Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Élni, utazgatni vagy lakásra...

Élni, utazgatni vagy lakásra gyűjteni?

Figyelt kérdés

Elég jó a fizum és alapvetően a lakásvásárlás a cél, de más beállítottságú vagyok, mint sokan mások.


Nem a biztonság a fontos nekem, hanem az élmények, új dolgok megtapasztalása, új kultúrák és emberek megismerése.


Viszont mégiscsak jó lenne albi helyett egy lakás, de maximálisan ki szeretném élvezni az életet. Közel vagyok a 30-hoz. Nő vagyok, nem szeretnék gyereket.


Van bárki, aki azt választotta, hogy inkább élményeket "vesz", mint egy házat?


Mi erről a véleményetek?



tegnap 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon jól keresel, akkor simán belefér mindkettő. Utazgatni lehet kis büdzséből is és fog maradni lakásra.
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló is írta, meg kell találni az egészséges egyensúlyt.
tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Szerintem is érdemes lenne mindkettőt összehozni, ha elég jó a fizud. Szerintem kell egy saját otthon, de addig kell utazni, míg az egészséged, lehetőségeid engedik!
ma 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés, mert bele kellene élnem magam a te helyzetetbe, pedig én nem tudnám nyugodtan elutazgatni az összes pénzem úgy, hogy egy albérletből bármikor kitehetnek.

De szerintem is a középúton van a hangsúly, pl. addig kisebb utazásokat tervezni inkább, míg nincs meg az önerő mondjuk egy hitelhez (+minimális tartalék egy átmeneti krízishelyzet megoldásához), és utána lehet bátrabban utazni, ha már csak a szokásos összeget kell havi szinten fizetni a banknak, ami azelőtt kb. a bérleti díj összegének felelt volna meg.

Én is imádok utazni, ráadásul imádom a trópusi helyeket, amik nem kifejezetten olcsó úticélok, és az utazásért sok mindent hajlandó voltam/vagyok beáldozni (pl. ruházkodásra, szépítkezésre, autóra/kütyükre más hobbira költött pénz), de a lakhatásomból nem engednék, mert minden máson tudok spórolni, ha nagy baj van, de lakni mindenképp kell valahol.

ma 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
alberletbem elek, semmim sincs de kb mar 20 milliot koltottem utazasra, nekem ez az elet
ma 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan gondolkoztam, az élményeket, tanulást előtérbe helyeztem, és utólag visszanézve néha igazat adok magamnak, néha nem. Azóta vettem lakást,de gyakran eszembe jut, hogy mennyivel könnyebb lenne most az életem, ha időben lépem meg ezeket a dolgokat. Másrészt meg mire emlékeznék vissza, ha máshogy élek, arra, hogy a számítógép előtt ülök? Mert ugye így lettek élményeim, és a személyiségem is nagyon sokat alakult ezáltal.

A helyedben, ha jól keresel, és igy is van egy fix munkahelyed, én is azt csinálnám, mimt amit valaki javasolt, hogy legalább egy pici panellakás önerejét szedd össze, és onnantól meg élhetsz úgy, mint azelőtt, hiszen a törlesztő se lesz sokkal több, mint a bérleti díj, sőt, ha fix kamatozású hitelt veszel föl, ami erősen ajánlott, akkor idővel alacsonyabbá is válik, mint a mindenkori bérleti díj.

ma 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember szerintem pont úgy van mint te. Szívesebben költ élményre ma, mint gyűjtögessen. Szerintem is jó, amit írtak korábban, hogy olcsó utazás, amíg nem lesz meg a lakás, utána szabadabban. Ha pl. Nem olyan fontos hol laksz, vehetsz külső kerületben, kisebbet és több marad utazni. De a letbiztonsagot én nem adnám fel, mert bármikor jöhet egy baleset, betegség, ami miatt nem tudsz dolgozni és férjed sincs, aki ilyen esetben kihuzna a bajból.
ma 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony tenyleg nehez kerdes. En is hasonloan voltam, mint te, nekem se lett gyerekem (bar ezt nem feltetlenül igy akartam). 33 eves koromra lett sajat lakasom, utazgattam addig is, de ez atlagban evi 1-2 utazas volt es csak Europan belul, sőt volt olyan ev is hogy csak belföldön. Azota viszont sokat utazom, evi 3-4 biztosan van es van közte tavolabbi utazas is. De ezt csak 33 evesen tudtam elkezdeni sajnos.

Kedves 7-es ne nezd le a külvarosi lakasokat, en is ott vettem zöldövezetben, sokkal tisztabb a levegő, mint a büdi belvarosban. :D

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, dehogy nézem le, én is ott élek. De az tény, hogy olcsóbbak.
ma 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb. 17-45 éves koromig nagyon szerettem volna utazgatni vagy csak beülni egy normális autóba elnenni a közeli helyekre, Prag, München, Alpok. Nem volt lehetőségem rá. Horvátország volt ca. 3 évente. Most van pénzem, de már semmi kedvem. Lehet Te is megváltozol, nem kívánom. 54F
ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!