Japanspecialista.hu-val megérné sztetek kiutazni Japánba? 200 körüli utak vannak (szállás van benne, repülő nincs)
Hát, a teljesség igénye nélkül néhány dolog, ami érdekelne:
Császári palota
Meiji sinto szentély
Aszakusza buddhista templom
Edo-Tokyo múzeum, és az Ueno park többi múzeuma
Fujira kirándulás
Akihabara, Shibuya, Harajuku, Ginza (séta, nézelődés, esetleges vásárlás - de célirányosan vásárlok, szóval már tudom, miket szeretnék beszerezni majd) Roppongi
Tokyo torony
Tokyo Disneyland
kinéztem néhány helyet még, amiket meg akarok látogatni, kávézók, üzletek, bárok, ilyesmik.
msot hirtelen ennyi jutott eszembe, de a listámon sztem még volnának dolgok, de azt most nem szedem elő
A császári palotát mi nem találtuk meg.
Roppongival meg óvatosan, mert nagyon szar környék.
:O hogyhogy nem találtátok meg? :O
(azért is gondoltam, hogy japanspecialistával menni, mert ott vannak fakultatív programok, pl Fujihoz, meg városnézés, és akkor nem kellene ezeket magamnak megszervezni)
Igen, roppongiről hallottam hideget meleget, de el szeretnék látogatni oda, és bulizni egyet ott.
Bementünk a császári kertbe, mászkáltunk kb. 2 órát, de egyszerűen nem találtuk. A végén már azt hittük, hogy rossz helyre jöttünk, és nem is ott kell keresni. Pedig ott volt, csak egyszerűen nem találtuk. Mindegy is, mert évente csak 2 napig lehet bemenni, kívülről meg azért nem olyan nagy szám a képek alapján.
Amúgy Tokióban az első 2-3 nap mindenkinek az eltévedésekről szólt, márpedig az elég brutális. Én még soha nem tévedtem el egyik külföldi városban sem, de Tokióban mégis sikerült összehoznom egy 3 órás bóklászást a metróval. Ezért is írtam, hogy kell lóvé, nekem tömegközlekedésre olyan 20-25 ezer forint ment rá egy héten.
Roppongihoz meg csak ezt tudom hozzáfűzni: http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__azsia__4469314-mit-csi..
igen, tudom, hogy ritkaságszámba megy, ha nyitva van a palota. de én szeretek épületeket nézegetni :)
egyébként a metróra is lehet venni bérletet, v ilyesmit, nem? hogy ne kelljen minden út előtt jegyet venni.
na, ennek majd valahol utánanézek :)
igen, olvastam Roppongiről, de el szeretnék menni ott néhány helyet megnézni. aztán kitudja, lehet éppen be se engednek, de azért próba szerencse
Elvileg van direkt turistáknak, naponta 1580 jen. Én ezt akkor még nem tudtam.
De mindegy, mert külön jegyekkel is kb. ennyibe került.
Hali, kicsit megkésve bár de most olvastam ezt a kérdést. Nekem az a kérdésem volna, hogy ha annyira szeretnéd látni az országot, miért 1 héttel számolsz? Nekem minden barátom, aki meglátogatott engem itt, két hétre jött. A helyet az, hogy ha egy kicsit lejjebb veszel az igényekből (és a kommentjeid alapján azt látom hajlandó lennél rá), és nem Tokió belvárosában akarsz hotelben lakni, ugyanannyi pénzből mint amit perpill tervezel rá, lazán ki tudnád húzni addig is.
Ugye ami egység ár az a repjegy (akár 1 hét akár 2 hétre mész). 160-200ezer körül mozognak az árak, nyáron felső határ, november ill február környékén inkább az alsó határ, ha időben megveszed. Jó repjegy keresésében barátod a pelikan.hu vagy a skyscanner.com.
www.hostelbookers.com, itt talalsz egy rakás szállást, hostelek közül lehet választani, ahol egész olcsó szobát/ágyat kaphatsz. Itt eg példa:
itt pl 1700 yenért már kapsz egy értelmes ágyat + zuhanyt , és a belvárosban van Ueno megálló környékén.
Ha sokmindent meg akarsz nézni, és vonattal tennéd akkor a Japanrailpass-t vedd meg, 1 hét unlimited vonatbérlet egesz japánra, bár nem annyira olcso (huszonpárezer yen), de még mindig olcsobb mint a retur vonatjegy kiotoba es vissza. Ha ezt sokallod, es nem is tervezed átvonatozni fél Japánt 1 héten keresztül, akkor fapadossal is el tudsz repülni Oszakába, és onnan Kioto es Nara csupán 1-2 óra (ill 1-2 ezer jen) vonattal.
Apropo fapados: jelenleg a jetstar ill peach a két fő cég, illetve majd decembertől a vanilla air. Ha időben megveszed, Oszaka-Tokio egyirányba ~5000 yen, mindkét céggel. A Jetstarral Okinawa Tokióbol 5-6 ezer jen ugyszintén, valamint Peach-csel Oszakából is elérhető Okinawa. Okinawán Naha városában 1000-1500 yen körül már simán kapsz igényes hostelt.
Még annyi, hogy ha Fuji-t akarsz megmászni azt csak Június-Augusztusban tudod megtenni, utána bezár (és veszélyes is). Júniusban van a 'rainy season' = konstans borus fos idő, Július-Augusztus pedig 35+ °C ill. 90% páratartalom, konstans szétrohadás. Ha a Fuji megmászásától eltekintessz, akkor én nem ajánlom ezt az időszakot. A repjegyek is drágábbak a nyáron, és a Fuji se látható mivel annyira nagy a páratartalom, még a közelében se,és a Tokyo Tower-ről se. Ellenben Áprilisban virágzik a cseresznyefa, ill. a szilvafa, és a Fuji is gyönyörű közelről-távolrol is.
Gondold át ezeket, nézegess szállás illetve repjegyárakat. Számolgass, és ki tudod találni van e értelme szervezett utazásra költeni a kevés pénzedet, vagy menne egyedül is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!