Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Barátnőm megismerkedett egy...

Barátnőm megismerkedett egy tunéziai férfival és szerelembe estek. Teljesen be van zsongva, ki szeretne költözni Tunéziába. Hogyan teheti meg és mire figyeljen? Féltem Őt.

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Hát...a kiköltözés nem hiszem, hogy elsőre menni fog, hiszen már a nyaraláshoz is vízum kell..Ezeket a bevándorlási hivatalnál tudja megérdeklődni, szerintem kell neki meghívás az adott országból, vagy munkavállalási, vagy hasonló...

Én Egyiptomban voltam a nyáron, és nekem is volt egy kalandom egy muszlim férfival....hát a keresztény arabok fogták is a fejüket, és mondták, hogy ne foglalkozzak muszlimmal, mert ott az asszonynak kuss a neve...

Én nem annyira ismerem ezt a kultúrát...az tény, hogy nagyon tudnak szeretni, nekem a mai napig ír a srác, és szeretné, ha együtt lennénk, de részemről csak egy fellángolás volt, és eszem ágában sincs odaköltözni! Ők meg még nehezebben jöhetne, hisz az arabokat manapság a terroristákkal hozzák összefüggésbe!

úgyhogy óvatosan! Mindennek járjon utána, a kultúrának, mik a szokások, stb

Remélem tudtam segíteni!

bagatel

2008. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan kell vízum Tunéziába???
2008. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Először én is azt hittem h arra gondol de valószínű h a kiköltözés=Tunéziából Magyarországra, így meg ja, kell vízum. A srácnak. Tunéziába nem kell vízum.

Én azért várnék a kiköltözéssel, nagyon édesek és szeretnivalóak tudnak lenni az arab fiúk, nagyon tudnak szeretni, ám mindez nem elég mert itt mégiscsak olyan kultúrális-neveltetésbeli stb különbségek vannak amiket nagyon nehéz ám áthidalni (tapasztalat), és lehet hogy még most nem is látja őket a barátnőd. Nagyon diplomatikus vagyok:). Én is azt tanácsolom, hogy mindennek nézzen utána az arabokkal kapcs, tanulja a nyelvet, életmódjukat, felfogásukat, gondolkozásbeli logikát, hozzáállásukat a világhoz. Amúgy szerintem nem sokkal másabb kiköltözni oda, mint egy nem arab országba. És vigyázat, lehet, később kiderül, hogy muszmlimnak kell lennie (betérnie).

2008. okt. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Ha muszlim fiatal lennék, én is szeretném azokat a csajokat, akik nem ismerik a jegyajándék fogalmát... :-)

Az természetes, hogy át kell térnie, illetve a helyi viszonyokhoz, értékrendhez kell igazítania az életét. Ha erre képes, és ezt szeretné, hát tegye, de csak akkor, ha tényleg tudja, mibe megy bele.

2008. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mit jelent a jegyajándék, fejtsd ki légyszi bővebben, mert nem hallottam még erről!
2008. nov. 21. 08:30
 6/14 anonim válasza:
A jgyajándék, amit sokan félreértenek, és úgy értelmezik, hogy "megveszik" a nőt. Jelentősebb mennyiségű aranyékszert "illik ajándékozni" a vőlegénynek az após felé, (ennek mennyisége a család helyzetétől függ), amit aztán az ifjú feleség kap meg, egyfajta biztosítékként, válás esetére, stb. Ez képezi a nő vagyoni alapját a házasságon belül és főleg azon kívül. Legalábis én így tudom.
2008. nov. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóbban veszélyes is lehet, de azért ne feledjétek azt hogy minden kultúrábban vannak az olyanok is akik "elnyugatiosodtak". Lehet semmi ilyesmitől nem kell félnie amitől írtatok és semmiben nem különbözik a srác tőlünk! Amúgy muszlimnak nem kell lennie a lánynak, csak fordítva, ezért is lettem én is muszlim! A feleségem is felvette a vallást, nincs közelkeleti gyökere a zsidóságon kívül(ugye hogy létezik az is amikor nem csak ölik egymást), amikor megismertem és megtudtam hogy az akkor nem hittem a fülemnek, hogy egy lány muszlim hitre tér, mazochista lenne? Aztán ahogy elkezdtem megismerkedni a kultúrával egyszerüen ledöbbentem hogy menyi hibás sztereotípia van itt! Mint egy propaganda! Asszonynak kuss a neve csak a hagyomány örzőbb rétegekben van, meg kint a sivatagban a nomádoknál! És sokkal jobb annál mint ami nyugaton előfordul hogy halálra verik az asszonyt! Ott az ilyen férfinek kezét lábát eltörnék és kivégeznék! Feltéve ha ilyet tenne! De ott nagyon tisztelik a nőket! És amikor ilyeneket látok és hallok hogy az arabokat terroristáknak nézik felfór az agyvizem!
2009. jan. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Add oda neki A fátyol mögött c.könyvet utána mond meg neki,hogy tunézia is Muszlim ország.Ha továbra is menni akar akkor hajrá.
2009. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
én 2008ban voltam nem kellett vízum. lehet őszinte szerelem a férfi részéről csak nehogy úgy járjon mint a fátyol mögött szereplői...már nincs akkora szigorúság, bár családtól függ...én nem mennék soha.
2010. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szia! Én a kérdezőt szeretném megkérni, hogy írja meg nekem, legyen szíves, mi lett a barátnőjével és a tunéziai barátjával!! A helyzet az, hogy most én kerültem abba a helyzetbe, amibe a barátnőd évekkel ezelőtt, és tanácsokra lenne szükségem! ;) Előre is nagyon köszönöm!!
2011. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!