Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldön akarok élni és...

Külföldön akarok élni és dolgozni, hogyan kezdjem el ennek megvalósítását?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt halljuk, hogy csak Magyarországon jutalmazzák ilyen kevés fizetéssel vagyis pénzzel az emberek munkáját, és más országokban jobban megbecsülik az embert mint munkaerőt és mint személyiséget. El akarjuk hagyni az országot, hogy kint jól fizető állást, és a magyarokénál pozitívabb gondolkodású emberekkel ismerkedjünk meg. Nem tudjuk, hogy mennyi pénzzel lenne érdemes nekivágni, illetve, hogy külföldön milyen segítségre számíthatunk. Akik már megtették ugyanezt és sikerre vitték ezt a tervüket, kérjük írják meg, hogy milyen lépéseket tettek, milyen akadályokba ütköztek, és nekünk akik a 0-ról akarunk eljutni egy nyugati ország jól fizető állásához mit tanácsolnak?
2010. máj. 29. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

ha európai unión belül szeretnétek maradni, akkor nagyon egyszerű. vannak itthon is külföldi közvetítő cégek,több ismerősöm is talált rajtuk keresztül munkát. illetve itt az internet, simán lehet pályázni külföldi állásokra.

a bérlésben vagy segítenek, vagy nem. ha nem, neten keresztül találsz lakást is.vagy keresel olyan oldalakat, mint pl. a londonban élő magyarok, ha londonban gondolkoztok.

ha van munkád, akkor annyit érdemes vinni, amiből kidekkolod az egy hónapot fizuig, és kifizesd a bérleti díjat, ha nem a munkabéredből vonják le.

nem bonyolult, simán bele lehet vágni.

sok sikert.

2010. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi évekkel ezelőtt hasonló okok miatt mentünk külföldre..Tőkénk nem volt,így csak a szerencsében bízhattunk.Se rokonok se kint élő barátok nem voltak,így elég nehezen indult az egész..De nem árt tudni 1-2 dolgot a kinti élettel kapcsolatban.Az tény,hogy ha valaki külföldre megy dolgozni/élni annak akkor könnyebb ha egyedül megy,és van megfelelő nyelvtudása.

Azt is tudomásul kell venni,hogy külföldön más a kultúra,mások a szabályok,más az ár,és mindenhez másképp állnak mint otthon..Sok magyar azt hiszi,hogy van érettségije,és avval már bármit elér,hiszen otthon mindenhol elvárják az érettségit.Itt kint a magyar érettségi semmit nem ér,sőt a legtöbb diploma sem..Itt a nyelvtudás,és egy jó szakma ami fontos..Hiba,hogy

sokan mindent átszámolnak..Pl:

Angliában egy gyári munkás napi 8 órával átszámítva 240.000 forintot keress.VVVVAAA!! Ez így milyen jól hangzik,de nem helyes átszámolni...Mert ez durván havi 800 font(kábé ennyi a létminimum)De a szállás,a kaja,a tömegközlekedés nagyon sokat elvisz..

Mert ugye az már nem hangzik jól,hogy a szállás(ha csak egy kis szobáról beszélünk,és a legolcsóbb árról) havonta 84.000 forint.(heti 70 font)

vagy 1 kg kenyér 327 forint( 1.09 font)

vagy 1 kg fagyasztott csirke 960 forint (3.20 font)

vagy 1 liter üdítő 495 forint (1.65 font)

Ezek csak pár példa.Ezért nem szabad soha átszámolni a külföldi fizetéseket..Sok ember ezért nem tud egyről a kettőre haladni,mert a létminimumi fizetés itt sem sok az árakhoz képest..A legtöbben haza is mennek,mert ahogy otthon itt kint is mindig benne van a pakliban,hogy lehet,hogy holnap már nincs melód.

Amikor mi kijöttünk,rengeteg akadály volt amit le kellett küzdeni..Mi lassan 4 éve vagyunk kint,és talán most mondhatom azt,hogy végre van haszna az itt létünknek..

Nekünk már a kezdés is nehéz volt..Tőkénk nem lévén kölcsönkért pénzből jött ki a párom.(a testvérem adott pénzt) Majdnem 1 évig csak előkészítette a terepet,hogy én is kitudjak menni..Vagyis meg kellett várni a 3 hónapot amíg a próbaideje letelik.Majd dolgozni még fél évig,hogy legyen elég pénz arra,hogy egy házat béreljünk,és megtudjunk venni 1-2 dolgot ami kell.(pl:ágyat ahol alszunk vagy asztal ahol eszünk)

A lakásbérlés sem ment könnyen(nem szobabérlés,mert azt nem nehéz bérelni) hiszen mi teljesen külön akartunk lakni..Mi nem tudunk idegenekkel egy fedél alatt lenni,és hónapokig vagy évekig kerülgetni a másikat..

De ha az embernek van rokona,ismerőse akkor ő sokat tud segíteni..

Jó tanács amit nem kell megfogadni,de jó tudni róla..

Ha valaki külföldön akar boldogulni az

1. Tudjon kommunikálni az adott ország nyelvévvel vagy jó nyelvtudás kell!

2.Nem árt ha van egy jó szakma vagy jó szakmai gyakorlat.

3.Ha ketten akarnak kijönni,akkor előbb az jöjjön aki jobban tud kommunikálni,és készítse elő a terepet a másiknak..

4.Nem árt tudni,hogy egy adott országban milyen papírok esetleg engedélyek kellenek ahhoz,hogy dolgozni lehessen..

5.Nem árt ha az elején az ember tud nagyon jó spórolni...

2010. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettél nekünk!
2010. máj. 29. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:

szia, én ennél sokkal egyszerűbben vágtam neki, persze tájékozódtam, de elindultam, nem számoltam, hogy kint mennyit keresnek, mennyi a megélhetés stb. (hiszen mindenhol meg lehet élni):) mármint a lakott területeken.:)

én több helyen is voltam már, kislányként is küldözgettek szüleimék ide-oda pár hónapra, így felnőttkoromra sem féltem belevágni még két gyerekkel sem, hogy elinduljak egyedül akár másik kontinensre. (persze amíg csak óvodások voltak, iskola az más, onnan nem akarom őket rángatni, ahhoz már nagyobb körültekintés kell.)

én mindig vagy már úgy mentem, hogy volt állásom és ahhoz lakás, vagy külön kerestem előtte lakást. 2 hó tartalékot vittem, hogy ne haljunk éhen. ha nem volt előre lebeszélt munka, több pénzt vittem, s ott kerestem állást. munkát mindenhol találsz, ha akarsz dolgozni, és nem válogatsz. az elején azt kell elfogadni, ami van.

szerintem a titka az egésznek, hogy külföldön is elindulj, a kitartás, lemondások, kemény munka. sehol nem könnyű egyedül elindulni, itthon sem, máshol sem. természetesen olyan országot kell választani, amelyiknek beszéled a nyelvét. ez alapvető.

kitartás!

2010. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tudnotok kell azon a nyelven, ahová költöztök, ha csak nagyon alap dolgokat is, de tudni kell.
2010. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát, vannak álláshirdetések, azon az oldalon, ahol munkásokat keresnek, ott adnak meg egy e-mail címet, és írsz arra a címre!:D
2010. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!