Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mikor szállást foglaltok, mi...

Mikor szállást foglaltok, mi az, ami a legfontosabb a kiválasztásban?

Figyelt kérdés

Mi alapján döntötök, melyik szállodában szálltok meg?

Távolság a központtól, vagy autóbusz-, vasútállomástól; ár; kényelem; szolgáltatások...

Főleg az érdekel, mikor nagyobb városban kerestek szállást.


2011. jan. 10. 11:06
 1/6 anonim válasza:
76%
Ár/érték arány a legfontosabb, ha külföldön vagyok, akkor a tömegközlekedés nagyon fontos, mivel ott azt használom. Magyarországon pedig a minőség az 1.
2011. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ár. És hogy tiszta-e a hely.

(Ezért a szálloda felejtős, inkább hostelek, magánszállások jöhetnek szóba.)

Mert ha városnézni megyek, nem a szállás miatt megyek. Az azért kell, hogy aludjak valahol, ami tiszta és olcsó hely, ennyi.

Igen, és a megközelíthetőség is fontos, ahogy előttem írták.

2011. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, várok még válaszokat!
2011. jan. 10. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ár a legfontosabb. Ezért a szállodák általában kiesnek, persze ha valami kihagyhatatlan akciót ajánl, akkor szóba jöhet.
2011. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az ár fontos, ahogy előttem mondták, hogy ha várost nézni megyek, akkor hostelben szállok meg és lényegtelen hogy hol, csak legyen egy ágy fenntartva számomra a lehető legolcsóbban.

Ami szintén nagyon fontos az az, hogy jól megközelíthető legyen (tömegközlekedéssel), az sem baj ha van saját konyhája, szeretek önellátó lenni.

Ha mondjuk más, idegen emberekkel alszok együtt egy szobában, az is nagyon fontos, hogy legyen zárható szekrény!

Ezenkívül elszoktam olvasni a véleményeket is adott szállásról, ha túl sok a rossz tapasztalat, nem szívesen foglalok ott, bár előfordult hogy az ára miatt megtettem, és nekem semmi kifogásom nem volt a hellyel!

2011. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mivel fiatal vagyok magamnak főleg hostelekben szoktam foglalni, mert úgyis kevés időt töltök a szálláson. Általában a legfontosabb az, hogy hol van, mert nincs annál rosszabb, mikor a város széléről kell beutazni, és árban is jobban megéri sztem így a központban.

A másik az ár/érték arány, szóval nem a legolcsóbbat választjuk általában, mert számít, hogy azért ne legyen tré a szállás nagyon. Plusz a reggeli, bár vannak kivételek, de inkább olyan szállást választok, ahol lehet helyben reggelizni.

Általában neten képek alapján szoktam választani amúgy.

26/N


Leírom még anyukám szempontjait is, mert neki kicsit mások a szempontjai. Szóval ő is neten, képek alapján választ, fontos, hogy a szobában lehessen netezni (wifi), ne csak a hotel kávézójában/bárban, mert apukám nem szereti a zajt... Nála kevésbbé szempont, hogy a város közepén legyen, mint nálam, de azért ő se szeret nagyon a külvárosban megszállni. Inkább kisebb hoteleket szokott választani, mint nagy szállodát, mert azokat barátságosabbnak tartja.

Bár nem tudom, hogy miért, mert ő is kb csak aludni megy fel a szobába, de fontos neki, hogy a szoba amúgy világos legyen nappal, és jó legyen kinézni az ablakon (kb ne valami hátsó kertre, vagy tűzfalra nézzen a szoba ablak, ezt már telefonon tisztázni szokta).

Mindenképpen emeleten szokott szobát foglalni, akkor is, ha lehet földszinten.

Annyira a közlekedésnek nem szokott utánanézni, volt is már gondja ebből, de azóta se néz utána :)

Ő egyébként 58 éves. (apám még kukacosabb lenne, de neki ebbe nincs beleszólása, mert a szállás, repjegy stb foglalás a nők dolga nálunk)

2011. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!