Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha választhatnál, hová költöznél?

Ha választhatnál, hová költöznél?

Figyelt kérdés
Bárhová a Világon. Van pénzed, állásod, veled vannak a szeretteid.
2011. ápr. 4. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olasz vagy francia hegyekbe.
2011. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
pripjáty
2011. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ha van pénzem, állásom, szeretteim, akkor sztem az már nem igazán számít hogy hol vagyok, rengeteg szép hely van a világon, nem tudom.
2011. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz döntés, leginkább egy kisebb amerikai város, Németországban egy jobb hely, mondjuk München és egy magyar kisváros között kéne döntenem valamit, de nem igazán tudok választani.


Remélem egyszer túristaként kijutok Amerikába, mert eléggé érdekel, de nemtudom tudnék-e ott élni, vannak dolgok amik nagyon nem tetszenek az amerikai kultúrában, életstílusban, viszont vannak amik igen. Leginkább valami középnyugati vagy nyugati kisebb városban, mondjuk Colorado Springs-ben tudnék elképzelni ott egy életet.


Németország szerintem a legélhetőbb hely a világon, úgyhogy az se lenne rossz, főleg Münchenben tudnék ott elképzelni egy életet, bár hátrányai is lennének, hiányozna pár "szabadabb" dolog, ami a kelet-európai és amerikai mentalitásban megvan, de a nyugat-európaiban nincsen, mert ott már erőszakoskodásnak, illetlenségnek fognák fel.



Hogyha jól megtudnék élni, akkor egy magyar kisváros se lenne rossz hely. Ezeken a helyeken általában nagy a munkanélküliség, de ha lenne biztos munkám és jól tudnék élni, akkor egy kifejezetten kellemes és nyugalmas életem lehetne egy ilyen helyen.

2011. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, hogy megosztottad ezt a gondolatot.
2011. ápr. 4. 23:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy valami nagyvárosba, mert imádom a nyüzsgést, ahhoz képest falusi vagyok..:/
2011. ápr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Ha megtehetném, akkor New York Cityben élnék. Nem tudom megmagyarázni, de szerelmes vagyok abba a városba. (ilyen az igazi szerelem, nem lehet megmagyarázni, nem igaz? :) Még úgy is imádtam ott lenni, hogy alig volt pénzem és szar munkám volt és egyedül voltam, mint a kisujjam. Ha mindaz adott lenne, amiket írtál, akkor tudom, hogy tökéletesen boldog lennék ott.
2011. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Alesund, valamelyik norvég fjord, német hanzaváros, északi tengerpart. Nekem ők a szívem csücskei, de bárhol elélek :)
2011. ápr. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Olszországba, vagy Görögországba
2011. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, ahogy már írták.. Ha van pénz, állás, család, akkor a helyszín szinte mindegy, akkor az, amihez hozzászoktam, tehát Magyarország.

De nekem a fenti három dolog egyike sincs meg, melynek oka főleg az, hogy Magyarországon élek. Egyedül azonban nem mernék nekivágni más országban szerencsét próbálni. Ha megtaláltam volna már életem párját, akkor lehet elmennék vele külföldre dolgozni, de csak annyi időre, hogy egy itthoni lakásra való pénz összegyűljön. Azaz visszajönnék, mert ezt szoktam meg.


Szerintem biztosan vannak élhetőbb országok, de ha nem oda született az ember, akkor így 30éves fejjel ott elkezdeni egy életet kb olyan nehéz, mint itt folytatni a szegényes életet. Bár nem biztos, hisz nem próbáltam.


Azonban az biztos, hogy sajnálom, hogy nem Svédországba születtem.

2011. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!