Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egzotikus nyaralás novemberben...

Egzotikus nyaralás novemberben tipp?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Egy olyan úticélt keresünk ami novemberben meleg, szép tengerparttal és ahol van lehetőség aktív programra vagy városnézésre is :)


Kuba volt a legesélyesebb de túlnyomó részt rossz visszajelzéseket olvastunk a kajáról és a szállásokról, ezért keresünk inkább tovább.

Van tippetek, tapasztalatotok?


A világon bárhol, kivéve Dubai


Előre is köszi!


2022. febr. 9. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Úgy érzem, nem sikerült megértened, hogy Kuba egy ország. Magyarán elég naaaay terület mindenféle hotelekkel, apartmanokkal, éttermekkel és házakkal, no meg emberekkel.

Attól, hogy olvastál pár gyökértől leírást, hogy ők miért nem érezték jól magukat, attól még értelmes ember egészen mást gondol róla.

Egyébként azt tanácsolom, menj be az utazási irodába és ott kérdezősködj. Ingyen fognak neked segíteni, és szép színes katalógusokat mutatni.

A világról alkotott jelenlegi képed alapján épp az való neked.

2022. febr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

2

#1

+1

2022. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Természetesen ki lehet fogni jó szállodát és normális éttermet, de elég régóta bújom a netet és ha 10ből 9 ember azt írja, hogy kritikán aluli ott pl a kaja, akkor engedd már meg, hogy ne egy ilyen helyre költsem a pénzem :)


Bemehetnek utazási iroda de úgy erzem nem sikerült megértened hogy ez egy fórum ahol kérdéseket tesznek fel az emberek. Te láthatólag csak pattogni jársz fel ide hogy kompenzald a sz*r eletedet,

Köszi a segítséget!

2022. febr. 10. 08:29
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
1. +1 pont
2022. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Húha. Szerintem aki nem tudott Kubában jót enni, az ki se mozdult a tömeghotelek kommersz svédasztalai mellől. Valójában a kubai konyha - SZERINTEM - nagyon különleges és ízletes. Például burgonya helyett a csirkemellem mellé befűszerezett és meggrillezett főzőbanán hasábokat kaptam, ami nem volt túl bizalomgerjesztő, viszont kiderült, hogy isteni. A banán héjából meg ilyen karamellizált - bbq szószos "pulledporkot" készítenek, ami újfent szuper volt. Sok helyen kinn áll az árus, előtte egy nagy tál parázs vagy izzó szén és te választod a húst meg a fűszert és ott helyben megsütik neked, vagy ilyen kis nyársakat csinálnak. Dél-Kelet Ázsiához képest - ahol szintén a sütés hasonló formái találhatók - sokkal naturálisabbak az ízek, nincs szójaszósz meg mindenféle mártás, hanem csak a száraz fűszerek, amik kicsit rápirulnak a húsra. Több helyen lehetett krokihúst kóstolni, én 17 évnyi vegetáriánus életmód után nem akartam ebbe fejest ugrani, de a csirkehús is nagyon-nagyon finom. Ha jártál valaha Brazíliában vagy Mexikóban, akkor a babos rizs nem ismeretlen fogalom. De ez?? Szubjektív véleményem szerint ez a legfinomabb babos rizs, amit latinok valaha csináltak. Csak fekete babot használnak, viszont nem nehéz, mint a társai, sokkal jobban emészthető és az adagokkal is jobban bánnak, nem kapsz egy étkezéshez 75 deka rizst. Itthon sem elérhetetlen már az egzotikus gyümölcs, de ahogy Törökországban a fáról leszakított mandarinnak más íze van, úgy ott lehet kapni az igazi finomságokat. Mangó, Papaya, narancs, avokádó és még sorolhatnám. Ha nem okozna hasmenést a túlzott fogyasztása én simán tudnék a hidegre hűtött érett mangón élni. Az akkori párom laktózérzékeny volt és jóhír, hogy a tejtermékekkel "hadilábon állnak" könnyebb tejmentes ételeket találni, mint azokat amiben van. És akkor még nem említettem a kubai aduászt: a piát. Tudom, tudom, nem inni jár az ember Kubába, viszont rum az nagyjából olcsóbb mint a víz. Nemzeti ital a Pina Colada [Magyarországon tejszínnel csinálják, de ez szentségtörés! A valódiban nincsen tejszín, blenderben készül friss ananásszal, attól lesz sűrű], de az nekem picit édes és nem igazán kedvelem. A Cuba Libre viszont favorit, meg jólesik egy fárasztó nap után elmojitozgatni a parton. A kávéjuk is isteni, viszont azt muszáj voltam tejjel higítani, mert az espressotól hosszabb kávéjuk is bivalyerős.


