Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megéri külföldön dolgozni?

Megéri külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés

Leginkább olyanok véleménye érdekelne akik már dolgoztak külföldön vagy épp családtagjuk.

Párommal tervezzük, hogy nyárvége környékén mennénk ki külföldre dolgozni. A nyelvtudás egyikőnknek sem a legjobb így csak a takarítás, konyhaikisegítő és ilyesmik maradtak. Azt még nem tudjuk, hogy pontosan meddig lennénk kint, de párom úgy tervezi, hogy minumum addig amég egy lakás árát össze nem tudjuk gyűjteni.

Egyre több olyat hallok hogy nem lehet bízni kint a magyarokban és egy kicsit most tartok is ettől.

Szóval ha van valami tapasztalatod ezzel kapcsolatban írd meg. Jót és rosszat egyaránt!

-Van kint lehetőség gyűjteni? Vagy amit megkapunk fizethetjük is be felesleges dolgokra?


2011. febr. 11. 11:05
 1/10 anonim válasza:
79%

En a UK-t ajanlom. Itt elek fel eve, es hihetetlen magasak a berek az otthonihoz kepest. Ha mindketten dolgoztok akkor boven felre tudtok tenni havi 600-700 fontot (kb 200.000 ft)

De igazsag szetint nem akartok majd vissza koltozni szerintem.

2011. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
En is angliabol vagyok, ketten tenyleg megeri, nyelvtudas nelkul viszont ne vagjatok meg bele. Tobb ismerosom keres (Aktivan!) munkat mar 1-2 honapja es meg mosogatonak se veszik fel, pedig megerteti magat, de ez sem eleg. 5 eve meg kaptal munkat ha tudtad mi a no meg a yes, ma mar nem igy mukodik. Hazamenni pedig mindenki haza akar, aki 10 ev el itt az is, sot sanszos hogy haza is fog, mert anglia nem az a hely ahova az emberek letelepednek. Az angolok butak, lenezoek es gogosek. Barataid nincsenek, mert mindenki elmehu 1-2 ev utan. Ide mindenki csak azert jon, hogy megszedje magat aztan megy is tovabb. Ez nem csak az en velemenyem.
2011. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Több helyen dolgoztam már, de a legjobb az összes közül Svédország. Nem is akarok hazaköltözni, igaza van az elsönek. Ha kimentek, és rájöttök ti is, hogy vannak helyek ahol nem akarják lehúzni az emberröl a bört is, és ahol hagynak élni, akkor lehet, hogy ti is inkabb maradni fogtok. sajnos, ez a helyzet, bár én is szeretem Magyarországot. Sok sikert!

26/L

2011. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 PT-Daniel ***** válasza:
100%

Ket evig Angliaban eltem. Most pedig Ausztriaban. Nekem minden szempontbol bejött, nem csak a fizetes.

Sajnos magyarokkal nekem is negativabb tapasztalataim voltak, ami szamomra erthetetlen.


Gyüjteni van lehetöseg, de kell egy alaptöke is a kijutashoz. Ami viszont jo, hogy szorgalommal elöre lehet jutni. A nyelvtudas egy alapszinten mindenhol elvart, erre nagyon feküdjetek ra, ha komolyan gondoljatok.


En is csak ideiglenesen gondoltam külföldi eletemet, de Anglia utan egy fel ev magyarorszagi tartozkodas raebresztett, hogy miert is mentem ki.

2011. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, megéri! Legalábbis nekem mindenképpen. Van egy jól fizető állásom, egy kocsim, barátnőm. De én nyelvtudással és jó szakmával jöttem ki.
2011. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

A masodiknak: en nem angliarol beszeltem, hanem pontosabban skociarol. Es innen nem hiszem hogy el akarnanak menni.

az elso

2011. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Nyelvtudás nélkül sehova sem vesznek fel. A nyelvtudás pedig ott kezdődik, amikor otthon vizsgáztatótól függetlenül le tudsz tenni egy középfokú nyelvvizsgát, vagy legalább a szóbeli részét, de azt magabiztosan. Az alatt takarítani se vesznek fel, a lakótársaim pl mind takartanak, és van köztük olyan, aki folyékonyan, hibátlan nyelvtannal beszél. Szóval ilyenekkel kell majd verenyeznetek az állásért, csak azért írom.

Ha nincs jó szakmátok, akkor később se fogtok tuni erről előrelépni, és a minimálbér itt is minimálbér, szóval arra elég, hogy egy szobát bérelj és a mindennapi kiaásaidat fedezd. Persze van aki még ebből is félrerak, de az nagyon sok mindenről lemond (vagy alapból nincsenek igényei).

