Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Aki járt már Iránban, tényleg...

Aki járt már Iránban, tényleg annyira nagy az elnyomás a nőkkel szemben? én csak könyvben olvastam róla.

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 20:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Pont Irán az az ország, ahol a nők viszonylag szabadabban élnek, mint más iszlám helyen. Dolgoznak, vezetnek, farmerban és magassarkú csizmában járnak. Vezető pozíciókat is töltenek be. Láttam egy párt Teheránban. A dugó kellős közepén álltak egy leskrapált Merciben és a nő (szőke, bizony, belőlük is sok van, akár festett, akár természetes) úgy ordított a férjével, hogy nem lettem volna a pasi helyében. Más kérdés, hogy a bárokba nők nem mehetnek be, a kendő mögül még a fülük sem látszódhat ki, mert az büntetendő.

Ha megtetszik egy lány, úgy ismerkedsz vele, hogy odaadsz neki egy cetlit a telefonszámoddal. Ha kölcsönös a szimpátia, felhív és lehet menni randizni. Nagyon furcsa és ellentmondásos világ ez nekem, nagyon keveset tudok róla én is. De egyetértek az előző hozzászólókkal, hogy sajnálni nem kell őket, mert ebben nőnek fel, ez nekik a természetes. Nekem is így magyarázták a helyiek.

2009. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Ők talán turisták lehettek,ha a nő szőke volt és kiabált a férfival.És azt is azért láttad,hogy szőke,mert ha nem turista,mint írod is,a haja nem látszódhat ki a kendő alól.Ha érdekel a dolog,figyelmedbe ajánlom a Lányom nélkül soha c.könyvet világhírű könyv és valóságon alapszik.Abból sok mindent megtudhatsz.Üdvözöllek.
2009. nov. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nézd, ha szélsőségesen iszlám ország, akkor Szaúd-Arábia. Ott még mindig "divat" levágni a tolvaj kezét, vallási rendőrség van. Pl. egy rockénekes (ez eleve tiltott) több száz korbácsütést kapott, mert az angol nyelvű olyan szót mert használni, hogy "fuck". Na most, ehhez képest Irán kifejezetten szabadelvű ország. Más a kultúra, amit nekünk nehéz elfogadni, ez igaz.
2009. dec. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nem éppen friss a kérdés, de ha érdekel az iráni történelem olvasd el Marjane Satrapi Persepolis című képregényét, vagy nézd meg a belőle készült filmet, zseniális.
2010. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Az egyik legjobb barátom, Alaa 25 éves srác, ő is arab, de canadában dolgozik...:)


Én nála előzékenyebb, kedvesebb és a nőket jobban tisztelőbb sráccal még nem találkoztam...(:

2010. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Az általam említett könyv /A lányom nélkül.../férfi főszereplője is az volt,míg Amerikában tanult,dolgozott.Szerelmesek lettek egymásba a hölggyel,kislányuk született,és a férfi unszolására "látogatóba" elrepültek a hazájába Iránba.Ott aztán a kiterjedt nagy rokonság hatására minden megváltozott.Nem jöttek vissza.Megjegyzem,a férfi orvosnak tanult,művelt,kedves,intelligens volt Amerikában...De tudod,mit olvasd el a könyvet.
2010. máj. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

A muszlim férfiak nagyon jól tudnak viselkedni a nőkkel, amíg külföldön élnek, dolgoznak, tanulnak, de ugyanez nem mindig igaz, ha hazatérnek. Akkor hajlamosak megváltozni.

Otthon a hagyományaiknak megfelelően élnek, a családjuk által elvárt normák szerint.

Az iráni fiúk és lányok jönnek Magyarországra is tanulni, sokkal szabadabban élnek Európában, mint otthon, de ha hazatérnek, akkor hagyományos családot alapítanak, egy előre kiszemelt perzsa lánnyal, fiúval.

Akinek ez nem tetszik és elég gazdag, az Nagy-Britanniában, Kanadában telepszik le.

Általában, akinek van pénz az ott sokkal többet megengedhet magának: utazás, külföldi tanulmányok, műveltség, nyelvtudás, ők a felvilágosultabbak is, a gazdagabb városiak. A vallást már sokan formalitásból tartják közülük.

A szegény vidékiek még komolyan veszik a vallást, nem tájékozottak, rájuk épül a vallási uralom is, ők támogatják a rendszert.


Amúgy Irán nem vészes hely, Szaúd-Arábia sokkal durvább, de arról kevesebb a hír a médiában.

Ja, és Irán szép, Szaúd-Arábia nem.

2010. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!