Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban melyik nyelvet érdemes 2. nyelvnek tanulni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 15:34
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
hát én az angolt eléggé jól beszélem, de jövőre második idegen nyelvet kell tanulni. én a franciát választom, mert már volt szerencsém egy minimális francia tanulásra, és nagyon tetszik. mellé különórára alapfokú oroszt is tanulok majd, úgyhogy már nagyon várom a jövő évet. a nyelvtanulást fontosnak tartom, mert szerintem úgy sokkal több ismertetünk lehet a világról, ha nem csak a saját nyelvünkön juthatunk info-hoz. (és amúgy is újságíró vagy helyszíni riporter szeretnék lenni NY-ban)
2012. máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
51%

09:15


"Kína gazdasági szerepe a világban ,és nálunk is egyre nagyobb lesz és ezért"


... és ezért a kínaiak milliói tanulnak ANGOLUL, hiszen pontosan tudják, hogy a kedvükért senki sem fog kínaiul tanulni.


Aki kínaiakkal akar üzletelni, annak angolul kell tudnia.

2012. máj. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Angol
2012. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

01:56


totál hülyeséget beszélsz! ez nem kedv kérdése, hogy kinek a kedvéért meg kinek nem! akinek nagyobb a szerepe a gazdaságban ahhoz kell idomulni. szerencséje van az embereknek, hogy az angol a világnyelv, ami a világ egy legprimitívebb nyelve. majd most fel lehet kötni a gatyát.

2012. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Mandarin!!! USA ban mindenki mandarint tanul.
2012. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Spanyol vagy francia
2012. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
én 6 évig tanultam németül és tökéletesen meg is utáltam. ronda egy nyelv és nehéz is, de utána már könnyebb a többi nyelv. angolul tanulok már 3 éve meg franciául (bár az már csak önszorgalom) meg japánul tanulGattam.... attól függ merre szeretnél "menni". az angolt mindenhol megértik. de pl, ha délebbi országokba szeretnél menni (pl olasz), akkor a németet inkább hagyd, mert a németeket nagyon nem szeretik... én most az olaszt kezdem el, mert oda szeretnék majd kimenni. a francia az inkább a diplomácia nyelve. kétlem, ha mondjuk bemész vhova boltba akkor ott rögötön tud az eladó franciául, mert nehéz nyelv. a spanyolt többen beszélik meg az olaszt délen. északon angol.
2012. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!