Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élni, megéri?

Külföldön élni, megéri?

Figyelt kérdés

Egyik barátommal épp most beszélgettünk arról, hogy valószínűleg, majd külföldön szeretnénk élni, ha befejeztük a sulit. Lásd: jobb kereset és egyéb dolgok. Elkezdtük számításba venni a helyeket és szóba került Japán is, mert barátom nagyon odáig volt tőle, hogy az milyen egy szép hely stb. Másnapra rá a hírek tele lettek a Japánban történt dolgokkal... Ezen elgondolkodtam. Megéri egyáltalán külföldön élni csak, mert ott jobb az anyagi helyzet, meg milyen szép, ha jön egy földrengés, tsunami és milliók halnak meg vagy válnak hontalanná?

(Én itt most a melegebb éghajlatú országokra gondolok, ilyen hideg tájakon én nem bírnék megélni.)


2011. márc. 16. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri. Én 23 évesen jöttem ki Angliába, mert bár volt egy aránylag piacképes végzettségem, pályakezdőként nem kellettem senkinek(meg nem nagyon volt hátszelem sem). Au-pairkedni jöttem ki Manchesterbe, utána pedig el tudtam helyezkedni a saját szakmámban egész jó fizetésért. Nincsenek megélhetési gondjaim, egy évben 4-6 alkalommal jövök haza, és egy évben legalább egyszer egy normális nyaralásra is futja, emellett van egy felső-közép kategóriás autóm(ami otthon valószínűleg soha nem lett volna.)


Egyébként miért akartok Japánba menni, mikor az egész EU nyitva áll előttetek? Amúgy sok sikert kívánok, akár hova is mentek, mert az biztos, hogy jelen körülmények között Magyarországon nem lehet egyről a kettőre jutni, csak tengődni.

2011. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Japán azért jött számításba, mert mindketten tudunk egy szinten japánul. A másik nyelv ugyebár az angol, valamint a német. Hát, majd meglátjuk mi lesz velünk, de köszi szépen!
2011. márc. 16. 14:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem megerte kijönni.Ferjhez is mentem egy osztrak pasihoz.En azon vagyok,hogy a növeremeket is kihozzam.Jelenleg gyesen vagyok,de a ferjem fizeteseböl 3 lakast tartunk fenn 3 orszagban,plusz mellette megelünk.Otthoni fizetesböl nem telne meg kajara se.
2011. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő.Van akinek bejön van akinek nem..Sok olyan embert ismerek akiknek nem jött be,és hazamentek. Sok olyat ismerek akik X.év után mégis hazavágytak,mert rájöttek otthon sem rosszabb vagy jobb a helyzet.Van aki még ha szegényesebben de elvan,és így marad kint továbbra is.Van akinek nagyon bejön.Mi 5 éve élünk Angliában. Nem mondom,hogy rossz az élet kint,de nem is verem a nyálam,hogy húúú de gazdagok vagyunk mert ez nem igaz.Bár nem ezért de mi haza szeretnénk egyszer menni,mert bizony mindenütt jó de legjobb otthon.A szürke hétköznapok itt is megvannak akárcsak otthon..Én már szeretnék hazamenni,mert az itteni időjárást évről évre nehezebben viselem el..
2011. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

15:19-es, neked eleg nyeresegvägy szagod van....bebiztositottad magad a gyerekkel,hogy luxust kapj......le lehet pontozni,de ez van, mär nem is kerdezem,mit dolgoztäl kint azelött,amikor a pasidat megismerted...:)


Meg valami, a välsäg minden orszägot elert!!,tehät mert nem aranybänya egy sem, eppen hogy egy leheletnyivel jobb Mo-tol.

2011. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha van egy jo szakmad \diplomad beszeled az adott orszag nyelvet akkor nagy valosznuseggel magasabb eletszinvonalon fogsz elni mint otthon.
2011. márc. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

èn 19 evesen indultam vilagga, azota bejartam fel europat es amerikaban is megfordultam. korabban en is azt hittem h nem fogok tudni megelni hideg helyen. most 26 evesen Svedorszagban vagyok mar egy eve, es annyira megeri itt lenni, hogy eszem agaban sincs menni innen sehova. meg az sem tantorit el, h ruhellem a hideget, es itt hideg van. Egyszoval: MEGERI!

Az meg, h Japanra gondoltatok es masnap tele lett a tv azzal h milyen katasztrofa sujtotta, hat elöre nem lehetett tudni. de ennyi erövel barhova mesz, felhetsz. ha otthon maradsz, akkor is felhetsz, lasd vörösiszap. sose tudhatod. ez ne tartson vissza. plusz, otthon fennall az eselye, h felkopik az alla az embernek...

2011. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
40%
hát ez nem egy leányálom először.kell neked olyan ismerős,aki segít eligazodni meg szállást keresni meg munkahelyet keresni.aztán jól jön,ha addigra tudsz angolul.meg hasonlók.utána jó lesz az.ja,meg egy kis költő pénz.kb..200 ezer.
2011. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia

Mi is erre gondoltunk barátommal,csak mi angliát vettük számításba,aztán később amerikát. Japánba sajnos elég nehéz, a nyelv miatt főleg. Hisz ha munkát szeretnétek szerezni,akkor elég erős nyelvtudás is kell mellé. Bár ha ez nektek/ neki nem okoz gndot,akkor nyugodtan vágjatok bele. Bár én inkább kezdésnek Angliát választanám...Közelebb van, az angol nyelvet könnyebb megtanulni és beszélni, és jó a fizettség. Majd vissza jönni. Mi most ezen filózunk, meg gyüjtögetünk.

2011. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egy ismerőst mindenféleképp kell szereznetek, talán addig míg nem találtok állást, legyen szállásotok ideiglenesen. Költőzpénzt kell vinni, 200k nem elég szerintem, én nem annyival mentem, bár én nem is japánba hanem London.
2011. márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!