Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki illegálisan van kint...

Aki illegálisan van kint Amerikába légyszi mondjatok már pár gondolatot milyen az ottani élet illegálba?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok hogyan éltek ti akik illegálisként élnek kint az USAban!

2021. jan. 21. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ez attól függ, hol élsz. Amerika nagy, és egyes területei között nagyobb különbségek vannak, mint Európa országai között. California nem ugyanaz, mint mondjuk Montana, Texas egészen más, mint New York. Illegálisként élni is más.


A legtöbb illegális a nagyvárosokban lakik, mert ott nincs szem előtt. Kisvárosokban hamar szemet szúr egy idegen. Bár igazoltatás itt nem létezik, de az feltűnne, hogy pl. valakinek nincs jogsija. Igaz, egyes államokban még azt is lehet szerezni legális tartózkodási engedély nélkül. De nem általános. Nyilván elsődleges fontosságú, hogy ne hívják rád az ICE-t, mert a taknyodon fognak kivágni az országból örökre. Ekörül forog az életed.


Munkát csak feketét tudsz vállalni. Értelemszerűen nem fogod élvezni. Takarítás, segédmunka, ilyesmik. Ha trükkös vagy, esetleg találhatsz a neten szabadúszó IT-s melókat. Vannak freelancer ügynökségek. De mondanom sem kell, a legtöbb illegális nem ebből él.


Sokat segít, ha van egy közösség, amelyre támaszkodhatsz. Ez az, ami a magyaroknak nincs. A mexikóiak, latinók még csak-csak összekapaszkodnak (bár ők sem tesi-bratyó mind), de magyarként sok szerencsét.


Mivel nem lehet bankszámlád, mindent készpénzzel kell megoldanod, vagy prepaid bankkártyával, amit szupermarketekben, benzinkutaknál vehetsz meg. Persze ezzel el lehet lébecolni. Lakást bérelni már egy másik téma. Sok landlord igazolást kér, hogy legális vagy. Amelyik nem, ott ne számíts luxuslakásra. Jó eséllyel valami szar lyukban fogsz nyomorogni, mert a rendes lakások amúgy is megfizethetetlenek.


Ha mindezt nyolc évig kibírod, utána jelentkezhetsz állampolgárságért. Feltéve, hogy Joe Biden ezen intézkedését nem törli el a következő elnök addigra.


Alternatívaként beállhatsz a fegyveres erőkhöz. Ahhoz ugyanis nem kell magyar állampolgárság. Nem egészen úgy működik, mint a francia idegenlégió, ahová szinte bárkit bevesznek, de el lehet intézni, hogy magyar állampolgárként pl. az amerikai haditengerészetnél szolgálj. Azzal legalizálod magad, pénzt is jó sokat keresel, és ha nem lövik el a fejedet az afgánok, utána már játszva kibírod az állampolgárságig. Bár volt olyan, hogy valakit a leszerelése után páros lábbal rúgtak ki a mexikói határon, és a kitüntetéseit is utána dobták.

2021. jan. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
@1 Mondjuk ahhoz, hogy valaki csatlakozzon egy olyan gusztustalan imperialista intézményhez, mint az amerikai hadsereg, azért gyomor is kell.
2021. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tehát egy illegális bevándorló is kérheti már az állampolgárságot?:o
2021. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Endr 72 ***** válasza:
100%

Kicsit bonyolultabb mint legálisan.Munkát elég egyszerűen találsz már itthonról is.Egyébként ezt javaslom,mert akkor nem kamura mész ki,és nem kell egy hotelban bújni a netet.

Azt tudnod kell,hogy ha kimész,az orvost felejtsd el.Nagyon drága.Én egy foghúzásért,egy Isten háta mögötti Texasi faluban,200$-t fizettem,még 1996 ban.Ha már ott vagy,viszonylag biztonságban lehetsz illegális bevándorló.

Magyarul:Ha nem csinálsz hülyeséget,a kutya nem foglalkozik veled.

A fizetésed csekken kapod,tehát kell egy bankszámla.SSN nélkül,(ami ugyan az mint itt a TB szám..) sok bank nem fogad,de pl a Bank of America igen.Nem véletlen ott van számlája minden illegálisnak.

Ha nő vagy,lépéselőnyöd van,ugyanis ha férjhez mész,azonnal legális leszel.Vigyél magaddal pénzt,mert kocsi azonnal kell.Sok helyen ugyanis nincs tömegközlekedés,vagy ha van nem annyira biztonságos.

Az amerikai furcsaságoknak a neten könnyen utánanézhetsz.

Ha kell valami segítség,keress meg bátran.

2021. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ketteske, a kommunista párt nem itt tart taggyűlést. Lemész a Duna-partra, mindig egyenesen a lövések hangja után, és ott jelentkezzél.


Négyeske jót tett hozzá, igen: az orvos megfizethetetlen, ha nincs biztosításod, illetve ha nem vagy milliárdos. Szóval igyekezz nem megbetegedni, legalábbis egy náthánál jobban. A fogorvost meg felejtsd el, így igaz. Amiből következik, hogy a fogsorodtól is elbúcsúzhatsz, ha elmúltál huszonöt-harminc.

2021. jan. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En legalis vagyok de tudom hogy mit lehet es mit nem papirok nelkul.

A legtobb allamban nem lehet jogsid es ha jogsid sincs akkor autot sem tudsz a nevedre iratni. Ilyenkor jol jon ha an ismeros akinek a nevere irod az autot es az illegalisok itt jogsi nelkul vezetnek.

Az hulyesek hogy nem allit meg a rendor. Siman megallithat csak azert hogy megnezze a jogsid, ugy hivjak hogy license check. Meseltek nekem hogy volt akit igy kaptak el hogy nem volt jogsija es deportalták.


Dolgozni csak kisebb cegeknek tudsz, fokent epitoipar, kisebb ettermek konyhajan, takaritas, kerteszkedes.

Kpben fizetnek vagy adnak checket es kersz adoszamot. Igy tudsz adozni mintha vallalkozo lennel. Bankszamlat sem tudsz minden banknal nyitni. SSN nelkul nem adnak hitelt ha pl hazat szeretnel.

Ha van alberleted akkor oda neked kell bekotni az internetet, nevedre irjak a szamlakat. Ha nincs SSN akkor ezeket nem tudod megcsinalni.

Egy magyar csaladrol hallottam hogy illegalisan vannak itt a kornyekunkon. Itt nincs sok magyar tehat atlag magyar illegalis nem ide jon. Ez a csalad is ugy van itt hogy valakihez kijottek dolgozni es az intez nekik mindent, lakas, auto ,stb. Ha masnak akarnak dolgozni akkor mas segitseget is kell keresniuk.


Mexikoiak ugy csinaljak hogy mindenkinek van egy legalis csaladtagja aki segit elintezni amit ok nem tudnak. Nem talalkoztam itt olyan hispaniccal akinek ne lenne itt kint rokona.

Magyarok kozul meg a legtobbnek senkije nincs itt Magyarorszagrol. Nekem sincs itt egy rokonom sem

2021. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, az egyetlen lehetőség, hogy a rendőr "csak úgy" megállítson, a közúti ellenőrzés. De azt sem csinálják úgy, mint Magyarországon, hogy kiállnak, és boldog-boldogtalant leintenek, hogy szétpakolják a kocsiját. Akkor szokták, ha valami gyanús a kocsin. Az illegálisok, akiknek nincs jogsijuk, általában azzal dőlnek meg, hogy nincs biztosítás sem a kocsin, amit a rendőrautók számítógépe a legtöbb helyen rögtön jelez a rendszám alapján.
2021. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!