Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Sydney tényleg tele van...

Sydney tényleg tele van gigászi csótányokkal? Még valami: Valaki bármi negatívumot Perth-ről?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egész Ausztrália tele van mérges kígyókkal, pókokkal, rovarokkal. A gigászi csótányok kis ártatlan rovarok.. Én nem ettől félnék.
2013. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olvasva a válaszodat, és visszaolvasva a kérdésemet, kisebb röhögőgörcs tört rám. :D Gigászi csótányok... :D
2013. jan. 18. 00:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, sok mérges állat van, de nem a városban! Hanem a dzsungelben, sivatagban...stb. tény, hogy a kertes házak udvarába is betévednek néha, de az ott élő emberek erre fel vannak készülve, megtanultak ezzel együtt élni, plusz vészhelyzet esetén a kórházak is megfelelő ellenszerekkel vannak ellátva.

nem értem mért félnek ennyien Ausztráliától. nekem rokonaim élnek Floridában, nem egyszer előfordult már, hogy pitonok tévedtek a kertbe, sőt a háza melletti mocsaras részen krokodilok élnek. ez csak nekünk európaiaknak szokatlan.

2013. jan. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Barátnőm nagyszülei New Yerseyben élnek, náluk medvék vannak... Már nem egyszer kukákat borítottak fel. Én nem félek, de az más, ha az élelmiszereim között gigászi csótik illegnek-billegnek.
2013. jan. 18. 14:41
 5/13 anonim válasza:

visszatérve Sydneyre. Környék függő, de igen, elég nagyok is vannak. de vannak kicsik is. és van, ahol alig vannak, tehát fél évente lát egyet az ember. Van ahol meg naponta. Ez egy ilyen hely. de a napi rutintól is függ a dolog.

Perth: drága. drágább, mint sydney ha jól tudom. de ez is relatív persze. attól függ milyen szinten nézi az ember, de alapvetően ahogy néztem az ingatlanokat, nem túl olcsó a bérlés.

2013. jan. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj...neked nem mindegy hogy elefántok vagy pókok

vannak ott.

Szerencse hogy ilyen vérszívók nincsennek mint itt H-ban!!!

2013. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
65%
Csótánnyal lehet, viszont Orbán nincs...
2013. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ausztrália vonzó hely, kinek milyen okból! :D
2013. jan. 22. 02:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha épp mérges rovarokat keresel akkor a Mediterrán térségben több van mint ott. Menj csak a horvát Dalmáciába, fekete özvegy pók, skorpió, mérges kígyók,..
2013. jan. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van vele ..Perthben melegebb van mint a keleti oldalon ..a csotanyok egesz ausztralira kiterjedo eloskodok ami nagyreszt a meleg eghajlatnak koszonheto tehat erre szamolnod kell ha ide jossz.En itt elek 27 eve es tudomasul vettem hogy leteznek bar akkor sem szeretem abbol a fajtabol is van tobb kisebb es nagyobb..szarnyas es szarny nelkuli...a meleg es paras eghajlat miatt mindnhol aktivizalodnak es szaporodnak rendesen.Este ha kimegyek a medencehez amikor a lampat felgyujtom csak ugy jonnek mennek merta vizhez szeretnek kozel lenni. Sok repeked is es a viben landolnak aminek az a vege hogy vizes szarnyal nem tud elrepuni aztan egy darabiguszkal majd elpusztul es a viz tetejen aramlik ide oda.. haloval kiveszem es le van tudva..Sajnos a hazba is berepulnek ha az ember a szunyog halot nem teszi be vagy csukja be de a legrosszab hogy akicsik besazzeznak az ajto vagy egyeb reseken es azok meg jonnek mennek. Ehhez hozza tartozik hogy a legyek a leg osszantobbak mertazok is vannak am foleg ha paras a levego mert azok nem szepo mondani de gusztustalanok merta foldon a kutya szar vagy barmi urulekrol repkednek a higeniat meghazuttolva mindehova ..es ra a kajara vagy az ember szajara is szoval az a lebosszantobb..ezert az ajtokon mindhol van es az ablakokon szunyog halo.Ez egy kicsit leredukaja az invaziokjukat de akkor is ott vannak foleg az utcan vagy akocsiba is berepulnke.. A pokok meg kimaradtak a fekete ozvegy masnavan REDBAG az itteni neven ismert ami komoly problemakat okoz elbujuk szekek haj;ataiban vagy nyirkos sotet heleyn teaht arra kell nagyon koncentralni (kicsike fekete sotet pok es egy kis voros kereszt van a hatan arrol lehet felismerni) Ezek a bosszantodolgok..ami meg megerdemel parszot az egyeb hullok a kigyok amik sokszor hazak kozeleben meghuzodnak de azok is felnek az emberektol tehat ha nem molesztajuk oket elmennek de azert jobb nem haverkodni azokkal sem nem mindegyik veszelyes de azerterdemes kerulni mert az ember nem jartas ebben nem tudja melyik az artalmatlan vagy riosszindulatu> Mas hullok is vannak kis izeltlabu allatok de lehetne rollukoldalakta irni de rovid ez a hely nem akalmas erre .Ha ide akarsz jonni szep jo hely csak egy kicsit kuylon van mindentol es messze..az elet nyugis nincsen a nagy europai hajtas ..az emberek kedvesek mint ahogy az ausztralokra jelelmzo neha bukok is de ez ezzel jar mert megszokahttuk otton is van belolluk eleg.Itt ciganykerdes nincsen mert keves kerult ide d ea helyi benszulottek (aboriginal)nagy turcsi elnyomott orrukropl lehet felismerni oket ja es hogy trehany es apolatlanul oltozkodnek neha cipajuk sincsen. Az allam mindenben segiti oketde igy sem kepesek az atlag ember modjahoz hasonloan elni es dolgozni de hat azzal jonnek hogy a feherek jottekide es elvettek a foldjuket.Ezigaz de ha a feherek nem jottek volna meg idaig sem jutottak volna el de ez mar politika etteol tavol akarok maradmi. Az otthoni magyar roma tipusok akik hasonlo szituban elnek azokropl nem kell kulon velemenyt irniazt mindenki ismeri na azok hoz lehet ezeket hasonlitani a nem nap barnitotta testvereikre gondolok...Az itteni benszulottek azok sem veszelyesek csak hat eleg muveletlenek es butak ezert ha isznak akkor elhagyjak magukat bar ital nelkul sem ernek tobbet.Ha ide josz nezz munkatmert az anehezebb dolog mint mindehol ha van munkad es nem vagy lusta akkor tudsz ervenyesulni es boldogulni.mint mindehol csak mega nyelvet kell megtanulnod es mar jo uton vagy..Sok sikert remellem ha sokmindenre nem is utaltam talan segit egy kicsit es a homalyban valami fenyt nyitott az elkepzelesedhez...
2013. jan. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!