Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Wizzair csomagdíj most hogy...

Wizzair csomagdíj most hogy van? Nem tudom értelmezni - lehet hogy szőke vagyok, de nem megy.

Figyelt kérdés
Azt írja: A foglalásokhoz április 1-je UTÁN hozzáadott poggyászokra 32 kg-os súlykorlát vonatkozik, függetlenül a foglalás dátumától.32 kilogrammnál nehezebb poggyászok szállítása egészségügyi és biztonsági okokból nem lehetséges. Nade hány kiló lehet max. Amire kifizettem a poggyász díjjat? Úgy értem, hogy nem szeretnék túlsúlyt fizetni
2010. aug. 10. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

általában 20-25 kg után kell fizetni, kilónként 2500 ft-t.

Görögországba mentünk a travel service-szel, ott 20 kg volt a fizetési határ. szerintem a wizzairnél is ennyi lehet.


és persze 1 személynek csak 1 feladott poggyásza és 1 kézi poggyásza lehet.

2010. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát az oldal szerint lehet 6 poggyászod is -mármint feladott- csak fizesd ki a díjat. De sehol nem taléálom, hogy ha túlsúlyos, akkor mennyi a díj....
2010. aug. 10. 11:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, ha fizeted, akkor akármennyit feladhatsz.

nálunk 2500 ft volt a kilónkénti pótdíj ferihegyen. Görögországban 9 Euró

2010. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Wizzairnél már nem 20 kg a súlyhatár, hanem 16 kg. Tehát ha fizetsz egy feladott poggyászt, akkor az max 16kg lehet, ha több túlsúlyt fizetsz. Azt nem tudom mennyi a túlsúly dij, de a szüleim egyszer 20 kg-t adtak fel és 4kg-ra 20ezer ft pótdijjat fizettek. Úgyhogy nem árt odafigyelni. A 32kg-ot szerintem úgy értik, hogy egy poggyász súlya lehet max 32kg, mert ha több akkor esetleg szétesik a bőrönd vagy kiborul.
2010. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Tehát ha fizetsz egy feladott poggyászt, akkor az max 16kg lehet, ha ennél több, akkor túlsúlyt fizetsz."

Kijavitottam, mert úgy félreértelmezhető a mondat.

2010. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az oldalon ez van:

A foglalásokhoz április 1-je ELŐTT hozzáadott poggyászokra 15 kg-os súlykorlát vonatkozik. Az ezt meghaladó tömegű poggyászokért kilogrammonként poggyász túlsúlydíjat kell fizetni.

A foglalásokhoz április 1-je UTÁN hozzáadott poggyászokra 32 kg-os súlykorlát vonatkozik, függetlenül a foglalás dátumától. 32 kilogrammnál nehezebb poggyászok szállítása egészségügyi és biztonsági okokból nem lehetséges.

Se 16kg, se 20 nincs sehol.


Nincs valaki, aki mostanában utazott a Wizz-el?

2010. aug. 10. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen már nincs, nem tudom honnan veszi mindenki!!! A wizz air oldalán tisztán és érthetően fel van tüntetve emlékeim szerint több helyen is, hogy április 1-től eltörölték a súlykorlátot, ami nem igaz, csak kitolták 32 kilóra, és jócskán felemelték a poggyászdíjat. 2000/út körül volt, most több mint 4000/út... Tehát 32 kilónál többet ne pakolj, annyit lehet, de nem érdemes, mert neked is kellemetlen lesz cipelni! (Az én 75 literes hátizsákom minden szükségessel megpakolva, plusz hálózsákkal rácsatolva 17 kiló körül volt csak hogy egy példával éljek, tehát ha semmi extrát nem viszel, nem kell annyira félni a túlsúlytól, pláne ha nem valami giga méretű bőröndöd van mellé)
2010. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves Gagyi, akkor mondd meg kérlek, mennyi cuccot vihetek anélkül, hogy túlsúlyt fizetnék. Fontos, mert nem lesz nálam túl sok pénz.
2010. aug. 10. 22:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Wizz air oldaláról másolt infók:


"Az egyes feladott poggyászok tömege nem haladhatja meg a 32 kilogrammot. Ha a további csomagokért a repülőtéren fizet, magasabb poggyászdíjat számolunk fel, amelynek összege attól függ, hogy azt már a bejelentkezésnél kifizeti-e, vagy a beszállókapunál vagyunk-e kénytelenek a poggyászt túlméretesként kezelni."


"A foglalásokhoz április 1-je ELŐTT hozzáadott poggyászokra 15 kg-ossúlykorlát vonatkozik. Az ezt meghaladó tömegű poggyászokért kilogrammonként poggyász túlsúlydíjat kell fizetni.


A foglalásokhoz április 1-je UTÁN hozzáadott poggyászokra 32 kg-os súlykorlát vonatkozik, függetlenül a foglalás dátumától. 32 kilogrammnál nehezebb poggyászok szállítása egészségügyi és biztonsági okokból nem lehetséges. "


Számomra az utolsóból egyértelműen az derül ki, hogy április 1-ig a súlykorlát 15 kg volt, azóta ezt eltörölték, és a maximálisan feladható poggyász súlya 32 kiló, azon felül túlsúly fizetés ellenében SEM fuvarozzák el, csak ha több táskába van pakolva, és többször kifizetted a poggyászdíjat. Ha 32 kg felett van, maximum túlméretesnek kezelik, amire megint más szabályok vonatkoznak, de ezt már nem tudom! Ha megnézed a díjszabási táblázatot, már nincs is olyan hogy túlsúly díj, ergo 32 kilóig senkit nem érdekel hogy 15 kilót viszel vagy 30-at, afelett viszont baj van, mert nem lehet megúszni egy egyszerű túlsúly díjjal!!

Én amondó vagyok fölösleges és baromira kellemetlen 30 kilós bőrönddel utazni, ha csak nem költözöl, de a szabályzat szerint, nekem abszolút, 100%-ig az jön le hogy megengedett!! Ha nem vagy benne biztos és van még pár napod, akkor írj nekik egy e-mailt avagy telefonálj oda, de mivel SEHOL nem ír 15-20 kilót ezért én biztosra merem állítani hogy ilyen nincs is! Amikor én most nyár elején utaztam velük, le sem mértem a csomagomat pont azért, mert meg voltam róla győződve, hogy belefér a 32 kilóba. Ugyanez a táska, ugyanígy megpakolva 2 éve 17-8 kilót nyomott a mérlegen (akkor még 20 kiló volt a határ), ezek szerint ha 15 kg lenne most a határ (amennyi volt április 1-ig), nekem 3 kiló túlsúlyt kellett volna fizetnem, de nem kellett... Számomra egyértelműnek tűnik!

2010. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. aug. 10. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!