Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes-e márkásabb, például...

Érdemes-e márkásabb, például Samsonite utazóbőröndöt venni?

Figyelt kérdés
Amit az egyik Samsonite üzletben kinéztem magamnak, az 50.000 Ft, cserébe kapok egy 110-120 liter körüli űrméretű, gurulós utazótáskát. Általában sok csomagot cipelek magammal, ha megyek valahová, így kell egy ekkora. Érdemes-e szerintetek ilyen drága táskát venni, vagy megteszi egy sokkal olcsóbb is? Strapabíró, sokáig tartó bőröndöt keresek, nem olyat, ami 1 év után tropára megy. Mit javasoltok?
2012. máj. 20. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Nekem is egy Samsonite bőröndöm van, amit még 2000-ben vettem és a mai napig tökéletes állapotban van, pedig minden héten használom.
2012. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen. Ugyan az olcsóbb bőrönd is lehet tartós, de mégis jobban meglátszik rajta az idő. Én egy tízéves noname bőrönddel járok, egy év után tönkrementek a kerekei (ócska műanyagból voltak), de apukám szerelt bele tengelyt és görkorikerekeket, így a mai napig használható. De a vászon már nem olyan szép, több helyen meg is sérült.

Neki egy régi samsonite-ja van, még nem gurulós, nem is emlékszem, mikor vette. Na az olyan, hogy ha lekeféled a port róla, simán újnak tűnik :)


Szóval ha van rá keret, akkor vedd meg :)

2012. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Több szempontot is figyelembe kell venni:

Repülőre nem vonatkozik a Samsonite garancia,így ha kitörik a kereke a sok dobálásban,akkor vége a bőröndnek:(

Ha nem repülsz sokat,akkor szerintem megéri az árát,bár lehet jobb pár évente egy olcsóbb bőröndöt venni.

Nekem Samsonite-ból esernyőm van,amit nagyon szeretek!

Bőröndből a Roncatot tudom ajánlani,nem olcsó,Samsonite körüli kategóra,de nagyon strapabíró!!

2012. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagy Samsonite bőrönd összesen egész életében egy (1) Bp-USA-Bp repülőutat sem bírt ki. Élt 1 hónapot sem. Kitört a kereke. Sajnos nem eléggé, csak itthon vettem észre, így a repülőtársaságra sem tudtam ráverni. Samsonite garancia erre nem vonatkozik. Úgyhogy soha többet Samsonite! Van egy kínai kemény bőröndöm, az kb 12 éves, és vagy 30 repülőutat kibírt. Pedig azt sem kímélhették jobban.

.

Úgyhogy még véletlenül se hidd el, hogy az autó után kötve is kibírja a Samsonite bőrönd.. :):):)

.

A garancia vállalási feltételek alapján, ezek szerint a repülős utazás nem számít rendeltetésszerű használatnak. Úgyhogy én max otthoni kacatok tárolására javaslom :):):)

2017. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

110-120L bőröndöt, már bocsánat, csak amatőrök vesznek. Nekem egy 77L-es Samsonite Firelite van és azt is simán megpakolom húsz kilóra úgy hogy egyáltalán nincs tele. Egy ekkora batár ládát megpakolsz harminc kilóra, aztán megmozdítani sem tudod, a reptéren meg kifizeted a fél vesédet túlsúlyra.


Egy 110-120L-s bőröndnek olyanok látják hasznát, akik az utazásaikról minőségi borokkal térnek haza, mert azoknak a megfelelő beágyazása sok helyet vesz el de nem nehéz.


Egyébként ja, természetesen érdemes minőségit venni de nem állunk meg félúton, az nem vezet sehova: az én bőröndöm egy Samsonite Firelite 69/25, valószínűleg az apokalipszist is túléli majd, meg lehet nézni YouTube-on, milyen módon teszteli a Samsonite a bőröndjeit. Volt előtte is kemény műanyag Samsonite-om, az is bírta a kiképzést egy jó darabig (olyan 150-180 repülőútja lehetett), de hát sajnos az a fajta az törik. Ezek a Curv bőröndök nem törnek.

2017. jan. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!