Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Aki járt már Iránban, tényleg...

Aki járt már Iránban, tényleg annyira nagy az elnyomás a nőkkel szemben? én csak könyvben olvastam róla.

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha "Lányom nélkül soha" című csodaművet olvastad, oda tedd a polcon, ahová való, a családi drámák közé.

A muzulmán vallású országok közül kevés van, amelyben több lehetősége van a nőknek, mint Iránban. Lehetnek orvosok, taxisofőrök, tanárok, politikusok, rendőrök, akármi. Az öltözéket ne hozd fel, a vallásuk miatt ilyen cuccban járnak, és kész, - egyébként messze nem jár minden nő fekete csadorban - amúgy meg az én nagyanyám is kendőt hordott, pedig katolikus volt világéletében. Nem mondom, hogy európainak jó lehet ott élni, nem is élnék ott, náluk mások a szokások, a törvények, az egy teljesen más kultúra, mint a miénk. (Egyébként: a vallási intézkedések a férfiakra ugyanúgy vonatkoznak, ha egy nő nem találkozhat férfival csak úgy, hát férfi sem találkozhat nővel).

2009. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Az "elnyomást" csak mi európaiak hisszük,hogy van,hisz nem ismerjük a kultúrájukat,vallásukat,és nem ebben élünk.

Nekik ez természetes,és elfogadott,nem hiszem,hogy elnyomásnak érzik az életüket.lehet,hogy vannak páran akik ki akarnak törni,de hol nincsenek ilyen emberek??A világon mindenhol élnek olyanok akiknek nem tetszik az országuk rendszere..

2009. aug. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettötök véleményét,jó más szemszögből látni a dolgokat,főleg,hogy én ehhez a témához nem nagyon tudok hozzá szólni,egyébként tényleg a Lányom nélkül soha című könyvet olvasom xd
2009. aug. 13. 19:16
 4/17 anonim válasza:
81%
A lányom nélkül soha könyvet én is olvastam,sőt a belőle készült filmet is láttam.Sőt most már megjelent a folytatása is amiben a nő már otthon Amerikában harcol a hozzá hasonló nők jogaiért.Fáradhatatlanúl küzd,hogy mások inkább az ő kárából tanuljanak,de sajnos a nők többségét elvakítja a szerelem,és elmennek a szeretett férfival ezekbe a számukra idegen kultúrájú országokba.Ahol aztán a férfi 180 fokos fordulatot vesz,és teljesen megváltozik,hiába tanult ember orvos,v.mérnök stb.Az otthoni levegő,a család,a barátok a vallásuk hatására minden másképpen alakul.....
2009. aug. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
82%

Nem jártam ott, de hozzászólnék a válaszokhoz. Valaki írta, hogy vannak akik ki szeretnének törni. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak akik nem félnek kitörni. De szerintem egy nő sem élvezi azt az életet, hisz a törvények egyértelműen a férfiakat védik. Illetve aki azt mondja, hogy jól érzi így magát, az szerintem az a kategória, aki pl nálunk eltűri zokszó nélkül, hogy minden nap kékre-zöldre veri a férje. Persze, hogy bólogatnak mindenre, próbálnának meg nem. Én azt hiszem, nekem túl nagy a szám, engem ott hamar halálra köveznének.

Egyébként ajánlom figyelmetekbe a Szaúd-Arábiában "játszódó" Fátyol mögött című könyvet, melynek még két része van. Ezt egy ott élő (királyi csládban) lány írta, aki nem más kultúrából jött, és mégsem viseli könnyen azt az életet, sőt sokan mások sem.

Én nem tudnám megszokni...

2009. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
07.23-nak. Ne a te Európai szabad gondolkodásoddal képzeld el az ott élő nők életét.Mi másképp vagyunk nevelve,nálunk a nőknek ugyanannyi joguk van mint a férfiaknak,és te ezt fogadod el..mert születésedtől kezdve ebben élsz...Ők más kultúrában élnek,és elfogadják az életüket,mert nem ismernek mást..Én is olvastam mindkét könyvet..szép..De a valóságban is ismerek egy Iráni lányt aki a szomszédom..Angliában él,és bármikor viselhetne európai ruhát,élhetne olyan szabadon mint mi..De Darryah-t mindig csadorban látom kint,és továbbra is az Iráni törvények alapján él..Egyszer át szökött a macskája,és át vittem neki,behívott és beszélgettünk..A lakásban már úgy él mint mi.Én mivel kíváncsi voltam megkérdeztem,hogy miért nem él úgy mint mi európaiak,hisz itt megteheti,senki nem fogja bántani érte..Kinevetett,és azt mondta,hogy neki ez természetes,és elfogadott..Ő ebben él,és így jó neki..Elmesélte,hogy sokszor hallotta,és olvasta,hogy sajnálják őket,és segíteni akarnak neki..De szerinte a másik ország kultúráját tiszteletben kell tartani,mert számukra ez az élet..Igen vannak nők akik változni akarnak,és változtatnak is...de kérdezte,hogy a mi országunkban nincsenek ilyenek?Akiknek nem tetszik az országa és elmegy máshová?És igazat adtam neki..Darryah egyébként vissza fog menni a hazájában,és boldogan akar élni tovább a nagy családjával..neki az ő életük szép..Tudjátok min volt felháborodva nagyon? A fiatalok viselkedése a szülőkkel szemben.El se tudja képzelni,hogy úgy beszéljen az anyjával,apjával ahogy sok európai ember,és szerinte a fiatalok nem tisztelik eléggé őket..Szóval ők is felteszik a kérdést,hogy miért nem tesznek valamit a szülők???
2009. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem olvastam a filmet láttam,viszont én azt ajánlom,hogy egy másik könyvet olvass el,csak a címét tudom,az pedig az,hogy A Kétszínű Irán...egy nő írta,aki amikor megtudta,hogy oda költöznek,sokkot kapott,majd megismerte és megszerette:)
2009. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az az érzésem, itt nálunk Magyarországon lényegesen több olyan asszony él, akit rendszeresen kékre-zöldre ver a férje!
2009. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
67%

Te szeretnél olyan országban élni,ahol a nőknek az égvilágon semmi joguk nincs.A család férfi tagjai fennhatósága alatt élnek.Semmit nem tehetnek az ő beleegyezésük ellenére.Az utcán fekete sátor formájú ruhában járnak,amiből,ha véletlenűl kivillan egy hajtincs a járőröző rendfenntartók/v.minek nevezik őket/lecsapnak rájuk,és betoloncolják őket.

Szóval,ez az igazi rabság.De aki beleszületett ebbe,annak valószinű nem lehet ez olyan borzasztó.Csak nekünk hallani,látni,sőt megélni elfogadhatatlan.

Ezért nem ajánlom kedves hölgy társaim,hogy ilyen országokba kövessétek a szeretett férfit.

2009. aug. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
70%

[link]


07.23-as

2009. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!