Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mi kell a japán állampolgárság...

Mi kell a japán állampolgárság megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyok Nagy-Britanniában és késobb megyek egyetemre és majd diák ki szeretnék jutni Japánba.
2012. máj. 25. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem kell japán állampolgárnak lenni...
2012. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kell japán állampolgárság ahhoz, hogy ot tanulhass. Amúgy nem tudom mi kell, de én úgy tudom, hogy a japán társadalom elég zárkózott, és nem nagyon akarnak idegeneket az országukban tudni (mármint tartósan letelepedve), szóval ebből kifolyólag gondolom, hogy a japán állampolgárság megszerzése nagyon nehéz lehet.
2012. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

állampolgárságot sehol sem egyszerű história kapni, Japánban különösen nem. Rengeteg ismerősöm és barátom van, aki Japánba került, de egyről sem tudok, aki állampolgárságot kapott volna.


Találtam egy oldalt, ahol ezt írják (angolul, te is utánanézhetsz: [link] A lényeget idemásolom:


There are three ways you can qualify for Japanese citizenship:


- One or both of your parents is a Japanese citizen at the time of your birth.


- Your father was a Japanese national, but died before your birth.


- You were born on Japanese soil to parents who are stateless or of unknown nationality.


How to get Japanese Citizenship (Naturalization):


Don’t meet any of the above requirements? You may still be able to get Japanese citizenship through naturalization. Naturalization is the process whereby a long-term foreign resident can become a citizen of their host country.


In Japan, the requirements for naturalization are:


- You must be at least 20 years old


- You must have resided in Japan for at least five years.


- “Upright conduct”, ie a history of good behavior.


- Has never been part of an organization that has plotted to overthrow the government of Japan.


- Financial resources and wherewithal (employable, etc.) to be able to support yourself.


- You must be stateless, or willing to renounce your existing nationality.


De ha csupán diák leszel ott és tanulni fogsz, akkor amennyiben a képzés hosszabb, mint 6 hónap, az iskolától kapott tanulói jogviszony igazolásával már kaphatsz diákvízumot, ami elég.

2012. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
pl japánban kell születni
2012. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, koszonom. :)
2012. máj. 26. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:
11%

Csinálják a cirkuszt, azért nem lehet kapni.

Le kell fizetni az ürgéket akik eldöntik hogy kapsz e vagy nem. :D

2013. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!