Vízumok az Arab-szélsziget országaiba?
Sziasztok! Szeretném beutazni a Közel-Kelet országait (egyénileg, hátizsákosan), viszont a vízumok beszerzése majdnem mindenhol nagyon bonyolultnak tűnik.
Azt tudom, hogy Jordánia és Omán könnyű (repülőtéren vagy határon adnak), a többiről viszont nem sok jót hallottam. A Szaúdiról csak rosszat. Van valakinek tapasztalata, ötletei? Van olyan ország, ahová lehet menni esetleg tranzit vízummal? Talán azt könnyebb beszerezni, bár erről a vízum típusról nem tudok semmit.
Az érdekes országok:
Jordánia, Szaúd-Arábia, Kuvait, Bahrein, Katar, Omán, Egyesült Arab Emirátusok, Jemen.
Bármelyikről érdekelnek a turista és a tranzit vízummal kapcsolatos információk.
Ennek utánajártál valamennyire is? Gondolom nem, akkor nem ilyen marhaságot posztolnál.
Szaúdiba és az olajországok legnagyobb részébe csak meghívólevéllel kapsz vízumot, csak az a különbség, hogy utóbbiakban elfogadják a hotelek/tour szervezők meghívását, míg a KSA-ba kizárólag üzleti (vagy vallási) vízumot kapsz, nincs turizmus.
Kuvait, Bahrein, Katar és UAE egyetlen hatalmas irodaház és plázahalmaz és a turizmus annyiból áll, hogy kivisznek draggelni a homokdűnékre meg sólyombemutatóra. Omán egy fokkal jobb, de kb. 2x olyan drága, mint Magyarország (persze turistaárakra értve), Jemenben pedig sok a rizikós rész, bár Socotra tényleg világraszóló látványosság.
Az általad írt országok közül összesen Jordánia ill. az eléggé bevett UAE+Omán+Jemen túra érdemel említést, de egyáltalán nem nagy számok ezek az országok világszinten.
Ha már mindenhol máshol jártál, akkor menj ide.
Én Ománról tudok néhány infóval szolgálni.
Az országba bármilyen módon érkezz, vízum szükséges.
Magán útlevéllel azaz turistaként 3 féle módon lehet az ország vendégszeretetét élvezni.
1, Nagykövetségen keresztül igényelni, Budapesten nincs. A legközelebbi Bécsben és Bonnban van.
2,Utazási irodán keresztül,illetve fogadó partner (szálloda-utaztatási cég) ajánlásával
3, Személyesen, érkezés után a reptér tranzit zónájában. Ez utóbbi vízumok kiadása "értékesítése" félfogadási időben van tehát ha akkor érkezel amikor nincs nyitva akkor másnap hajnalig várni kell.
Munkavállalási engedélyt és munkavállalói vízumot a munkáltató ajánlása és meghívó levele alapján adnak első körben 5 évre, amely utána hosszabbítható, vagy véglegesíthető. Ez nagyon drága.
Minden pénzbe kerül. Vízum minimum 6 hónapos útlevél érvényesség mellett 20 USD. Reptérre érkezéskor és induláskor "reptér használati" díjat kell fizetni ez 10 USD körüli. Ezt az összeget a közlekedés fejlesztésére költik. Amennyiben az útleveledben Izraeli vízum vagy pecsét található nem engednek be az országba semmilyen körülmények közt.
Egészség biztosítást mindig kötni kell, mert bár az ellátás nagyon korszerű,de egyben nagyon drága is. Ennek hiánya esetén képesek akár a mentőautó vonulási költségét is kifizettetni.
Legalább 1 hónapos előfoglalással már 400EUR-tól van közvetlen járat Milánóból. Vízumot nemcsak reptéren hanem egyéb más Ománi határátkelőn is lehet váltani.
Ománban a csütörtök és péntek munkaszüneti nap. Ilyenkor nincs bank és semmi egyéb szolgáltatás,a vízum kiadás is csökkentett félfogadási időben történik.
Köszönöm a válaszokat. Előzőleg utánajártam a dolgoknak, amennyire lehetett, nem tudom, miért gondolod, hogy marhaság. De mindegy is. Azóta kinyomoztam, hogy a KSA-ba lehet kérni 3 vagy 7 napos tranzit vízumot, az elvileg egyszerűbb.
Az ománi vízumról hallottam én is, hogy könnyű, köszönöm a megerősítést. Legcélszerűbb talán az UAE-be repülni, onnan át Ománba, aztán KSA tranzit majd Jordánia/Kuwait.
ma 08:56!
A szaúdi tranzit vízumot is nagyon nehéz megkapni. Ha sikerült írd meg:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!