Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Bahreini (tranzit) vízum?

Bahreini (tranzit) vízum?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Készülök Indiába repülővel, Bahreini átszállással. Bahreinba Turkish Airlines vinne, majd onnan Air India Express. Tehát nem egy légitársasággal mennék. Szeretnék Bahreinben eltölteni egy kis időt (2-3 nap, pontosabban 40-60 óra).


A Külügyminisztérium honlapján annyiféle vízumról írnak, hogy ez nekem így teljesen átláthatatlan. Ilyen rövid tartózkodásra hol és hogyan érdemes vízumot vagy tranzitvízumot kérni? Mi a legolcsóbb mód? Ha már ott vagyok, akkor nem szeretnék 1,5-2,5 napot a reptéri tranzitban ülni...


Köszi!



2013. szept. 22. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Tranzitban be sem lépsz az országban így nem hinném hogy kell tranzit vízum.


Viszont...az utad elégé megvan bonylítva.


Gondolom BP-Istanbul, majd Istanbul-Bahrain és onnan még India?


Egy átszállást minimum ki lehet iktatni, de te tudod.

2013. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


+1 átszállás nem annyira vészes. Néztem még Dubait is, de oda meg vagy nagyon drága a vízumot intéző Emirates repülőjegye, vagy ha Wizz géppel megyek, akkor a vízum nagyon drága és nehézkes. A bahreini vízumot viszont nem tudom, hogy működik 1-2 napra, ezért a kérdés. Qatar az egyszerű, de oda hazaúton jönnék.

2013. szept. 24. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Bahreinben konkretan meg nem jartam, de azt tudom, hogy ugyanaz a vizum szisztema, mint Katarban volt regebben (szerencsere ott mar fel lehet venni a hataron is a vizumot, hurra). Szoval a legegyszerubb es leggyorsabb modja a turista vizumnak, ha Bahreinben foglalsz szallodaban szobat, olyan helyen, ahol foglalkoznak vizumugyintezessel is, ok lesznek a "szponzoraid". Kifizeted a szobat, kikuldod az utleveled es a repulojegyed scannelt valtozatat es elintezik neked a vizumot. Vannak meg kinti utazasi irodak is, akik foglalkoznak vizum ugyintezessel, de ha ugy is ott akarsz ejszakazni, akkor mar egyszerubb a hotellel elinteztetni az egeszet.

Katarba rendszeresen igy jartam ki, nem volt semmi gond.

2013. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es a tranzit vizumot ne kerd, mert azzal nem hagyhatod el a repter teruletet. 3 napos turista vizumot fognak neked intezni.

kozben ezt talaltam neked, van rajta szalloda lista es utazasi iroda lista, de nem csak ezek foglalkoznak vele, szerintem probalj egy olcsobbat keresni a booking.com-on, en ott szoktam foglalni

[link]

2013. szept. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Drága az Emirates repülőjegye??


Szerintem meg pont hogy olcsó..én évente 2-3 alkalommal repülök rokonokhoz Ausztráliába, oda vissza economyra átlag 1230-1250 EUR-ra jön ki. És nézd meg a távolságot...


Bécs-Delhi-Bécs (Dubai csatlakozás) október végére dobott ki nekem olyat hogy economy oda-vissza 659 EUR, adókkal.


Ha ez drága, akkor nem ajánlok egy long haul útvonalat sem.

2013. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már drága!
2023. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!