Csak azért, hogy egy lakásra való pénzt összegyűjtsetek.. Hát nem tudom, hogy van-e érteme kijönni, mert azért az évek alatt gyúlne össze, és akkor tudntok otthon valami kis lyukat venni. Abba is gondolj bele, hogy oké, megvan a pénz mondjuk 4 év alatt egy kisebb lakásra. 4 év alatt az otthoni kapcsolataid nagy része megszakad, az tteni takarítói munkád nagy lyuk lesz az önéletrajzodban, meg érthetetlen is, esetleg a nyelvtudás még előny lehet, de nagyon nehéz lenne utána ott megint előlről kezdeni, főleg ha mondjuk most diplomás állásod van.

Ha olyan a szakmád, ami itt keresett, akkor érdemes kijönni, mert 1 év után már feljössz nyelvileg arra a szintre, hogy normális munkát kapj, és ha normális fizuért dolgozol, akkor tényle jól lehet keresni. Ha pedig utána mégis hazamennél, akkor az is előny az önéletrajzodban, hogy külföldön a szakmádban dolgoztál, szóval valószínűleg úgy itthon magasabb szinten kezdenéd újra, mint amikor elmentél...

Szóval sokmindentől függ. Minimálbérért nemhiszem, hogy megéri kijönni, mert az tt is csak minimálbr, hiába számolod át, amkor itt fejenként 60font hetente csak a szállás, és akkor még csak egy kicsi szobátok van úgy, hogy 8 másik külföldivel osztozol a házon...

2011. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
két éve dolgozom ausztriában. korábban elég rendesen küzködtem az anyagiakkal magyarországon. itt a két év alatt elég sok pénzt tudtam félrerakni. konyhai munkával, vagy takaritással is tudtok fejenként 1200 euro körül keresni.én szállodában dolgozom, itt is lakom, kapok kaját és az égvilágon mindent. ha ilyen megoldást találtok,akkor 250-300ezer ftot félre tudtok tenni fejenként.cserébe soksok munkáért,havi 2-3 szabadnapért. egyébként itteni magyarokról jót én sem tudok. jobb,ha külföldiektöl kértek segítséget!
2011. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Mi 6 éve Írországban élünk,anno nyelvismeret nélkül is könnyen el lehetett helyezkedni,de kb.két éve nyelvtudás nélkül szinte lehetetlen(még nelvtudással is nehéz),ezért akik nem tanultak meg kellőképpen angolul azok visszakényszerültek.Ha mégis sikerül munkát találni,és szeretnétek félrerakni pénzt(mert a lakás/ház bérleti díja és az élelmiszer iszonyat drága) akkor csak ugy lehetséges,hogy egy házat vagy lakást többen béreltek,de ne magyarokkal,mert sok magyarban nem lehet megbízni.

Gyűjteni van lehetőség,ahogy írtam is, ha sokan béreltek lakást és a hiper/super marketek saját termékeit eszitek egy jó darabig amig termőre nem fordul az itt tartózkodásotok/életetek.Ha kitartóak vagytok és van hosszútávú munkátok az bizony gyümölcsözővé válik,és lehet nem is áll szándékotokban visszamenni,mint ahogy nekünk sem.

Személy szerint Írországot,most per pillanat nem ajánlom,de amint a nyelvtudásotok középfokúvá válik(angol),szerintem érdemes megpróbálni.Az Írek,kedvesek és segítőkészek HA! tudsz angolul.

A külföldi munkavállalás megér egy próbát minden féle képpen,remélem bejön a számításotok! Good Luck! ;)

2011. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9-es!


Azért ez nem feltétlenül helytálló! Ugyan van középfokúm, de többször voltam már kint. A lakás, ház, szobabérléssel egyetértek! Ehhez mondjuk sokszor jól jön, ha az ember már élt kint, tudják, hogy normális bérlő, akár több helyen. Elsősorban Dublinra gondolok itt, de vidéken is több helyre felvettek volna, úgy, hogy még kint sem voltam. Az ország teli van warehouse munkákkal, ahol nemigen kell tudnod angolul. Egyszer volt szerencsém belefutni egy olyan állásba is, ahol egyszerre vettek fel 20 embert kb és román tolmács is jött, mert voltak emberek akiknek az angol nyelvről fogalmuk sem volt. Interjú után jeleztem is, hogy kösz nem. Egyébként mindenkit felvettek, no nem magas fizuért, de kezdetnek nem rossz. Tehát munka véleményem szerint van rengeteg, nyelvtudás nélkül is, aki szeretne dolgozni az fog is. Itthon vidéken előfordul sajnos 3-6 hét visszajelzési idő is. Kint ez maximum 1-1,5 hét. Elindulni lehet nem egyszerű, de kint sokkal hamarabb munkába áll az ember, mint itthon! Több esetben csináltam azt, hogy mire kimegyek 3-4 interjúm legyen, így biztosítva azért a munkát és megélhetést magamnak. Kint ezt pedig tudomásul vették és vártak. Sok helyre szokott nagy létszámú felvétel lenni. Mind fizikai, mind szakmunkasnak és egyetemet végzettnek is.

2023. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!