Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Minek kell kempingelni?

Minek kell kempingelni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy milyen előnyei vannak annak ha kibérlek egy kemping helyet pl a Balatonon? Biztonságosabb? Nem jó ha csak úgy lesátrazunk valahol?

2012. máj. 31. 21:21
 1/8 claidheamohmor ***** válasza:
80%

Ezt most komolyan kérded? :XD

Pár fiatal cimborám lesátrazott valami utcasarkon hegyalján, aztán vagy két nap múlva kijött a házigazda, hogy oké, hogy idesátraztak a kerítés elé, de legalább beköszöntek volna, vagy valami :P

Hol akarsz? Közterületen, parkban, főtéren? Erdőben? Országút mellett? És ha körbe akarsz nézni a környéken, akkor felszeded az egész cuccot, vagy ott hagysz valakit, hogy őrizze? Ásol egy gödröt, ha sz@rni kell, vagy csak úgy, egy bokor alján elintézed? Fürdeni se kell, ott a Balcsi?

(a konkrét kérdésre válaszolva egyébként a BalatonON sátrazni max. úgy tudsz, ha előbb a sátor alá teszel egy csónakot. Egyéb esetben a Balaton MELLETT, vagy KÖRNYÉKÉN tudsz)


És mi köze a kerékpározáshoz az egésznek? :D

2012. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
53%
Kerékpár túráról hallottál már? Ha csak alszol a sátorban és reggel mész tovább, akkor felesleges a kemping. Pár napot meg ki lehet bírni fürdés nélkül.
2012. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A Balaton környéke nagyon ki van építve, úgyhogy szerintem nem biztos, hogy lehet jó sátorhelyet (ingyen,kempingmenteset) találni a part közelében. Egyébként általában csak a tusolás lehetősége az előnye, de ez is egyből ugrik, ha sikerül víz mellett vadkempingezned. :)
2012. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 claidheamohmor ***** válasza:

Ha nekem írtad, hogy hallottam-e kerékpártúráról, akkor hidd el, hogy hallottam :D

Sőt, művelem is. A kérdésben azonban nem szerepel.

A kemping ad némi kényelmet, tisztálkodás és klotyó szempontjából, és jó esetben valamivel zártabb, mint lecuccolni csak úgy az út mellett. Még jobb esetben van valamilyen értékmegőrző, és mondjuk kerékpár lezárási lehetőség, ha be akarsz ugrani valamelyik helyi szórakozóhelyre este, ahová nem kell feltétlenül bicikli.

Egyszer-kétszer jó lehet és izgalmas egy jóleső igénytelenséggel összehozott vadkempingezés, amíg az ember fiatal, és gyorsabb, mint a csősz, de kinek a pap, kinek a papné.

Ez fura, hogy valaki megkérdi, milyen előnyei vannak... fel kell hívni a szálláshelyeket/kempingeket, és megkérdezni, milyen áron milyen szolgáltatást nyújtanak, ennyi. Aztán eldönteni, megéri-e, vagy inkább a vadkemping. Amit én inkább amolyan kevés cuccos (mindenki elviszi a hátán a magáét) kialakításban tudnék jobban elképzelni- minél kevesebb vackot viszel, annál kevesebb értékre kell vigyáznod. Az én elképzeléseimbe nem fér bele, hogy nem tudom, meglesz-e a biciklim és sátram, mire visszaérek a balatoni pancsolásból. És nincs kedvem bokorban szarni, mosdó, és egyéb hülyeségek nélkül.

2012. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy a vadkempingezés tilos, tényleg csak a WC, a fürdési lehetőség, a konnektor (gyorsan merülnek a mobilok is!),a főzési lehetőség lehet az előny, ezt kell megfizetni. Lopni lopnak a kempingben is.
2012. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A vadkempingezés nem tilos, csak tájvédelmi körzetben.
2012. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:

Naja, az áramszolgáltatást teljesen elfelejtettem. Tényleg nem mindegy.

Azért azt is megnézném, hogy a Balaton partján hol a fenében lehet vadkempingezni, anélkül, hogy órákon belül eltakarítanák a társaságot a francba :D

Na meg más lehet egy pár napos, vagy egy hetes outdoor túlélőtúra, vagy hasonló, meg egy olyan túra, ahol azért csobbanni és kéne egyet a strandon, vagy kocsmázni is kéne este, esetleg bemenni valami vendéglőbe/kifőzdébe/mekibe kajálni, vagy mit tudom én...

2012. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 claidheamohmor ***** válasza:

Egyébként meg felteszem neked a kérdést másképp:

"Minek NEM kell kempingelni?"

:D

2012. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!