Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Au-pairkedés így? (Kérdésed...

Au-pairkedés így? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

angol tudásom minimális-nyelvtanulás szempontjából szeretnék Angliába menni

jogosítványom nincs-olvastam hogy néhol feltétel

nagyobb termetű kutyáktól félek

nincs korábbi tapasztalatom-tehát nem volt még hasonló munkám

azonban a gyerekeket nagyon szeretem

ha arról van szó szívesen takarítok ( főzni addigra megtanulnék :D )

most érettségizek, és ha felvesznek esetleg egyetemre, halasztanék egy évet

18/L


2011. máj. 8. 21:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. máj. 8. 22:55
 12/28 A kérdező kommentje:

Még ezt az oldalt néztem, a korábban említetten kívül.

Szerinted/szerintetek melyik lenne a megfelelőbb?

[link]

2011. máj. 8. 23:53
 13/28 anonim válasza:

szia


én is mostanában készülök kimenni au-pairnek Angliába, vagy ki tudja, mindenestre arrafelé:) nagyjából egy cipőben járhatunk, nekem egy középfokúm van angolból, de beszélni szerintem jó ha alapfokon tudnék, ugyanígy a félelem miatt, hogy hülyeséget mondok. de mivel a passzív tudás megvan, neked is azt tudom mondani bíztatásként, hogy szerintem az anyanyelvű környezet hamar fog ezen változtatni és használható lesz a passzív tudásod is. legalábbis én ezzel bíztatom magam:) jogosítványom nekem sincs, nem hiszem, hogy ez hátrány, úgyis olyan családoknak írunk majd, akik nekünk is megfelelnek és fordítva. nagyobb termetű kutyás házhoz ne menj:)) hasonló tapasztalatom nekem sem volt, se egy kistestvér, ősziontén szólva nagyon minimális a kapcsolatom a gyerekekkel, te ezzel hogy állsz? én egy kicsit azért tartok ettől, mert bár szeretem a gyerekeket, azért ennél mégis csak több kell, ha az ember hamar belerázódik akkor is..azért ez mégis egy felelősségteljes dolog.


lényeg a lényeg neki kell vágni, úgyis akkor derül majd ki minden, előre félni meg nem éri meg. úgyhogy hajrá:)

( meg nekem is:) )

2011. máj. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
ja, még annyi, megnéztem az odlalt, amit linkeltél, ez egy ügynökség nem? gondolom te is hallottad már, hogy ügynökségektől nem sok jót lehet várni, de ha nem most mondom én. személyes tapasztalatom persze nincs,de ugye a család fizet az ügynökségnek, szóval van ebben logika....egy ismerőst a pincében szállásolta el a fogadó családja, ő is ügynökségen keresztül ment, utólag eléggé megbánta nem csak emiatt.
2011. máj. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

igen hallottam az ügynökségek rossz híréről, csak úgy voltam vele, hogy megnézem ezt és azt a verziót is :)

nekem sincs kistestvérem, de sok gyerek van a környezetemben, és nagyon jól kijövök velük :) mondjuk ezek olyan 3-5 évesek, de van sok idősebb (8-16) gyerek is a környezetemben a sport miatt, velük is jól kijövök, mind nagyon szeret :)

szóval akkor szerinted is a www.aupair-world.net -re "támaszkodjak" ? :)

köszi, hajrá neked is :)

2011. máj. 9. 09:22
 16/28 A kérdező kommentje:
*8-16 éves
2011. máj. 9. 09:23
 17/28 anonim válasza:
szerintem szerencsésebb, én is arra fogok:) minden ismerős, akivel beszéltem ezen az oldalon találta meg a családját:)
2011. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

oké :)

és még annyit, hogy nem vagyok teljesen tisztába ezekkel a dolgokkal, de Angliába elég a személyigazolvány, ugye ? illetve, hogy oda ugye nem kell vízum ? és fizetni csak az utat és a nyelviskolát kell ?

olvastam szinte az egész oldalt, de biztosabb ha rákérdezek :)

2011. máj. 9. 10:05
 19/28 anonim ***** válasza:

A tegnapi ex (és leendő) au pair vagyok: igen, Angliába elég lesz a személyi.


Hogy mit kell fizetned, az családfüggő, van, aki az útiköltséget is állja, van aki nem, a nyelvtanfolyamot azért a legtöbben szokták, legalább a felét, de többnyire az egészet (sőt, ha jól tudom, Angliában ingyenes tanfolyamok is vannak).


Az ügynökségekről én sem tudok jót mondani, én sosem voltam velük kapcsolatban, de sok kinti barátnőm így jutott ki, és hát nem sok pozitívumot meséltek róluk.


Természetesen az au pair world-ön is kifoghatsz olyan családot, ami mégsem lesz olyan jó (én is jártam így, 3 hónap után leváltottam őket), ez benne van a pakliban, úgyhogy érdemes felírni magadnak, mi mindent akarsz megkérdezni. Ugyanis amiről e-mailt írnak arra később tudsz hivatkozni. Pl. úgy volt megbeszélve hogy nem te vasalsz, és később rád próbálják tukmálni. Ez tipikus au pair-probléma, mikor a kisujját nyújtja az au pair és az egész karja kéne. Pl. nincs benne a munkakörödben, hogy a szemetet te viszed le, de jófej akarsz lenni, ezért egyszer leviszed...na próbálnád meg a következő héten nem levinni..onnantól természetesnek veszik. :D


Nyilván a szemétlevitel nem egy nagy feladat, de a szorgalmadon felbuzdulva képesek lesznek egyre nagyobb dolgokat kérni, és akkor már érdemes felszólalni a saját érdekedben.

2011. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm :)

akkor az ügynökség teljesen kilőve :)

2011. máj. 9. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!