Hozzájár ugyanakkor, hogy egy teljesen más mentalitású "világ", mint amit az ember elvár. Elsőre meghökkentő, kicsit mintha lemaradtak volna az időben, vagy még maguk sem tudják hol a helyük a világban. Viszont szerethető és nagyon hálás népség, ha az utcán beszélgetnek az emberrel kivételesen nem azért van, mert le akarnak húzni, hanem mert valóban érdekli őket, hogy ki vagy, honnan jöttél. Ehhez persze ki kell lépni a hotelzónából, el kell vegyülni a helyiek között. Nem nehéz akklimatizálódni, mert sokan táncolnak, akár az utcán is (de ne ilyen Represen Cuba és társai féle "nagyon happy vagyunk, mindenhol szex és szép nők" típusú hangulatot képzelj el, mert csalódni fogsz). Igen, ez a jó szó. Kubában csalódhat, aki nem elég nyitott, nem hajlandó vegyülni. Csak tengerparti nyaraláshoz vannak jobb desztinációk is, de aki nyitott hogy megismerje Kuba (vagy akár csak Havanna, ha arra van idő) igazi arcát, akkor úgy bele lehet szeretni, hogy biztosan vissza akar majd térni. Repjegyet pedig ki lehet fogni már egész jó áron.

2022. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Bocsánat, kicsit bőlére eresztettem. Természetesen senkire nem erőszakolom rá a véleményem, csak nekem annyira jó élményeim voltak Kubával, hogy nem tudtam magamban tartani. Csak kérdésre nem válaszoltam.


Érdemes Thaiföldet megnézni, novemberben már nem olyan csapadékos, viszont a víz meleg és nincs fullasztó 30+ fok, hanem inkább 25-30 között.

2022. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Megkérdezhetném, hogy milyen szálláson voltatok? Mennyire ajánlatos casa particularba menni?


Illetve Varaderoról is vegyes visszajelzéseket olvastam, sokan írták hogy az elvárásokhoz képest csalódás és pl van hogy a medúzák miatt nem ajánlatos fürdeni.

2022. febr. 10. 10:15
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Mi hátizsákosoknak valljuk magunkat, szóval hosteleztünk, és ott a recepción megkérdeztük, hogy milyen ilyen kis panziót ajánlanának. Ez a casa particular dolog ott nagyon népszerű, sőt a legjobb éttermek is lakáséttermek, ami ugye a rendszer egyik hozadéka. A hostelek amúgy nagyon putrik, viszont nem találkoztunk bogarakkal és a fürdőszoba egész kulturált volt. A lakásszállók meg kb. ugyanolyan mint az airbnb, csak sok helyen adnak reggelit, vagy besétál a házinéni, felébreszt és készít neked reggelit. Én ajánlom. Nyilván egy hotel kényelmesebb, viszont a szállással az áron nagyot lehet vágni.


Varadero olyan mint Grudaka vagy Sharm el Sheikh. Mesterséges üdülőváros. Na most itt megint az van, hogy kicsit beszélgetni kell a helyiekkel, meg 5 percig jófejnek kell lenni a part mentén grasszáló rendőrbácsival - csak jófejnek lenni meló ugye - és akkor nagyon szívesen segítenek hol lehet a legjobbat enni, hol kapsz nem pancsolt rumot. Az igaz, hogy itt nagyobb fokban űzik a lehúzást (pl. nem jó minőségű pia drágán, drágább ételek stb.), viszont meg kell keresni a hotelsáv mögött azokat a helyeket, ahol a helyiek is étkeznek. Most olvastam egy cikket, ami lehúzta a kubai konyhát, mondván egyhangú és unalmas. He??????


Medúzákkal mi nem találkoztunk, viszont ha kifogsz egy szelesebb napot, akkora hullámok vannak, hogy repül is a fürödni tilos jelzés. Viszont jó a partszakasz, mert hamar lecsendeseik és ha eláll a szél, akkor lehet jól fürdőzni.


Szóval ha az az elvárás, hogy mauritiusi meg maldív féle strandok lesznek, az valóban csalódni fog. 2-3 napot simán el lehet lebzselni, de alapvetően nem feltétlen ajánlanám.

2022. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Kuba szerintem is jó választás lenne, pedig én ritka finnyás vagyok utazások, szállások terén.

Esetleg még Mexikó. Hawaii úgy, hogy utaztok a szigetek között, de oda azért 3-5 hét kell. Vietnám is gyönyörű, nálam bakancslistás hely. Viszont oda most úgy tudom, beutazni nem lehet schengeni országokból (Konzuli Szolgálat oldalán érdemes nézni mindig az aktuális beutazási szabályokat, feltételeket).

2022. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hawaii
2022. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!