Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élni, megéri?

Külföldön élni, megéri?

Figyelt kérdés

Egyik barátommal épp most beszélgettünk arról, hogy valószínűleg, majd külföldön szeretnénk élni, ha befejeztük a sulit. Lásd: jobb kereset és egyéb dolgok. Elkezdtük számításba venni a helyeket és szóba került Japán is, mert barátom nagyon odáig volt tőle, hogy az milyen egy szép hely stb. Másnapra rá a hírek tele lettek a Japánban történt dolgokkal... Ezen elgondolkodtam. Megéri egyáltalán külföldön élni csak, mert ott jobb az anyagi helyzet, meg milyen szép, ha jön egy földrengés, tsunami és milliók halnak meg vagy válnak hontalanná?

(Én itt most a melegebb éghajlatú országokra gondolok, ilyen hideg tájakon én nem bírnék megélni.)


2011. márc. 16. 14:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó őtlet külföldön élni, aztán mikor visszajön az ember Mo.-ra, akkor el tud lenni abbol amit félretett:)


Japánban azonban nem elég, ha egy szinten tudtok, ott megkövetelik az állami felsőfokút ha ott akar vki dolgozni, meg persze jó sok indulótőke, vagy ismerős kell.

De Angliát, meg az uniós országokat én is jó ötletnek tartom:)

2011. márc. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy Japánba nagyon nehéz betelepülni, mert az ország vezetősége nem engedi a külföldiek beköltözését. de lehet rosszul hallottam. a másik nehéz része a japán szokások. tudod... a híres japán mentalitás. rengeteg rengeteg munka, kis helyen élés, stb...
2011. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!