem akartak be engedni pedig csak látogatóba mentem volna 2 órára összesen. De aztán végül kifizettem magamnak 1 teljes napot hogy 3 rohadt órára felmehessek, aztán vissza haza. Ez van szigorúak nagyon.
2012. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Jesszus, Ilyenről még sohasem hallottam! Londonba rendszeresen járok, olyankor mindig meglátogat az ott élő unokatesóm, Budapestre is rendszeresen járok (külföldön élek) olyankor konkrétan az egész családom (felváltva) bejárkál hozzám. Az igaz, hogy mindig 4 vagy 5 csillagos hotelekben szállok meg és lakosztályt foglalok, meg is sértődnék, ha ilyesmivel vegzálnák a látogatóimat.. szerintem ha a portánál nem áll meg elmondani, hogy kihez jött, csak egyenesen felmasírozik a szobádba, akkor senki nem fogja megkérdezni, hogy hová megy. Nehogymár ne lehessen vendéget fogadni, ez biztos nincs benne a szálloda szabályzatában.
2012. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:47


Én írtam az első hozzászólást..

Ami velünk történt az New Castle városában történt(Angliában).Csak azért nem morogtunk,mert tudtuk otthon is ez a szabály.

2012. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Hát nem tudom.. én morogtam volna :)

Mondjuk talán valahol meg is érzi az ilyesmit a személyzet. Direkt radarjuk van, hogy melyik vendéggel lehet packázni és melyikkel nem ajánlatos. Hát nappal hogy a csudába ne jöhetne hozzám vendég? Könyörgöm, ritkán látott családtagok, személyes, sőt intim dolgainkat nem az előcsarnokban, vagy a bárban fogom kiteregetni, mások füle hallatára, hát nem? Persze ott aludni az más, azért kérjen nyugodtan pluszpénzt, de ilyen szabály holtbiztosan nincs, hogy nem fogadhatsz látogatót! Pláne ilyen esetben, mint ti, ahol egy szerelmespárról van szó. Attól tartok, hogy a szemfüles személyzet lenyúlta a pénzeteket. Kaptatok számlát például a "plusz szobáról" amit kifizettél, de nem vettél igénybe?

2012. jan. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 00:09

A párommal 10 éve élünk együtt.Ő üzleti ügyben ment New Castle-ba ,és elkísértem,hiszen még sosem jártam abban a városban.Eleve úgy volt,hogy én egy olcsóbb hostelben szállok meg,ő meg igénybe veszi a cég által kibérelt szállodai szobát.nem akartam ott aludni,csak amíg készülődik vagy pihengetünk fent lenni a szobában.

De ahogy mondták erre van a hall,étterem stb..Végül is nem voltak bunkók(meg is mutatták a hotel szabályzatát amiben le volt írva,hogy kísérő aki nem vesz igénybe szobát az hol tartózkodhat.Ők ajánlották fel,hogy a párom mondja vissza a cég által kiutalt szobát és kérjünk 2 személyre..Végül azért mentünk bele,mert annyit kellett ráfizetni (mert a cég által fizetett összeget beleszámították)mint amennyiért a hostelben béreltem volna kis szobát..(itt legalább ingyen medence és szauna is volt)

Szóval kaptunk számlát,és nem vertek át minket..Csak fura volt az egész helyzet..

2012. jan. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg fura. Most jut eszembe, akárhányszor -elég sűrűn- jönnek hozzám látogatóba, mindig egy közeli hotelban szállásolom el őket (Svájcban) és eddig még minden alkalommal felugrottam megnézni, hogy milyen szobát kaptak. Még soha nem kértek meg rá, hogy ne tegyem. Nem értem, hogy a ti esetetekben mi volt ez. Ezek szerint ahány hotel, annyi szokás, csak én még sosem botlottam ilyen vaskalapos helybe.
2012. jan. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mindenki!

Minden szállodának van saját belső szabályozása, amit nem az alkalmazottak, hanem a vezetőség ír elő. A recepciósok és a szobaasszonyok azért nem engedik meg ilyen esetben, mert a munkahelyüket kockáztatják!

Szállodába egyébként nem azért jár az ember, hogy látogatókat fogadjon, arra ott vannak az éttermek és a kávézók.

Én azt tudom tanácsolni, mindenki bízza a döntést a lelkiismeretére. Sok szálloda nagyon rugalmasan működik, ha azt érzi a vendégen, hogy nem akarja kijátszani és megkárosítani. Mindenképpen érdemes a recepcióval egyeztetni. A szobába való bejárkálás nem szállóvendégek részére csak abban az esetben működik, ha nagy a szálloda és nem tudja a személyzet nyomon követni az összes vendéget arc alapján.

2012. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogyne!Nem börtön az,hogy látogatónak ne lehessen felmenni!!!
2012. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

huhh, köszi a válaszokat, van itt mindenféle.

lehet az lesz a legjobb, ha rákérdezek majd a portánál.

2012. febr. 11. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!