Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ezt, hogy kell értelmezni?

Ezt, hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Üdv! Arról lenne szó, hogy a pelikan.hu-n néztem egy repjegyet ami majdnem 200 ezer forint, csak oda. Retúrba viszont csak 70 ezer! Ez, hogy lehet?.
2009. okt. 24. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
légitársaságtól és időponttól is függ az ár, de ha mindkettő ugyanaz, a retúr akkor is olcsóbb. ez mindenütt így szokás, szerintem a malévnél is, ez alól az egyetlen kivétel a MÁV. :)
2009. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ilyen tényleg van, ne gondolkodj rajta (hogy pl. akkor nem jön vissza az ember), foglald le és kész.

Nekem is volt már ilyen repjegyem, hogy a retúrnak csak egyik részét használtam fel, előre megfontolt szándékkal, aljas módon, stb. Ennyi eszük van, illetve nem érnek rá áttekinteni az akciók összes hatását.

2009. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez normál az összes normál légitársaságnál. Returjegyek olcsobbakmint egy sima jegy. Csak a fapados járatok csinálnak egyutara jegyet. Mi úgy csináltuk a kollégámmal ha csak egyútra ment, mert pl vissza fele másfele kellett mennie, hogy megvettük de kb egy fél év utánra tettük a vissza utata, úgy olcsobb volt, és volt hogy kellett neki a jegy egy pár hónap után.
2009. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nem fapados légitársaságok azért adnak nagy mértékű kedvezményt a retúr jegyekre vonatkozóan, mert általában az utazók csak kis hányada olyan, aki nem tér vissza az eredeti helyszínre. Így biztosítani akarják, hogy az adott személy velük utazzon visszafelé is. Így kb. kiegyenlítődik a járattelítődés. (Persze ezt ezer más tényező is befolyásolja.)


Sok esetben megéri a retúr jegyet foglalni egy útra vonatkozóan is. Azonban azt tudni kell, hogy a több útra szóló repülőjegy esetén a köztes le nem utazott rész érvényteleníti a le nem utazott rész utáni jegyeket is.

Tehát pl. találtam egy olcsó repülőjegyet, amely Budapest - Párizs - London - Budapest útvonalra vonatkozik, és én eredetileg Budapest - Párizs ÉS London - Budapest között repültem volna, akkor ha NEM UTAZOM LE a Párizs-London szakaszt (mert ugye úgy lett kiállítva a repülőjegy), hanem azt pl. Eurostarral teszem meg, akkor utána már a London - Budapest szakaszt SEM FOGOM TUDNI LEUTAZNI.


Amúgy a körrepülés esetén érdemes a körrepülésre jegyet kérni, nem retúrjegyekkel applikálni, mert sokszor tök olcsó jegyet kapsz a körútra is.

2009. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 30. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!