Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tunézia,1 éves babával,...

Tunézia,1 éves babával, trükkök a repülőre, esetleg tanácsok? Mit vigyek mit ajánltok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 14:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban akkor sirdogalnak amikor emeli illetve leteszi a gepet a nyomaskulonbseg miatt.

En soha senkinel nem lattam semmi extrat.

Azokat tedd be amit amugyis rendszerint adsz neki.

Ha sir probalj neki inni adni, es a nyeles altal egyenliteni fog, es nem fogja zavarni.

Nekem onnan van tapasztalatom csak egyenlore, hogy sokatrepultem, es amiket lattam, tapasztaltam.

Kezbe szoktak tartani a babakat, es remekul elnezegetik az embereket, mindig talalnak valakit aki erdekes es gagyog nekik :D

2010. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
2x voltam Tunéziában, nekem nagyon tetszett, de... Nem a legtisztább ország, és sok a medúza a tengerben. egy 1 évesnek nem a legmegfelelőbb hely. Mi 9 hónapossal indulunk el idén, de Tunéziát kihagyjuk.
2010. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,kérek még tapasztalatokat!
2010. máj. 18. 09:57
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A meduzak miatt sajnos a tenger tenyleg leg alkalmasabb meg felnottnek sem a furdozesre.

De ez aramlat fuggo.

Viszont egy jobb hotelben van minden tobbek kozt mindenfele medence, es jatszoter is.

2010. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat!
2010. máj. 20. 10:26
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Vigyel magatokkal VAPE stiftet, az jo mesuza csipesre re, ha esetlegparodatvagy tegedmegis megcsipne.

De elvileg kelllennie eletmentoneka partszakazon, szoval ha van eletmento neki szoljatok, mert nala vanlotyi erre a celra es az hatasosabb!

Reszesitsetek a pamut coccokat elonyben, napvedo feltetlen!

Babanak,sot nektek is napka esetleg kendo.

Kicsit valoban hevesebbek, ugymondd eroszakosabbak ha az ember vasarolni akar.

De legyetek hatarozottak!

Vannak fix aras boltok ott tudtok tajekozodni az arakrol, hogy mi tetszikes utana tudjatok, hogy a bazarban mi la tudjtok alkudni z adott arut.

Valszeg le fognak banditazni es kapitalistazni haha,de ezzel ne fogllkozzatok, meg van nekik hasznuk boven :)

A sulykorlatra vigyazatok,mert visszafele eleg komolyan veszik!!!

Kifele mndenkeppen foliaztassatok le a borondot, mert a magyar repteren lopnak, es ha visztek komolyabbbabakocsit, akkor azt is foliaztassatok, es biztositassal kerjetek!

Kint ugyeljetek, hogy csak palackozott vizet igyatok, nezetek meg, hogy rendesen van-e zarva.

Melyik varosba mentek? El van dontve mar a hotel?

2010. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
bocsnat, most latom, hogy sok minden egybe van, rossz a klaviatura! (egyiptombol irok, nem nagy a technika haha)
2010. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Kedves "egyiptomból író" !


Ha Egyiptomból írsz, akkor te tudod a legjobban, hogy azon a vidéken március óta kánikula van, ilyenkor már annyira süt a nap, hogy nagyon nem ajánlott napozni, fűrdőzni napközben... (Napernyő alatt is szénné lehet égni!)


Én nagyon nem ajánlom 1 éves kicsivel Tunéziát (Egyiptomot sem), mivel rendszeresen járok ki Egyiptomba 17 éve, éltem is ott 1 évig tartósan, tudom milyen az éghajlat...


Mivel rendszeresen járok ki, mindig vannak a repülőn kisbabák is : végig ordítják az egész utat!!!

Ez kétségbeejtő a babának, rémes a mamának és szenved az egész utasközönség, nagyon sajnáljuk ezeket a kicsiket...


Tudnod kell kedves Kérdező, hogy senki nem kerüli el a trópusi hasmenést, ami bizony még a felnőtteket is megviseli, a kisbabákra akár életveszélyes is lehet!!!


Nekünk lakásunk van kinn Kairóban 17 éve, mégsem vittem ki a gyerekeimet 10 éves koruk előtt, mert féltettem őket a fertőzésektől.


