Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Személyi igzolvány igénylő...

Személyi igzolvány igénylő adatlappal kimehetek külföldre? /EU-ba/

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Repülövel nem, mert ott kérik vagy a személyit vagy az útlevelet, ez külflödön nem hivatalos okmány.


Èn autóval kellett hogy menjek, így meg nincs ellenörzés, csak ha valamit csinálsz, így rizikóztattam.

2012. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimenni kimehetsz, mert ugyan határellenőrzés nincsen, de bármikor, bárhol lehet mobil ellenőrzésekre számítani, és akkor gond lehet.
2012. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A személyi igzolvány igénylő adatlap NEM okirat, semmit nem tudsz vele igazolni, nem fogadják el igazolvány/útlevél helyett, igazoltatáskor igen sokba kerülhet.
2012. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De ezt nem értem. Első személyid lenne?

Ha nem, akkor az okmányirodában kérdezték (elvileg), hogy van e érvényes személyazonosító okmányod, és ha nincs kaptál volna ideigleneset (plusz pénzért, azt hiszem 3000FT). Ha meg van érvényes személyazonosító okmányod (jogosítvány, útlevél) akkor nem kell ideiglenes és használhatod azt.

2012. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Ha első személyi igazolványod lesz és más személyazonosság igazolására alkalmas iratod nincsen (pl. útlevél, vezetői engedély), akkor elvileg nem utazhatsz külföldre, még a schengeni övezeten belül sem.

Ha nem első személyi igazolvány lesz, de incs más alkalmas iratod, akkor belföldön az a kapott papír alkalmas a személyazonosság igazolására, de külföldön elvileg nem, ezért azzal sem utazhatsz külföldre.

Ha van más alkalmas iratod, akkor nincs probléma.

Ha mindenképpen sürgős, akkor ahogy már említették, okmányirodában elvileg tudnak adni ideigleneset, valami papír alapút pár hetes érvényességgel, de szerintem inkább várd ki azt az 5-8 napot, amíg elkészül. :)

2012. máj. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kimehetsz, ha van érvényes útleveled.
2012. máj. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kufirc30 válasza:
Persze hogy kimehetsz ha van érvényes igazoló okmányod mellé.
2012. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tündianya válasza:
Ha pl. van jogsid és lakcímkártyád és pont csak a személyi nincs meg, mert pl. csere alatt van, akkor igen. Mert a jogsi is fényképes igazolván+lakcímkártya már elég az igazolásra. Csak adatlappal szerintem is gond lehet egy igazoltatásnál.
2012. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!