Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hol lehet Tokyoban olcsó...

Hol lehet Tokyoban olcsó szállást találni? Milyen fajta szállások között nézegessek?

Figyelt kérdés

10 napra mennék, nem kell hotel, mert nincs 300ezer+om csak szállásra, max 100ezret szántam a 10 éjszakai szállásra.

(forintban)

Milyen típusú szállások férnének ebbe bele, illetve melyik részén Tokyonak? Eredetileg Roppongiben akartam, hogy ott talán tudnak majd angolul a bejelentkezéskor. De már erről is lemondok, ha találok normális áron...


2013. aug. 24. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
ilyen alacsony keretbe csak a "kapszulaszobák" férnek bele, ez egy kis luk, amiben csak ágy van, és világítás. általában ezek 2-4 négyzetméteresek.
2013. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az egyessel. Ebbe a keretbe csak a kapszulaszobák férnek bele, ahova egy bőröndöt sem tudsz bevinni. Normál szállás Tokióban min. 20e ft (de lehet ennyiért sem találsz), Tokio nagyon drága város, nem magyar turistáknak találták ki.
2013. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

és hostelek, vagy diákszállók sem jönnének ki ennyi pénzből?

Már két éve minden pénzemet erre teszem félre, még másfél év van az utazásig, és hogy kalkulálom, olyan 7-800ezer fog összejönni addigra összesen.

ebből 350 a repjegy, azt nem tudom olcsóbban megoldani, átszállás nélkül.

így a szállást próbálom lejjebb faragni, hogy legyen kint pénzem még... gondolkoztam abban is, hogy ha másnem, akkor a couchsurfingen összeszedek valami családot, akik fogadnak vendégeket.

a kapszulahotellel ja, az a baj, hogy bőröndöt nem akarom magammal cipelni 10 napig, meg kevés van, ahol nők is megszállhatnak, azt olvastam. Ha nem lenne cucc, akár egy mangakávézóban is ellennék :D

2013. aug. 24. 19:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de szerintem 7-800ezerből repjeggyel nem fogsz kijönni 10 napig Tokióban.

Diákszállások, azaz kollégiumok nem tul gyakoriak és kizárolag az adott egyetem diákjainak vannak fenntartva. Családok pedig nem igazán szállásolnak el külföldieket (persze lehet van kivétel, de nem szokásos), esetleg tokióban élő külföldiek esetleg.

2013. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is ettől félek, hogy nem jövök ki ennyi pénzből. Na, azért még keresgélek.
2013. aug. 25. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom a 10 napot vidd le 7 napra, és elég jól kihozható egy szállás hotelban.


Nettó 100 ezer forint, mai árfolyamon 44 294 JPY.


Ez így első hallásra kevésnek tűnik, de ez nem jelenti azt hogy semmire sem elég. Ahol én szoktam megszállni ott pl szeptember elejére vannak 1 személyes szobák (13m2) 44900 JPY-ért, azaz 101397 Forintért. 8 perce van A Haneda reptértől.


Repülőjegy, én Párizsból utaztam többször közvetlen géppel sajnos ez még 40 napos előfoglalásnál sem lett kevesebb mint 400 ezer.

Legutóbb viszont spórolósra vettem a figurát, és átszállással Dubai felé mentem. 11 óra volt a várakozás az átszállásra, de alig több mint 800 EUR-ból oda vissza kijött a repjegy. Bécsből repültem.


Én azt ajánlom hogy még egy kicsit gyűjteni kellene, picit kevesebb napot kint tölteni és azért az összegért egy szokványos 3 csillagos szoba bérelhető.Zuhanyzós,wifis-reggelivel. Ott pedig nyugodt körülmények közt lehet eltölteni 1 hetet.


A kapszulás hotelek 1-2 éjszaka szállásra valóak, nem 1 hétre. Olcsóak, de elférni alig lehet benne. Illetve sok helyen a töltöttség függvényében kell foglalni, kvázi lehet csak 4 éjszakára van szállás nem pedig annyi időre amennyire te mész.

2013. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkozok rajta én is, hogy 7 napra csökkentsem.

Most amit néztem repülőjegy árakat, azok 3 körül voltak, + gondolom van hozzá egyéb költség, ehhez annyira nem értek. Én is Bécsből indulnék, az átszállástól félek, mert még sosem repültem, és nem pont egy moszkvai vagy dubai, vagy nem tudom, milyen idegen országbeli elkeveredéssel akarom kezdeni :D

Igazából nekem elég, ha van valahol egy ágy, meg cuccot otthagyni, és lehet zuhanyozni este, másra nincs szükségem szállást illetően, úgyis csak aludni és fürdeni járnék oda, csak bogarak ne legyenek :D

Remélem, összejön valami.

Nézegettem couchsurfingen szállsáadókat, azért vannak bőven, olyanok is, akik Roppongi környékén élnek, úgyhogy nem adom fel, ez is egy lehetőség, csak kicsit tartok ettől az opciótól a kommunikáció miatt.

2013. aug. 25. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért nem utazási irodával mész ki Japánba? 7-8 napos út 7-800 ezer Ft-ból kijön. :)
2013. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!