Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Anglia melik városában van...

Anglia melik városában van pálmafa?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted ezt? Sok ház kertjébe ültetnek pálmafát várostól függetlenül, még Skóciában is.
2011. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lent dél-nyugaton Cornwallban pl van. Penzance pl. De hallottam én is hogy Skóciában is van a botanikus kertekben
2011. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Laktam Angliába, jártam ott pár helyen és mindenhol láttam. Skóciában pedig nem csak botanikus kertekben van. Aberdeen-ben, Ayr-ben, Glasgow közelében házaknál a szabadég alatt nőnek. Nem tudom, h bírják az itteni időt, de megvannak.

2011. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én se azt állítottam, hogy pálmafa erdők vannak Skóciában, de én láttam skót botanikus kertben pálmafát.

De délen Cornwallban ott tényleg nem volt ritkaság. (Egyébként nekem úgy tűnt hogy az ottani pálma nem az a tipikus olasz vagy horvát pálma, nekem másnak tűnt, bár nagyon nem vizsgálgattam, és botanikus se vagyok, úgy hogy lehet hogy pont ugyan olyanok voltak)

2011. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem akartalak lehurrogni. Utálom a virtuális kommunikációt, minden félreérthető. Peace!:)
2011. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Èn is láttam angliában sok helyen kertekben. (london mellett)

talán azért b´riják mert a pálma a 0 fok alatti idöt nem bírja és ott az nagyon ritka volt. egy telet voltam kint és nagyon kaka idö volt, tényleg esett hetekig is, és fújt a szél is, de nem kellett téli kabát csak a meleg vízhatlan öszikabátomat hordtam.

és minden nap tudtam futni menni mert nem volt annyira hideg hogy ne tudjak kimenni.

gondolom az enyhébb idö + a magas páratartalom miat élnek meg.

2011. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Paignton, Torquay meg az angol Riviera tele van.
2011. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!