Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomban a közlekedést...

Egyiptomban a közlekedést hogyan érdemes megoldani?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk az ember elrepül Kairóba valamilyen fapados járattal, hogyan tud utána közlekedni? Eddig csak európai országokban jártam és ott mindenhol megoldható volt tömegközlekedéssel, de az arab világ gondolom más, az autóbérlés felejtős. Ha mondjuk szeretnék a reptérről bejutni a városba, piramisokhoz vagy elmenni Luxorba milyen lehetőségek vannak? Ha nem utazási irodával megyek arra az esetre értem.

júl. 19. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Közlekedsz, ahogy a helyiek. Kairó egy nagyváros, ott nem lesz gond, sőt Egyiptomon belül is fogsz találni buszokat szinte bárhová.

SZerintem nyögvenyelős dolog, és messze nincs ott annyi dolog amiért egy értelems ember ezt bevállalná.

júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Mi kocsit béreltünk (ahogy mindenhol máshol is).
júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A buszok szerintem élvezetesek, egyszer ki lehet próbálni, de tényleges közlekedésre nehezen alkalmazható (és úgy amúgy az ottani tömegközlekedés).


Kocsit bérelni lehet, de iszonyat bátornak kell hozzá lenni. Szavakkal nem tudom körbe írni, hogy milyen ott a vezetési stílus. Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen van minden második kocsi összetörve.


Én leginkább az Uber App-ot javaslom. Meglepően olcsó és ha van kint neted, nagyon jól müködik. Az egyetlen probléma azzal, hogy a reptérre meg a reptérről nem szeretnek járni az Uber sofőrök, oda sajnos taxit kell bérelni. Jut eszembe a taxi.


A taxi az egyik utolsó dolgotok legyen. Drágák, és ezen felül is baromira lehúzásra megy. 3x ültünk taxiban egyiptomban, mindháromszor elmagyarázták a borravaló fontosságát, egyszer pedig (az előre megbeszéltnél) megpróbáltak jóval többért megcharge-olni.


Ha viszont szeretnél kimenni Cairóból és Gízából, akkor oda nem lesz jó sem a taxi, sem az Uber. Mi eredetileg vonatot néztünk, és bármennyire is bátor vagyok, egy helyi mondta nekünk, hogy fehér emberként soha nem ülne fel egy Egyiptomi vonatra, de nem volt hajlandó tovább részletezni ezt. Szóval néztünk különböző fuvar cégeket és ilyen Oké árakon találtunk sofőr+kocsi bérlést. De szeretném ismételni, hogy nagyobb távolságok megtételében Egyiptomban nincs nagy tapasztalatom, lehet, hogy van jobb megoldás annál mint amit mi találtunk.


Ha viszont nem a piramisokhoz mész, vagy valami másik városba (pl Alexandria), hanem kifejezetten Luxorba, oda csak repülővel. Ki lehet fogni nagyon olcsó repülőjegyeket oda, amik reggel elvisznek, majd este vissza. Max akkor érné meg kocsival vagy busszal menni oda ha

1. Ott is aludnátok, mert az út hosszú.

2. Helyi idegenvezető megy veletek, mert Luxor és Kairó között vannak aránylag veszélyesebb részek is. Nem azt jelenti, hogy mindenképp lesz valami baj ha arra jártok, de egy kicsit nagyobb az esélye mint máshol Egyiptomban.

júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!