Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a " couchsurfing...

Mit gondoltok a " couchsurfing"-rol? Kiprobalnad, esetleg mar ki is probaltad?

Figyelt kérdés

Itt egy cikk rola, ha valaki nem lenne tisztaban a fogalommal:

[link]


2011. jún. 17. 13:03
 1/8 anonim válasza:
Hát...izé...:-DDD Így olvasva nagyon jópofa, meg laza, meg olcsó, és még egy egész estés film sztorija is összejöhet belőle. Embere válogatja. Ha létezik ilyen, akkor bizonyára igény is van rá. Én a magam részéről százszor is meggondolnám, pedig vendégszeretőnek tartom magamat, és szívesen megyek vendégségbe máshoz is.
2011. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én kipróbálnám szívesen:) Csak sajna nem beszélek nyelveket:( meg azért kéne némi zsé is, hiába ez az egyik legolcsóbb utazási forma.

21/L

2011. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

couchsurfing...egyszer volt hozzá részem egy "vendég" formájában...jött,találkoztunk,de elvárásai voltak,elvárta volna,hogy etessem,itassam,általa meg nem határozott ideig,ellenszolgáltatás nélkül,ingyen.


Hát ilyesmiből köszi nem kérek.Azt pedig nem említette,hogy visszahívna.De ha lefixáljátok a nyujtott szolgáltatás és a csereszolgáltatás módozatait(a legapróbb részletekig),és ki akarsz menni,de nem hónapokra,akkor jó lehet.

2011. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennek az a lényege,hogy regisztrál az ember erre az oldalra,és ingyen engedi,hogy valaki nála éjszakázzon 1 napig vagy akár több napig is.De cserébe ő is felajánlja és fogadd téged ha mondjuk te is abba a városba akarsz menni ahol ő él.

Én regisztráltam,hiszen Angliában élek,Oxford mellett.Gondoltam,ez jó ötlet,mert akkor én is utazhatok úgy hogy a szállás megvan oldva.

Jelentkezett egy pár,hogy 3 napra jönnének.Megbeszéltük melyik nap jönnének,és vártam őket.Később jelezték,hogy akkor tuti jönnének,de nem ketten hanem 4-en..majd hogy jó lenne ha fuvaroznám őket,mert fogalmuk sincs hogy jöjjenek Oxfordba.Majd,hogy kaját adunk-e,mert nem készülnek kajával stb..Majd kibökték,hogy nekik úgy lenne jó,ha arra a pár napban üres lenne a lakásunk.HA regisztrált vagy,akkor utána tudsz nézni néha pár utazónak.Utánuk néztem,és kiderült,hogy több panasz volt miattuk.Így nem mentem bele.Bár még nem volt kanapé vendégem,de egy majdnem rosszul elsült kanapévendég miatt,töröltettem magam a programból..Nekem nem kell,hogy szét dúlják a lakásomat.

2011. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én tagja vagyok a közösségnek, és ugye ahány féle ember annyi féle couchsurfer. most is van épp egy nálam, a többség laza, jófej szokott lenni, lehet velük bulizni...stb. ez antiszociális és feldúlta a lakásom, de meg tudtuk beszélni a dolgot. egyébként jót akart, gondolta "rendet rak" a konyhában, meg kitakarít... nem tudta, h a lakótársainkkal mindenki máshol tartja a cuccait, és ezeket a dolgokat tiszteletben kéne tartani. az meg egy megint más kérdés hogy ugye nem kezdünk el pakolászni egy idegen lakásban.... vendégként pozitívak voltak a tapasztalataim, de az is igaz, h én nem kértem még pluszba ezt-azt és első dolgom, h megkérdezem, h mi a rendszer, nem nyúlok más cuccaihoz. így nekem nem is volt ebből problémám.
2011. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem beszélsz nyelveket, akkor még ott a "kis tesó" is:

[link]

2011. jún. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
mekkora pronyók lehetnek, akik idáig süllyednek ahelyett hogy szállásért fizessenek, ahogy egy rendes kulturált megbízható ember. Igazi olcsójánosok. Utálom a fajtájukat. Ilyeneket miért is engednék be a lakásomba? Másrészt hogy jön valaki ahhoz hogy a lakótársaival szemben megcsináljon egy ilyet, hogy internetről összeszedett random balszafokat hoz be a közös albérletbe? Az emberek pofátlansága elképzelhetetlen mértékeket tud ölteni, teljesen meg vagyok ezen az egészen döbbenve.
2014. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"mekkora pronyók lehetnek, akik idáig süllyednek ahelyett hogy szállásért fizessenek, ahogy egy rendes kulturált megbízható ember. Igazi olcsójánosok. Utálom a fajtájukat. Ilyeneket miért is engednék be a lakásomba? Másrészt hogy jön valaki ahhoz hogy a lakótársaival szemben megcsináljon egy ilyet, hogy internetről összeszedett random balszafokat hoz be a közös albérletbe? Az emberek pofátlansága elképzelhetetlen mértékeket tud ölteni, teljesen meg vagyok ezen az egészen döbbenve"


Uristen ocsem hat te se mentel at embersegbol, ahogy nezem, es ezek szerint a felfogasod sem jobb. Elmagyarazom tehat neked meg egyszer, szeeeepeeeen laaaasssaaaaan, hogy mi is a clja a couchsurfingnek : egy helyi ember vendegszeretetebol elvezheted a varos nyujtotta adottsagokat, aki tuti, hogy jo tippekkel lat el mind latnivalok, mind ettermek stb. teren. Emellett tuti, hogy nem kell egyedul bolyonganod a varosban, es van egy biztos pont, akihez akarmi problema eseten fordulhatsz. Raadasul a legtobb esetben baratsagok alakulnak ki, es megismerkedhetsz -akar par napra is- egy idegen kultura szokasaival. Mindemellett (es amint latod, nem ez a fo indok!) meg ingyenes is. Ha csak azok az emberek hasznalnak, akiket te "olcsojanos"nak szolitasz, akkor hidd el tizedennyien nem hasznalnak ezt a programot.


Az elobb felsorolt tenyek mellett szerintem l..fasz egy szalloda ridegsege, es a teny, hogy egy kis senki vagyok egy idegen varosban.


Kicsit gondolkodj, mielott pofazol, kedves.

2014. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!