Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kiválasztani a...

Hogyan tudnám kiválasztani a legjobb módját egy családi (4 fő) utazásnak?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozom az első munkahelyemen. Sikerült megvásárolnom a szívemhez egy közelálló autótípust. Ez annak köszönhető, hogy elég sok pénzt félre tudok tenni egy hónapban, a többit pedig magamra tudom költeni mivel itthon élek és még a rezsibe sem kérnek a szüleim.

Arra gondoltam, hogy elvinném a családot egy külföldi utazásra, nyaralásra. Nem nagyon vagyok tisztában ennek az intézésével, menedzselésével. Szeretnék kicsit rákészülni fejben, hogy tudjam mit hogyan kell csinálni, ha odajutok. Fogalmam sincs merre menjünk, csak okozzak örömöt nekik, ez a cél. Milyen országokat tudtok ajánlani? Magam szervezzem az utazást külön - külön vagy komplex utazást nézzek irodán keresztül? Mikre érdemes a legjobban odafigyelni, vigyázni?



jún. 21. 05:53
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát figyelj. Nagyon aranyos vagy, de itt több dolog is felmerül.

Először is, mennyi pénzed van a nyaralásra? 1 éve dolgozol, vettél 1 autót. Nem hiszem hogy millióid lennének félretéve. Ha csak 4 napra mentek el mondjuk egy olcsó görög szigetre, kb fél millió ft. Rendes 1 hetes nyaralás vagy akár 2 hét milliós összeg.

Másodszor, mikor mennétek, hány napra? Mert egyáltalán nem biztos hogy a szüleid vagy akár te kapnátok szabit mondjuk augusztusra. A legtöbb munkahelyen a nyári szabadságok jó előre le vannak fixálva.

Harmadszor, kérdezd meg a családodat ők mire vágynak. Kérdésedből nekem az jön le, hogy nem szoktatok nyaralni menni. Lehet te inkább erdőben túráznál, anyád meg inkább várost nézne, apád meg a tengerparton feküdne. Ezeket nagyon össze kell egyeztetni.

jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Ne hallgass az első károgóra. Ha nem luxus nyaralás a cél csak leruccanni a tengerhez akkor az nem túl drága. Montenegro ideális célpont, Airbnb-n lefoglalsz egy tágas apartmant, aztán mentek szépen. Ebben semmi extra nincs szervezésileg. Arra kell figyelni hogy értelemszerűen minden országban mások a szabályok, sebessêghatárok, autópàlya díj, azoknak utàna kell nézni, de gugli a barátod. Utasbiztosítást kössetek mert nem drága és ha baj van akkor jól jön. Más dolog nincs.
jún. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha priviben elküldöd hogy mikor mennétek pontosan rá tudok nézni hogy milyen szálláslehetőségek vannak.
jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát... Első körben nem ártana kitalálni mit akartok, mert ez így karcsú lesz. Ha ennyire fogalmatlan vagy lehet jobban jársz az irodával, bár azok nem tudom mennyire foglalkoznak olyannal, aki maga intézi az utazását.


1) téma/célpont: első körben találjátok ki mit akartok, tenger, hegyek, túrázás. Ausztriában például elképesztően gyönyörű túrahelyszínek vannak [link]


Ha tengerpart a cél például Horvátországot ajánlanám, relatíve közel van és választhattok szinte kihalt kis szigeten lévő parti falucska és zsüzsgő tömött forgalmas kikötővárosig bármit. Plusz ha nyugatabbra mentek akkor át tudtok ruccanni Olaszországba egy jó pizzára vagy Velencébe egy gondolázásra.


2) távolság: A másik fontos kérdés, hogy mennyit vagytok hajlandóak utazni és hányszor akartok megállni éjszakára, minél többször annál komplexebb lesz a szállásfoglalás (pl ha visszamondják pár hónappal/héttel esetleg utazás előtt).


3) szállás: ha már megvan hova mennétek akkor jöhet a büdzsé kérdése illetve az, hogy hol szálltok meg. Én airbnb-t ajánlok, többször volt már, hogy a szállásadó felajánlotta, hogy airbnb-n (vagy bookingon) kívül foglaljunk (elméletileg lehet belőle gond, ha megbízhatatlan a szállásadó, mivel az airbnb nyújt némi védelmet, de eddig nem vertek át és olcsóbb, ez egyéni mérlegelés kérdése, ha nem vagytok árérzékenyek, akkor inkább AirBnb).


