Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Betegség utazás alatt. Neked...

Betegség utazás alatt. Neked milyen betegséged lett utazás alatt?

Figyelt kérdés
Ilyen hidegebb városlátogatások és túrázásokra gondolok kifejezetten, nem trópusira. Mivel mi bármikor megyünk szinte mindenki megfázik, beteg lesz, torokgyulladás stb, kivétel nélkül, már nagyon unjuk ezt.
2022. nov. 28. 12:04
 1/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én is megbetegedtem egyszer, a szigligeti vár látogatásakor éreztem, hogy kezd fájni a torkom, és nagyon rossz volt.

Mi rengeteg vitamint szedünk ilyenkor ősszel és télen is.

Szedjetek rengeteg C vitamint ti is!

2022. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum tüdőgyulladásom volt, a funky dolgok inkább a trópusokon történtek.
2022. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nagyon peches vagyok ilyen szempontból, tudok bőven példát mondani 😂 Szóval átérzem, kérdező!


Városlátogatás, pár napos kirándulás alatt jött ki rajtam torokfájás, szerencsére másnap pont hazamentünk, gyors doki látogatás és diagnózis, azonnal kiderült, hogy mononukleózis.


Szintén városlátogatós 4 napos kis nyaralás alatt tályogom lett, pontosabban akkor lettek tünetei, nyilván már ott volt egy ideje. Na az "kellemes" volt, baromira fájt, hazautaztunk, sajnos kórház és műtét lett belőle.


Wellness hétvége ősszel, utolsó nap reggel indultunk haza, már akkor fáradt voltam, másnapra ledöntött valami vírus.

2022. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm akkor én nem szólok semmit. Bármikor elmegyünk télen nyáron mindig nátha torokgyulladás influenza, úgy hogy amikor dolgozunk még egy hapci sincs. 1 hónapja voltunk Erdélyben az első nap után 100%ban náthás volt az egész csapat, de nagyon.
2022. nov. 28. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem a repülés készít ki, kétszer volt durva gyomorrontásom, egyszer még kórházba is vittek a reptéren érkezés után, mert kiszáradtam (Kanadából utaztam). Ma voltam koronateszten, mellettem egy beteg pasi ült, csütörtökön utaztam, most hétvégén 39 fokos lázam volt 🙁

Legrosszabb, talán ez az ami legjobban válaszol a kérdésedre. 2005-ben voltam Norvégiában túrázni. Kb. a második napon gyomorrontásom lett, elkaptam valami vírust. Persze fiatal voltam, ugyanúgy csináltam a túrát, mentem reggeltől estig. Ez után pár hónapra hirtelen fáradt lettem ami soha nem múlt el, hiába voltam fél évig betegszabin, aludtam 10-12 órát. 14 évre rá diagnosztizáltak mialgiás enkefalomielitisz betegséggel. Az orvos szerint előfordulhat, hogy a norvég utazás okozta. Nem tudom, hogy mi, de megtanultam, hogy betegen nem érdemes utazni, plusz jellemzően a nyaralás lényege a pihenés lenne, nem pedig nagyobb sokk mint a hétköznapokon. Nem akarok itt ijesztgetni, most is a nyaralásom során másztam hegyet, túráztam, gyalogoltam. De figyelek arra, hogy legyen idő pihenni, enni rendesen, nem pedig reggeltől éjfélig rohanjak, mert látni kell mindent 😊

2022. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös ez érdekes, pedig Norvégia tiszta hely, de a viccet félretéve komoly nagyon. Mi is arra gondoltunk hogy a sok élmény begyűjtése hirtelen nem tesz jót, ha már ott vagy akkor másszál hegyet lázasan is, meer ki van fizetve.


Tavaly Isztambulban belázasodtunk és féltünk h kb mivel mindenütt lázat mértek "lebukunk" és karantén, de szerencsére nem volt semmi gond, pedig pont egy ilyen ellenőrzés előtt mondtam h kajak én is lázas vagyok tutira. Visszafele meg a repülésen csak az orrunk folyt, na úgy jó volt a leszállás is.

2022. nov. 28. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hepatitis B vírus támadott meg az otthonomtól légvonalban 12 000 kilométerre.
2022. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mindig van gyógyszer, és kisebb megfázásokon kívül, amit a gyógyszer tudott kezelni, eddig csak egy komolyabb megbetegédesm volt, de az nem egy szép történet...

Kb 12-13-14 éves lehettem, amikor jöttünk haza külföldről családdal és én valahol elkaptam egy hasmenésest vírust, azonban ez nem jöt elő, egészen addig, amíg fel nem szálltam a repülőre. Sikeresen eljutottam a wc-ig, ahol... Nem tudom miként, de a plafonon kívül mindenhova került a bélsaramból... A falra is. Utánam egy nagyon nagyon aranyos lány jött és egymásra mosolyogtunk miközben adtam át a wc-t neki... Na jha, nem láttam szerencsére többet őt, nagyon rosszul éreztem magam. Azóta kínosan figyelek a kajámra külföldön

2022. nov. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Kisebb gyomorrontás.
2022. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!