Miért fotóznak annyit az ázsiai túristák?
Ez nem városi legenda vagy tévhit, az ázsiai túristák állandóan csak fotóznak mindent amikor nyaralnak. Töbsször tapasztaltan külföldön, hogy csapatosan, mindenkinél egy profibb vagy csak egy kompakt fényképezőgéb és minden szart lefotóznak, szinte semmit nem csodálnak meg a saját szemükkel. Volt egyszer, hogy Béecsben az ázsiai túrista még a kastély prospektusát is 20 centiről fozóta.
Valaki tudja, hogy miért van ez a szokásuk, vagy miért alakult ki bennük ez a fotózási kényszer? :D Vagy otthon náluk állandóan ezeket a képeket nézegetik vissza?
Első: lehet ez a valódi ok de hát az élményeket szerintem ott kell átélni és nem képekről visszanézegetni.
Második: köszönöm a nyelvtani korrigálást :D de te szerintem akkor még nem láttál ázsiai turista csordát... sokkal többet fotóznak mint a fehérek. Szerintem egy 2 napos kiránduláson legalább lőnek 1000 képet :D
Röviden: te is ennyit fotóznál, ha Ázsiában nyaralnál.
Hogy miért? Mert minden utcakő, oszlop, templom, minden nyomorult vagy neked ronda apróság különleges, amit talán még sosem láttak. Meg akarják örökíteni és megmutatni a rokonoknak. Ennyi.
A kastély prospektusán lehet, hogy azt fotózta, hogy japánul is benne van az információ (németeknél ez szokás, szinte minden híresebb helyen van), és később fb-re vagy blogra tölti fel. Tudod, te is lehet hogy felraknád, ha japánban magyar prospektust találnál...:)
Ha magyarul találnék leírást biztos érdekes lenne.
De ne értsetek félre, nem bántani akarom az ázsiaiakat csak olyan fura ez a viselkedésük
Én értem, de az ő szempontjukból meg ez a normál viselkedés:)
Tényleg nincs sok szabadságuk, és a japánok van, hogy ki sem veszik, főleg a magasabb beosztásúak. Így ha mégis eljutnak valami számukra ilyen különleges helyre, logikus, hogy orrba-szájba fotóznak. Őszintén? Én is ezt tenném a világ másik felén:)
Milyen fotózási kényszer? Megint egy közhelyes tévhit Ázsia-témában.
Igaza van annak, aki fentebb írta: aki Ázsiából Európába megy, annak minden érdekes, mert otthon nem látott olyat vagy nem úgy néz ki. A legprofánabb dolgok is, azért mert más, mint az, amit otthon látott. Te is lefotóznád pl. az olyan kínai buszmegállót, aminek a bádogteteje régi kínai házak tetejére hajaz, pedig szimplán egy buszmegálló; a ládából rákokat áruló árusokat, mert otthon ilyen nincs, itt ez teljesen megszokott; az útkeresztezödésben összecsödülö motorosokat, bicajosokat, a kabátjukat fordítva felvevö motorosokat, az egy mopedre hárman felülöket, a szupermarketben a halat dícsérö kofákat, este az utcán táncoló nyugdíjasokat, stb. stb. Ezek itt teljesen hétköznapi és senkinek fel nem tünö dolgok, nem látok egy helybelit sem megállni, hogy ezeket lefotózzák. Az európai turistáknak viszont ez szokatlan, fotóznak, mert nekik érdekes és megakarják mutatni az otthoniaknak is.
Mert ők is a tipikus agymosott birkákhoz tartoznak, akik nem kiélvezik a kirándulást, hanem nonstop kattintgatnak, mint a hülyék.
Sajnos manapság már nem nagyon használják az agyukat az emberek arra, hogy lássanak és emlékezzenek. =/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!