Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meg lehet élni Londonban havi...

Meg lehet élni Londonban havi £2080 keresetből?

Figyelt kérdés

Nem költekezek mint egy eszement :D Szóval nem fogok nagyon márkás, meg drága helyekre menni. Csak az érdekel hogy kb mennyi pénz kell Londonban ahhoz hogy egy elfogadható életem legyen. Tudom hogy mindenkinek más az elfogadható. Szeretnék valami lakást, autót, normális átlagos életet.

Hajózási technikusnak mennék ki dolgozni, és az volt a hirdetésbe írva hogy: Salary: £20,000 - £30,000 per annum

szóval minimum 20000 évente. Én ezzel az összeggel számoltam, nehogy kellemetlenség érjen majd ha kimegyek.


2009. nov. 20. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha ez nettó, akkor bőven.
2009. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
meg,elég jól
2009. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ez bruttó, de meg tudsz élni.
2009. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

és ebből telik a londoni szállásra is? meg még autó részletire is? gondolom azért nem lesz készpénzből autóm :D így marad a részlet...

szóval ez elég ezekre? és emellett nem halok éhen? :D nmost örülök :D:D köszi :D

2009. nov. 20. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:

A minimum netto (ami a brutto 20 után jár) havonta 1320 font. Azért tudom ennyire pontosan, mert nekem is ez volt az első fizetésem. Nem a legkirályabb, de messze jobb mint a minimálbér, amikből sokan mások evickélnek. Ezzel már el lehet indulni és meg lehet teremteni egy alapot, amivel aztán lehet jövőt építeni, amibe már mondjuk egy kocsi is belefér. Már ha tudsz rá várni és nem azonnal de aggyúristen akarod.

Mert mondjuk elsőre valszínű nem lenne lakás is, meg kocsi is. Sőt! De idővel lesz fizuemelés és esetleg jobb lehetőségek is. Ha már van helyi tapasztalat könnyebben tudsz munkát váltani tobb pénzért.


Néhány konkrétabb adat:

Külsőbb zónában egy egy szobás (nappali+háló) bérleti díja nekünk havi 700 font. A rezsi erre kb plusz 300 font (ebben minden benne van a council taxtól az internetig).

Kocsi igényed nem tudom pontosan mi, de viszonylag olcsón lehet használt autókat venni. Egy haver most vett egy 2002-es Opel (Vauxhall) Vectrat 1800as, benzines, jó állapotban 1400 fontért. Viszont a biztosítás lesz vagy évi 600 font, ha nem több. Ez már zúzós. Ismik kb hasonlóan havi 50-60 fontot fizetnek.

Kajára mi kettőnkre heti 50 fontot költünk és nem szar kajákat veszünk/eszünk.

Ruhák szinte ingyen vannak, ha nincs nagy igényed, azt nagyon olcsón meg lehet oldani és még csak nem is gagyi.

Ami még nagy összeg az az utazás. Ez zónafüggő, de havi 100 font is lehet, ha használsz metrót, vonatot. Vagy akár még több is.

Remélem tudtam segíteni.

2009. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

akkor tehát ez amit én írtam árat az bruttó. honnan tudjátok? mert én nem tudtam :D


akkor tehát 1320 fontot kapok nettóban, de van adóvisszaigénylés? ugye? mert hát azért 2080-1320=760 font. tehhát 760 fonttal kevesebb a nettó, mint a bruttó. de ezt visszakapom az adóvisszatérítésben? mekkora részét kapom vissza?

2009. nov. 20. 23:32
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm mindenkinek a válaszát!
2009. nov. 20. 23:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Onnan tudjuk, hogy mi itt élünk és ismerjük a szabályokat, meg az álláshirdetések kiírásait. Te azért nem tudtad, mert nem vagy itt és otthonról nehéz ilyet látni, ahol másként működik egy - két dolog.


Itt nincs adóvisszaigénylés, de ha túlfizetted az adót, akkor azt visszakapod az adóév végén. De ha hivatalosan vagy bejelentve valahova, akkor jól szokták vonni az adót, így sok visszaigénylésre nem lehet számítani.


Amúgy nem tudom, hogy számoltad a 2080 havi bruttót, mert én évi brutto 20e font után mondtam a havi netto 1320 fontot. Ennek pedig kb 1666 font a bruttója. Ha megnézed, nem olyan gáz az adó, amit eztuán fizetni kell... tehát ne reméld, hogy ebből még visszaigényelhetsz.

Ha a skála magasabb részére gondoltál azaz a 30e-re, akkor annak kb 1800 körül kell lenni a nettonak. De ha a hirdetésben az van, hogy 20-30ig kaphatsz, akkor sanszos, hogy ne a maxot kérd, pláne, ha nincs helyi tapasztalatod. Mert lehet penge otthon, itt nem ez számít.

2009. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen, számolgattam, és azt írtam h a 20000-el számoltam, pedig a 25000-el, eltévesztettem, most újraszámoltam, igazad van, köszi :)

így tényleg nem olyan sok az adó, köszönöm a választ!

még van minimum 3 évem addig h kijussak. 2 év iskola, és akkor leszek 20 éves, sé azthiszem 21-nek kell lenni hogy egyedül élhessek kinn. úgyértem gyám nélkül.

addig még sok minden változhat is, csak azért nem árt a jövőbe tekinteni.

2009. nov. 28. 12:25
 10/10 anonim válasza:
Szerintem simán!
2009. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!