Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban melyik nyelvet érdemes 2. nyelvnek tanulni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 15:34
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
75%

Második nyelvnek a németet ajánlom (hisz szomszédban is beszélik, és keresik a magyar munkaerőt, emellett növekvő tendenciájú az életszínvonaluk is.

Sokan mondták a spanyolt, de nem ajánlom. Nem tudom hallottátok e hogy világszerte ott a legmagasabba munkanélküliek száma,a spanyol fiatalokat is németre tanítják, és küldik oda őket dolgozni. Így a jövőre nézve nem jó döntés azt tanulni.

Én olaszt tanulok.Egyrészt mert nagyon szép nyelv, és annyira nem is bonyolult, másrészt az ország felülmúlhatatlanul gyönyörű. És bár most gazdasági válság van,mégis az életszínvonalukat megtartották, és kezdenek kijönni belőle.

Emellett a francia is hasznos, ott a felsőfokú képzések is magasak, életszínvonal szintén, bár a nyelv nagyon nehéz.(tanultam egyévig általánosban, de ott is hagytam)

Sok sikert!:)

2012. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

15:29


Nem veszed észre, hogy a kínaiaknak meg az oroszoknak egyre nagyobb beleszólásuk van a világgazdaságba? Én ilyen szempontból értettem a világszinten való gondolkodást.

2012. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%

23:23


Sajnos ettől még téves a gondolatmeneted.

2012. máj. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
73%
Egy európai kultúrembernek tanácsos lenne megtanulnia franciául (a nemzetközi diplomácia nyelve, EU), de én ajánlom a latint is (kultúránk alapja)
2012. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket!!

megfontolom,és döntök.

2012. máj. 27. 17:37
 16/27 anonim válasza:
100%

Angol mellett németet tanulok, Európában rendkívül hasznos nyelv. (Az más kérdés, hogy nagyon nehéz és ronda is...)

Reményeim szerint nyáron kezdek el tanulni spanyolul, a nyelv szép, és hasznos is, itt vagy Spanyolo., meg Brazíliát kivéve egész D-Amerikában spanyolul beszélnek. Nem csak úgy kell gondolkodni, hogy hol akarsz lakni/dolgozni, vannak más szempontok is.

Francia is hasznos, bár talán még a németnél is nehezebb, de én személy szerint ha kényszerítenék se tanulnám meg azt a nyelvet...

2012. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 leduus válasza:
73%
szerintem elsönek minden képpen az angolt válaszd..másodiknak pedig német spanyol francia olasz..attolfügg hogy mondjuk van e terved hogy hol akarsz majddolgozni vagy mit akarsz dolgozni..meg ilyenek!!
2012. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
64%

Én ha miniszterelnök, vagy szakminiszter lennék, bevezetném a kötelező két idegennyelv oktatását Magyarországon a következő módon: egy világnyelvet, és egy szomszédos nyelvet. Tanuljunk meg románul, szlovákul, szerb-horvátul, igenis! Hogyan akarjuk ha csak jelképesen is, "visszafoglalni" Bácskát, Baranyát, Szerémséget, Palócföldet, Partiumot, Székelyföldet? Mit kezdünk az ott élő 6 millió románnal, 5 millió szlovákkal, 4 millió szerbbel? Hogyan értetjük meg magunkat velük? Finnországban mindenkinek kötelező megtanulni svédül, és fordítva is, Svédországban finnül. Ez arrafelé természetes. És ez egy igazán baráti lépés lenne, megtanulni egymás nyelvét.

forrás:

[link]

2012. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
80%
Kína gazdasági szerepe a világban ,és nálunk is egyre nagyobb lesz és ezért egyre komolyabb kapcsolatok alakulnak majd várhatóan ,akár az üzleti ,akár túrizmus felől nézzük a dolgot .Ezért rettenetesen keresettek lesznek a kinai tolmácsok ...üzletileg mindenképpen érdemes lehet megtanulni..és hasonlóképpen az orosz érdekeltség is ismét erősödik (természetesen az angol sem elhanyagolható ,de abból Dunát lehet rekeszteni tehát ,ha a megélhetés is szempont akkor kínai-orosz-angol a sorrend szerintem )
2012. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
100%
Mindenképp németet javaslom!! Ha nem is akarsz külföldön dolgozni, de itthon is nagyon sok helyre keresnek német nyelvtudással embert, mostanában rengeteg ilyen álláshirdetést látok, sok német cég van itt. van ahova angol nem is kell csak jó ha van de németet kérnek elsősorban. (én is meglepődtem mennyi..) úgyhogy szerintem mindenképp hasznos. sok sikert!
2012. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!