Kedves Kérdező!


Én a helyedben a Balaton mellé vinném maximum a kicsimet nyaralni (mi is ezt tettük, míg kicsik voltak a gyerekeink)... Kibéreltünk egy partmenti kertes nyaralót és ott remekül elvoltunk 2-4 hétig.

A kisbabádnak egy felfújható kerti pancsoló lenne a legideálisabb, abban biztosan semmiféle fertőzést nem fog elkapni, mint a szálloda medencéjében (ahol a gyerekmedencébe beleül mindenféle lábgombás öreg is)...


Ha ennek ellenére mégis kiviszed a gyereked, akkor mindenképpen vigyél magaddal lázcsillapítókat, lázmérőt, köhögéselleni szirupot (a légkondicionált szállodai szobában tuti megbetegszik a gyerek).

Hasmenésre való gyógyszert itthon nem lehet kapni, ott kinn viszont azonnal szerezzetek be, mert szükségetek lesz rá...

2010. máj. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs 17 éves tapasztalatom, de néhányszor jártunk Tunéziában és Egyiptomban, ilyenkor május végén is. Egyiptom a "rosszabb" gyerekszempontból, bár nem érzékeny elvileg a gyomrom, és odafigyeltem, mit eszek-iszok, napokig tartó hasmenésem lett kint. Kiváló rá az étkezés előtt fogyasztott rövidital, vagy az Antinal nevű erős gyógyszer, de kisgyereknek egyik sem javallt :-((.


Tunézia szerintem tisztább, 5-6 alkalommal jártam ki, és soha semmi eü problémánk nem akadt, se a tengerrel, se az étkezéssel, a gyerek szempontjából sem (Egyiptomba nem vittük, igaz ő már nagyobb, iskolás). A Balaton egy szemmel sem tisztább, mint egy sós tenger, csak közelebb az orvos, és magyar. Medúzával egyszer sem találkoztam, de lehet, szerencsém volt, de egy egy évest úgyse hagy magára az ember, és nem feltétlen kerül bele a tengerbe sem.

Nem hiszem, hogy 10 éven át le kellene mondani az olcsóbb tengerparti úticélokról, csak oda kell figyelni. Én helyi ételt nem adnék neki, szállodait sem, ha tudtok, vigyetek neki hazai babakaját. Repülőn a babák szerintem nagyon ritkán sírnak, mi sikeresen átvészeltünk 10 órás tengerentúli utakat is közelben ülő pár hónaposakkal. Nyílt napra ha megoldható, egyszerre csak pár percre engedném, nem biztos, hogy bírja a bőre, kell az ötvenes napvédő is. És persze vinni kell egy csomó hazai alapgyógyszert, ha mégis van bármi (gyerekorvossal jó konzultálni. Tunéziában egyébként jók az orvosok, jó a turisták egészségügyi ellátása, én úgy tudom, bár sose szorultunk rá.

2010. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Hát jól fel adtátok a leckét...valaki pozitívat ír van aki nem...Én két éve voltam Egyiptomban,de semmi bajunk nem lett,pedig össze vissza ettünk mindent...és még az antinált se szedtük,pedig meg vettük!Biztos viszek itthonról minden féle gyógyszert,és fertőtlenítőt is,és baba kaját is itthonról pakolok.A gyerek orvosunkkal is beszéltem és valami védő oltást is kapni fog a pici,meg lehet én is beoltatom magam hepatitis A-val.repülő út 3 óra,és szerintem ki fogja bírni mert egyáltalán nem kényes, és nem is sírós baba,remélem majd ott is elnézelődik.A napfénytől én is félek egy kicsit,de hála Istennek nem egy hokka kisgyerek,és a bőre sem olyan kényes,de azért 50-es faktorú krémet viszek.Az egyik válaszoló kérdezte ,hogy hova megyünk és milyen szállodába,ezt még nem tudjuk ,de az biztos hogy 4 csillag alá nem megyünk! Még egyszer köszönöm a válaszaitokat,mindenkitől kaptam hasznos infókat! És ha esetleg valakinek vannak még jóóó tanácsai,azokat örömmel olvasom!!!!
2010. máj. 21. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!