Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 54 évesen kimennél dolgozni...

54 évesen kimennél dolgozni Angliába?

Figyelt kérdés
Felelőtlenségnek tűnhet, de itthon semmiféle munkalehetőséget nem találok, így a férjemet arra akarom rávenni, hogy vágjunk bele a kinti munkalehetőségek kipróbálásába. Angolul jól tudok, ő is beszéli a nyelvet. Igaz, hogy a tanításon kívül semmihez nem értek, de talán akad kint valami... Nem megkésett szerintetek a döntés?
2011. ápr. 15. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kint élek,és azt tapasztalom,hogy itt is ugyanúgy számít az életkor mint otthon.

HA egy helyre többen jelentkeznek bizony a fiatalabb generáció esélyesebb...Én ennyi idősen már nem vágnék bele..hiszen pár év és nyugdíjba lehet menni..

2011. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze! De csak ha van b terv, ha valami nem úgy sikerülne ahogy eltervezték. Amúgy milyen munkára?
2011. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálni mindent meg lehet. Az jó kezdet, hogy beszélitek a nyelvet, de arra ne számítsatok, hogy könnyű dolgotok lesz. Azonban, ha kitartók vagytok és tényleg bármit hajlandók vagytok elvállalni, akkor még akár be is jöhet. Én ismerek egy nőt, aki most jött ki 52 évesen és még a nyelvet sem beszéli. Au pairként helyezkedett el egy fél magyar családnál.


Szerintem még midnig jobb, mint otthon ülni és a nyugdíjra várni.


Amgúy az is igaz, hogy legyen azért B terv, tehát ne erre tegyétek fel a teljes vagyonotokat. Ha van ismi akkor azon keresztül próbálkozzatok és habár Londonban több a lehetőség, a megélhetési költségek miatt inkább valami vidéki város felé induljatok el. De arra számítsatok, hogy most itt is hatalmas a munkanélküliség és az angol gazdaság a béka popsija alatt per pillanat.

2011. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat. Tényleg úgy érzem, hogy még mindig jobb a bizonytalan, mint a teljes bizonytalanság. A nyugdíjra várni (már, ha egyáltalán lesz még akkor!), nem nagyon van kedvem, és az állandó képenvágásokat sem igazán tolerálom már. Itthonról én is néztem aupair lehetőségeket, de válaszra sem méltattak, remélem azért, mert még nem vagyunk kint, és nem tudnak leellenőrizni, sem személyes interjúra hívni. Biztató, hogy írod, hogy szintén ebben a korban talált ilyen lehetőséget valaki. Ebben reménykedem, meg abban, hogy kint a tisztességes munkavégzést megbecsülik.
2011. ápr. 15. 20:34
 5/9 A kérdező kommentje:
B terv alatt azt érted, hogy itt megmarad a lakásunk? Mert azt megtartjuk, hogy legyen visszavonulási lehetőség, rosszabb esetre felkészülve. A másik gond, hogy a két "gyerek": 23 és 17 évesek hallani sem akarnak az eljövetelről, mármint maradni akarnak. De ha sikerül valami normális lehetőséget találni majd sok munkával, akkor talán megbékélnek, és megértik a kényszer okát. Hülye egy helyzet, hogy nem a fiatal vág bele, de ez van, és talán le tudunk tenni nekik majd valamit az asztalra. Fiatalok véleménye is érdekel!!!!!!!! Érthető lépésen fáradozunk?
2011. ápr. 15. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha kinn nem vár munka, akkor szerintem nem érdemes. Még fiatalon sem, de ott a kalandvágy okot adhat rá.
2011. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem
2011. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 34 évesen jöttem ki,abban a hiszemben,hogy nyelvtudással és dolgozni akarással mindig van lehetőség..

3 hónap keresgélés után végre alkalmaztak..Válogatós sem voltam hiszen mosogatni vagy takarítani is elmentem volna...De hamar rájöttem,hogy itt kint is vannak angolok akik munkát keresnek,és természetesen az elsőbbség az angoloknak járt..Volt,hogy inkább egy fekete embert alkalmaztak,mert nehogy az illető diszkrimináció miatt panaszt tegyen..

De végre dolgoztam. Majd beütött a válság.Ahol dolgoztam több mint 1000 embert küldtek el,beleértve engem is.Másik városba mentem,hátha könnyebb lesz állást találnom..Kiderült,hogy a gyárakból hasonló mennyiségű embereket tettek ki az utcára a válságra hivatkozva.Voltak olyan esetek amikor az emberek bementek délután dolgozni,majd mielőtt vége lett volna a műszaknak egyszerűen bejelentették nekik hogy 600 embernek már holnap nem kell jönniük..

Azt vettem észre hogy egyre több angol keresett melót.

Majdnem 7 hónapig kerestem állást,mert mindenhol azt a választ kaptam,hogy sajnálják,de a válság miatt egy új rendeletet hoztak érvénybe a képviselők.Elsőbbsége munkavállalásnál az angol honfitársaknak van..

Persze vannak ilyen szép történetek,hogy nyelvtudás nélkül au-pair lett valaki,vagy alig tudott angolul mégis kapott melót..Igen van ilyen történet..1 a millióhoz. De azt senki nem akarja meghallani,hogy nagyon sokan hazamennek,mert nem találnak állást,nagyon sok embert becsapnak,nagyon sok ember hónapokig keres,és végül segítséggel/ismerős útján kap lehetőséget..

Megmondom őszintén,hogy itt sem könnyű állást találni.Sőt ugyanolyan nehéz mint otthon.

Ha ezekkel tisztábban vagytok,és van tartalék,hogy akár több hónapig is munka nélkül lesztek akkor vágjatok bele..

De senki ne jöjjön úgy ki,hogy itt kint tárt karokkal fogadják majd..Már régen nem így van...

2011. ápr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
79%
Szerintem maradj a fenekeden.Kint csak idegileg kikészíted magad a kudarctól.Kapsz egy infarktust,elpatkolsz ,-csak anyagi terhet okozol valakinek a hazahozatalhoz.
2011. ápr. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!