Ti milyen kategóriájú utakat engedhettek meg magatoknak, és mennyit spóroltok rá? Hányszor utaztok 1 évben?
28éves fiatal pár, saját keresettel évente:
1 tengerparti nyaralás (nem főszezon) 1-1,5 hétre: Görögország, Olaszország, Tunézia, Egyiptom.
1 wellness hétvége belföldön
1-2 európai városnézés fapadossal, busszal, akár kocsival: Róma, Párizs, Bécs, Prága, Krakkó
Együtt keresünk kb nettó 450-et, minden próbálunk olcsón kihozni, különösebben nem kuporgatunk, mert eléggé előre tervezünk, tudunk félrerakni utazós alszámlára folyamatosan.
Azért azzal vitatkoznék, hogy egy külföldi családnak nem megterhelő a többszöri utazás.
Mi külföldön élünk, az itteni átlaghoz képest nem is keresünk rosszul. Kb 7000 euros havi jövedelem hármunkra.
Azonban mire ebből mindent kifizetünk (igaz, nem élünk rosszul, de elég sok kiadásunk van, főleg gyerekkel) azért nem tudjuk szórni a pénzt.
Nomeg mi elég távol lakunk mindentől, ha haza szeretnénk repülni, az 11 óra (plusz Európán belüli utazás) és minimum 4-500 euro / fő ha a regionális segélybónt számolom ami évente egyszer jár. Ha többször repülnénk haza, az nyilván többe lenne (kb 7-800 euro / repjegy).
Így általában van évi 1 hazaút (ennél több akkor, ha valamilyen alkalom van, vagy pl kiküldetésbe kell mennem, akkor legalább az én jegyem fizetve van, a többit meg rádobjuk), a többi meg itt a környéken (pl hosszú hétvége Mauritiuson).
Bár most épp azt kezdtük tervezgetni, hogy csökkentjük a hazamenetelek számát, és inkább utazgatunk itt. Tavaly így voltunk Dél Afrikában meg Szváziföldön, most tervben van Thaiföld meg Kína mint következő célállomások. Nyilván olcsóbb, mert a jegy eleve kedvezményesebb, de azért így is van ára.
Viszont amíg pl Európában éltem (most is csak földrajzilag kicsit messzebb) addig rengeteget utaztam hosszú hétvégézni ide-oda, autóval vagy fapadossal. Kb havonta-kéthavonta biztosan.
Szóval azért nyilván nagyon nem mindegy, hogy hol lakik az ember, milyen a megélhetés (pl ha valaki Párizsban él és keres mondjuk 1500 -1800 eurot nettóban, az otthoni viszonylatban lehet, hogy remek fizetés, de kinn mire mindent kifizet belőle, bizony nemigen marad utazgatásra, hacsak nem kuporgat az év többi részében.)
Mi pedig úgy vagyunk vele, hogy mindig legyen azért egy vésztartalék, pl 1 éven belül két autónk adta be a kulcsot, a vésztartaléknak köszönhetően mindkettőt le tudtuk cserélni hitel nélkül. Tehát ennek sok oldala van azért.
Nálunk amúgy egy utazás általában 4-5000 euros keretben szokott maradni, ez általában egy olyan ár, amit nem szenved meg nagyon a család egy 2 hetes nyaralás esetén. A hosszú hétvégén pedig általában valamilyen Last Minute kedvezményt szoktunk kifogni, vagy ha pl a munkahelyünktől kapunk kupont / bónt, esetleg a neten valami jó promóciós szállás /repjegy ajánlatot. Itt általában igyekszünk megállni 250-300 euro körül ha helyben vagyunk (benzin + kaja is beleszámolva), vagy max 1000-1500 euro ha repülni is kell (a repjegy eléggé megdobja).
Ráadásul most még míg pici a gyerek, igyekszünk nem vakációidőszakban utazni, mert akkor eléggé borsosak az árak.
De ebből a keretből pl a Maldív szigetekre vagy Seychelles-re nem lehet eljutni, pedig itt van a környéken.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!