Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Londonban elek dolgozom is, a...

Londonban elek dolgozom is, a ferjem es lanyom szeptbe jonnek ki, ha kiveszek hazat arra kaphatok ugy tamogatast h egy szobat berelnek a hazban? En szept-tol nem dolgozom de a ferjem igen.

Figyelt kérdés
Kozeli magyar baratainknak az egesz osszeget tamogatjak 800 £ korul, de nekik 3 gyerek van es a csaj nem dolgozik csak a ferje, mi is igy lennenk, csak 1 gyerekkel, es a hazban laknanak egy szobaban kulon haztartasban egy ferj+feleseg! a haz 1150£ es ok fizetnenek 350£-ot. Nagyon fontos,aki tapasztalt e teren kerem irjon. koszonom
2011. aug. 24. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szobára nem adnak támogatást,csak ha teljes házat bérlitek.De akkor sem biztos hogy járni fog.Ugyanis figyelembe veszik a kettőtök keresetét.Ha túl lépi azt a bizonyos határértéket akkor nem jár.

Mi 2 szobás házat bérelünk.Nálunk is van 1 gyerek,és én sem dolgoztam.Mivel a férjem nem sokkal keresett többet a létminimumnál így mi kaptunk lakásbérlési támogatást.

(bár 1 gyerekre ne számíts 800 fontokra.Mi 250 font körül kaptunk havonta.)

De pár hónapja a férjemnek jobb fizetése lett,és én is elkezdtem dolgozni,így el is vették az összes támogatást.

(pedig én csak part time-ba dolgozom)

Szóval csak szobára nem fogtok kapni.

2011. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia a hazat mi bereljuk egy 3 szobast, es ebbol 1 szobat berelne egy hazaspar
2011. aug. 24. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem..Viszont ezzel vigyázzatok,mert ha a tulajdonos vagy az ügynökség rájön,hogy ti is bérbe adjátok a szobát akkor nagyot fogtok bukni.

PL: Ha feketén csináljátok,akkor nem szabad a másik lakóknak a lakcímet használni.(bank,ügyintézésnél stb) mert rögtön bukta van.Akkor nem csak hogy kirúgnak a lakásból titeket,de megbüntetnek csalásért az önkormányzat felé,és az apeh felé is..

Ha viszont az ügynökség,és a tulajdonos is engedélyezi,hogy kiadjatok egy szobát,akkor az érte kapott összeg ugyanúgy keresetnek fog számítani..Így nem biztos hogy fogtok támogatást kapni..

Mi nekünk is többen mondták hogy miért nem adjuk ki az egyik szobát(a nappali teljesen zárható,és elvileg az lenne a harmadik zárt szoba)De nálunk 3 havonta van ellenőrzés..Hamar lebuknánk..

2011. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ertem es koszi a tajekoztatast :) udv
2011. aug. 24. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!