Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Au-pairkedés így? (Kérdésed...

Au-pairkedés így? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

angol tudásom minimális-nyelvtanulás szempontjából szeretnék Angliába menni

jogosítványom nincs-olvastam hogy néhol feltétel

nagyobb termetű kutyáktól félek

nincs korábbi tapasztalatom-tehát nem volt még hasonló munkám

azonban a gyerekeket nagyon szeretem

ha arról van szó szívesen takarítok ( főzni addigra megtanulnék :D )

most érettségizek, és ha felvesznek esetleg egyetemre, halasztanék egy évet

18/L


2011. máj. 8. 21:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, akkor most meselek kicsit en is. Angliaba mentem, minimalis tudassal. Elso csaladnal 13 orat dolgoztam egy nap 65 fontert. Nyelvsulit nem fizettek, de elvartak, hogy menjek. Nem tetszett a dolog, hat atmentem masikhoz. Ott 70 font es heti! 15 ora munka. Aztan anyuka egy szep napon lelepett a gyerekkel es ramhagyta, hogy kozoljem apukaval, hogy a felesege elhagyta 27 ev hazassag utan. Tolem nem koszont el sem o, se a gyerek. Fel ev utan ennyit kaptam toluk. Mindkettot ingyenes kozvetiton (nem honlapon, hanem olyanon ahol elo ember segit nekem, telefonal, kozvetit) talaltak nekem. Az aupairworldon egy baratnom talalt csaladot, vagyis 2 baratnom. Az egyiket a szo szoros ertelmeben kidobtak, pedig folyekonyan beszel es kemenyen dolgozik, a masikat pedig "csak" ott hagytak egy bevasarlo kozpontban egyedul, valahol az isten hata mogott penz nelkul, anyuka meg hazament aludni. O is folyekony angolos. 3. baratnom kozvivel jott, o 4 honap utan adta fel, annal a pontnal, mikor anyuka napi 9 orat dolgoztatta es minden percet le kellett irnia neki egy lapra, amit aztan atnezett anyuka. 4. baratnomnek azert kellett mennie, mert a csalad koltozott es neki nem volt jogsia az uj helyre. O atment masokhoz, ott "elvan". Meg tudnam sorolni a baratnoket, de nem fogom. Mi 8-an voltunk kint magyarok, abbol 1 embernek sikerult a dolog, gond nelkul. Nagyon nagyon nehez lelkileg ott kint lenni egy fiatal lanynak, de sokat tapasztalsz es tanulsz. Csak keszulj fel a rossz dolgokra is, mert annyira azert nem happy aupairnek lenni. Persze vannak szerencsesek! Ami meg nagyon, nagyon fontos, hogy figyeld az itthoni hiradasokat, hogy miben valtozik majd a felsooktatas es ahhoz idomulj. Ne menj ki anelkul, hogy itt nem leszel passzivon, mert ha nem az elkepzeleseid szerint alakulnak a dolgok, megeshet, hogy 600 pontos ponthatarra es 5 egyetemre tersz haza, a kulfoldi eletre pedig ilyen fiatalaon, biztos identitas nelkul ne alapozz. Ha szeretnel meg kerdezni, meselek es megtudom adni az ugynokom cimet, akinek a rossz tapasztalatok ellenere is halas vagyok, mert ingyenes es nagyon segitokesz.
2011. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy megosztottad ezt velem.

igazából most ettől teljesen inamba szállt a bátorságom.

minden áron szeretnék/ szerettem volna kimenni, de most nagyon megijedtem

hirtelen most nem tudok mást mondani/kérdezni

2011. máj. 9. 20:00
 23/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is most készülök ki, igaz én egy svácji családdal vettem fel a kapcsolatot, már telefonon is beszéltünk, remélem én leszek a befutó.

Én regisztráltam egy csomó odalon+közetítőnél is, biztos ami biztos. Mindent eljuttattam nekik, család ajnálást már kaptam, de az csak akkor venném igénybe, ha a svájciak nem engem választanak.

Én úgy megyek ki, hogy csak angolul beszélek (Svájcban német-francia van) és a család fizeti nekem a német nyelviskolát. (teszem hozzá életemben nem tanultam németet).

Vannak necces dolgok, pl: tegnap kaptam egy "dr."-től levelet, hogy ők hetente 200 fontot fizetnének ha vigyáznék a gyerekre, és csudiszépképecskéket mellékelt, na de ez baromi gyanús. Szóval vannak ilyenek.

Én is parázok persze, de ha akarsz valamit kezdeni az élettel akkor bele kell vágni. Igaz mögöttem már ott van egy egyetem, most derül ki hogy felvettek-e máshova is, de én is halasztani szeretnék és 1 évet csak nyelvtanulásnak szentelni.

Attól meg ne félj hogy nem érted meg kint az angolokat. :) Én azt hittem gyér az angol tudásom, mert nem nagyon használtam, aztán 2 hétig voltam Londoban és nagyon sok mindent megértettem, beszélgettem az ottani emberekkel és a végén már az újságban is egy csomó cikkett megértettem. :)

De tény, hogy vannak csúnya szituk. Én is olvastam , hogy csajszi kiment aztán anyuka 2 hét múlva kidobta. Délután közölte vele, hogy 1 órája van összepakolni, este repül haza a gépe. :S Vagy nem mentek ki elé ahogy megbeszélték, hanem még a csajnak kellett rájuk telefonálni ők meg közölték, hogy sorry a nagyinál vannak oldja meg a szállást 2 napra. Szóval na...itt is vannak buktatók.

2011. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem kell rogton feladni, csak vedd merlegbe, hogy mik a celjaid elsosorban hosszutavon, mennyire erne meg neked, mennyi spiritusz van benned. En csak felhivtam a figyelmed a buktatokra. En depresszios is lettem kint, pedig az eletem volt mar cimlapon, olyan dolgok tortentek velem es kifejezetten eros vagyok, de kint nagyon extrem helyzetek voltak. A baratnom torott labbal volt kint es dolgozott, nem vette eszre, hogy eltort, csak itthon 8 honp utan mondta neki a doki. Szerencsere jol forrt ossze. Na, de nem ijesztgetlek tovabb, csak szerintem tenyleg gondold at minden szempontbol.
2011. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

mondjuk azért megpróbálom, és hiszem, hogy sikerülni fog, annak ellenére is, hogy eddig csak visszautasító leveleket kaptam :/

és mindenkinek köszönöm a segítséget :)

azért az ügynök címét, ha lehet, elkérném :)

2011. máj. 10. 10:28
 26/28 anonim ***** válasza:
Au-pair Match neven megtalalod a facebookon vagy az iwiwen, Hajninak cimezd a levelet es ird bele, hogy mit szeretnel. Az egyetemet viszont ne felejtsd el, passziv nelkul ne menj ki! Sok szerencset es ne csuggedj, elonyben vannak a jogsisok, meg az idosebbek, de azert nem lehetetlen talalni. :)
2011. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. máj. 10. 12:15
 28/28 anonim válasza:

Szia!:) Na sikerült kijutnod?:) Én is szeretnék au-pairkedni, de eléggé félek ettől az egésztől, mégis annyira vonz! :)

Még valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?:)

2013. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!