Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Határon derül ki, hogy nincs...

Határon derül ki, hogy nincs vízum. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgárként Törökországból indulunk Ázsiai körútra. Pontos útvonal nincs, Amit biztos, hogy érintünk majd, az Thaiföld, Indonézia, Nepál, India. Valószínű, hogy a köztes országokon is áthaladunk hajóval-kocsival... Mindenhova nem tudunk vízumot kérvényezni előre (magánútlevélhez), de ha mégis át kell kelnünk valahol, akkor mi van? Minden határon lehet kérni azonnali vízumot? (Mert pl Törökrszágban így működik)

2013. júl. 24. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdeke sutnak igérkezik. Thaiföldön nem kell vízum, Indonéziába és Nepálban VOA van. Megérdezhetem hányan mentek? És hogy oldjátok meg a trekkinget Nepálban (már ha terkkingeltek)?
2013. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Pontos útvonal nincs."


Azaz lusták voltatok megtervezni és venni egy útikönyvet?


Az szép teljesítmény lesz, ha Iránon és Pakisztánon át terveztek menni. Végig pedig biztosan nem tudtok tömegközlekedni, autózni, mert Myanmarba külföldi csak légi úton léphet be, így egy India-Thaiföld repülőút garantált.


Ha nincs vízum, se VOA egyszerűen nem engednek be. Visszaküldenek a legközelebbi konzulátusra vagy nagykövetségre (az meg már nem az ő bajuk, ha az 500km-re van).


Rohadt gyorsan vegyetek egy (azaz több) útikönyvet, mert a pár sorod alapján nagyon nem vagy képben semmivel, úgy meg igen könnyű nagyon gyorsan nagyon nagy bajba kerülni. LP SE-Asia egyben leírja a délkeleti régiót, Törökországon könyv nélkül is át lehet evickélni, de Iránt, Pakisztánt és Indiát vegyétek meg egyesével, legfeljebb majd bartereltek más utazókkal, amikor már nem kellenek.

2013. júl. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! :) egyenlőre pénz hiányában el fogjuk halasztani jövő nyárra az indulást, de szerettem volna ezzel képbe kerülni,mert ellentmondásos infókat találtam a neten.
2013. júl. 26. 12:16
 4/6 anonim válasza:
Húha! Hány éves vagy? Ez így elég gáz terv pontos nélkül. Család vagy rokonság támogat, ha bajba kerülnél? Szerintem előbb alaposan tájékozódj, mielőtt nekivágsz. Még Európába is fontos a pontos tájékozódás, ha nem akarod a nyaralásodat elcseszni és a bürokrácia hálójában vergődni. Komoly problémákba kerülhetsz. Ázsiában még inkább. Tapasztalt utazó vagyok, tudom, miről beszélek. Gyűjts pontos infókat és sok pénzt, és még úgy is lesznek meglepetések. Sok sikert!
2013. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bocsi, javítom: Ez így elég gáz pontos terv nélkül.
2013. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tapasztalt utazó vagyok"


Milyen országokban voltál eddig?

2013. aug. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!