Önkéntes külföldi munka? Nem hirdetéseket, személyes tapasztalatokat várok!
Hát én fél évig dolgoztam Charity shop-ban Angliában mint önkéntes (a nyelv miatt mentem oda)
Vannak különböző szervezetek,és ezek a boltok az eladott használt cikkekből befolyó pénzt az adott alapítványnak utalják.
Én egy olyan helyen dolgoztam ami egy állatmenhely alapítványnak gyűjtötte a pénzt.
A munkám az volt,hogy az adományokat amiket behoztak minden nap,átválogassuk(mert sokszor igencsak érdekes,sokkoló dolgokat is beadnak,mondván,hátha jó lesz valakinek)Ha ruhák voltak benne,akkor átnézni,hogy milyen állapotban van,ha kell kimosni,vasalni,és megfelelő módon osztályozni,külön rakni a bébi ruhákat a gyerekruháktól,és a felnőtt ruhákat a tiniruháktól.Könyveket át nézi milyen állapotban van,és ugyanígy az ékszereket,játékokat,mindent.Majd ha megtörtént a megfelelő elrendezésük,akkor az árát rácímkézni,és utána lehet eladni....Nagyon jó volt,mert egy szót sem tudtam angolul,és 4 idős igazi angol hölgyek dolgoztak ott önkéntesként.Nagyon sokat beszéltek,és meséltek a régi idők Angliájáról.Élveztem a társaságukat,néha még ma is bemegyek,és meglátogatom őket.
Önkéntes munka és tanulási lehetőség külföldön!
Olyan önkéntes-jelölteket keresünk dániai iskolánkba, akik később Afrikában vagy Indiában fognak fejlesztési tanácsadóként (Development Instructor), az ott élő embereknek segíteni!
Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, vedd fel velünk a kapcsolatot a következő e-mail címen keresztül: makechange@drh-holsted.org!
Ui. jelenleg egy ilyen önkéntes programban veszek részt, ha jobban érdekel a dolog, akkor írj!
Az első hozzászólóval annyiban nem értek egyet, hogy szerintem bármi amit teszek, ad valamit, így jogosan lehetnek támasztott reményeid. Még ha az utcát söpröm is, profitálok belőle. Ha mást nem, egy egészen más nézőponthoz segít hozzá.
Az önkéntes programok, különösen Afrikában, Indiában legtöbbszőr 1-2 évet jelentenek. Itt pedig természetes, hogy profitálsz belőle. Minél többet teszel bele, annál több forudl a javadra. Ha csak azt nézem, hogy minden létező percet kihasználok, hogy az indiai fiatalokkal dolgozzam, annál közelebb kerülök a mindennapi életükhöz, egészen belemerülök a kultúrájukba -amit a könyvek nem igazán tudnak hasonló képpen átadni..
Indiában tanítottam 6 hónapig egy utcagyerekek iskolájában. Csodálatos volt, az egész életemet gazdagító tapasztalat.
Ami pedig vele jár, rengeteget dolgoztunk előtte a "felkészítési időszakban". Ezek a projektek nem a városi kirándulóknak lettek kitalálva. Mikor megérkezel egy afrikai "bozótfaluba", vagy egy szegény indiai környékre, szükséged van rá, hogy más szemszögből nézd a helyzetüket, megértsd hogyan alakult így az életük. Ne akard fehér emberként megmondani nekik, hogy mit csináljanak jobban, mert egészen más alapokon áll a kultúrájuk. Erre nagyon hasznos az európai munka-tanulás szakasz előtte.
Ha érdekel, a srácok a hivatalos oldal mellett egy blogot is vezetnek a volt sulimban. Ott posztolják a legfrissebb beszámolókat az új önkéntesektől. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!