Bookingot nem szeretem annyira, ez a sok kamukiírás bizalmatlanná tesz (bármit nézel azt fogja írni, hogy nagyon sokan érdeklődnek a környék iránt, meg hogy foglald le gyorsan, mert elhappolják előled, büntetést is kapott már a Booking).


Ez a szálláskeresés nálunk elég komoly projekt szokott lenni, repkednek az XLS-ek a beachek meg a szállások listájával érdemes rá időt fordítani, meg persze ha nyaralásról van szó ideálisan februárban lefoglalni.


4) árak: ha célpont és a szállás is megvan ha árérzékenyek vagytok érdemes lehet összehasonlítani az árakat a pestiével, csak hogy mire számítsatok például Numbeon . Érdemes utánaguglizni, hogy kp-bankkártya témakörben mire lehet számítani az országban/városban, és ez alapján váltani valutát. Árak szempontjából az is jó kiindulási pont lehet ha végignézed a környék éttermeinek árlistáját.


5) kaja: jó ha előre eldöntitek, hogy hogy akarjátok megoldani az étkezést, nagyon nem mindegy, hogy egy hotel elszeparált tengerpartján akartok pihenni egész nyaralás alatt, vagy minden nap más partszakaszt céloztok meg. All inclusive sokcsillagos hoteltől a saját konyhás, helyben vásárolt anyagokból főzött kajáig többféleképp is meg lehet oldani. Nálunk ez általában úgy néz ki, hogy reggel valami szenyót benyomunk, ebédre könnyű fastfood a parton és vacsora étteremben.


6) megvan minden, lehet aggódni dolgok miatt.

Autó szervíz a nagy út előtt, alapdolgokat bedobálni (olaj, hűtővíz, pótkerék, miegyéb), kinézni előre, hogy nagyjából hol fogtok tankolni.

Offline térképet nem árt, hogyha bedobtok, illetve legalább egy telón legyen mobilnet - google mapsal azért töltsétek le a környék térképét, offline is lehet használni a térképet csak a dugókról meg a forgalmi adatokról nem lesz infótok).


Matricák - nézzétek meg az úton milyen matricákra lesz szükség, ha lesz. Ha kompoztok vegyétek meg a jegyet előre, ha lehet és guglizzatok utána mekkora sorbanállásra lehet számítani.


Parkolás - én ezt is meg szoktam előre nézni, egyrészt a szállásnál, másrészt mindig ahova aznap megyünk előtte megnézem street viewon többek között, hogy mire lehet számítani, ártani nem árthat, meg persze azt se árt tudni, hogy fizetős-e.


Helyi közlekedési szabályok - ennek is érdemes lehet utánanézni, első sorban a sebességlimiteknek mindenképp, de némi kutakodással hasznos vagy legalábbis érdekes infókat lehet beszerezni. (Pl a görögök mint kiderült parkoláskor be szokták kapcsolni a vészvillogót, az olaszok meg balra indexelnek a körforgalomban ha a harmadik kijáraton mennek ki).


7) térképbújás: ha megvan minden akkor én ennél a pontnál körbenézek a környéket milyen éttermeket, boltokat, egyéb helyeket csillagozok amik hasznosak vagy érdekesek valamiért.


8) nyelv: majdnem elfelejtettem, nálam a külföldi utazáshoz hozzátartozik, hogy kicsit utánanézek a nyelvüknek, legalább annyira hogy köszönni, bocsánatot kérni, megköszönni, számlát kérni, ilyen alap dolgokat tudjak. Egyrészt értékelni szokták, hogy nem egyből angolul szólok hozzájuk, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.


9) csomagolás: xlsbe bele szoktam dobálni amiket vinni akarok, ruhák, törcsik. Eletronikai eszközök: hosszabbító, power bank, töltők (nézzetek utána a hálózati dugóknak az országban), egészségügyi dolgok, gyógyszerek, könyv stb. Külön kategóriába szoktam rakni amit valamiért csak utazás előtt közvetlenül reggel pakolok be.



tipp: ha FKK beach kifejezéssel találkoztok az nudista strand, ne érjen meglepetés.


végére pár link:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Húha! Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat. Ezek mindenképpen segítségemre lesznek, ha odajutok. Amúgy igen. Nem sokat nyaralunk. Külföldön nem is volt még a család. :) (legalábbis együtt nem)
jún. 21. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Szia, Szerintem beszélj a többiekkel, hogy mit szeretnétek. Lehet Erdélybe menni a hegyekbe vagy a Velencei tóhoz is fürdeni. A Tisza-tónál voltatok már? Lehet, hogy a család nem is akar külföldre menni.
tegnapelőtt 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!